11 maja 2012

Kaspersky Mobile Security po raz kolejny uzyskuje najwyższe oceny w niezależnym teście przeprowadzonym przez PC Security Labs

Kaspersky Mobile Security potwierdził pozycję lidera w swojej klasie, po raz kolejny zdobywając pięć gwiazdek w niezależnym teście przeprowadzonym przez PC Security Labs (PCSL). W teście porównawczym aplikacji bezpieczeństwa przeznaczonych dla Androida rozwiązanie mobilne firmy Kaspersky Lab znów uzyskało najlepszy z możliwych wynik – zaledwie sześć miesięcy po zdobyciu najwyższej oceny, przyznanej przez to samo niezależne laboratorium testowe.


Łącznie przetestowano 21 produktów, z czego sześciu producentów nie zgodziło się na upublicznienie wyników uzyskanych przez swoje rozwiązania. Najwyższe oceny uzyskały zaledwie cztery produkty, w tym Kaspersky Mobile Security. Podczas testu eksperci z PCSL wprowadzili do urządzenia mobilnego 816 szkodliwych programów oraz 200 czystych plików (w celu sprawdzenia, jak wiele fałszywych trafień wygenerują programy).

Laboratorium PCSL powstało w marcu 2008 r. i obecnie stanowi jedyną organizację testową z Chin, która przystąpiła do Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO). Mimo swojej stosunkowo krótkiej historii PCSL zdobyło już międzynarodowe uznanie w branży bezpieczeństwa i wielu producentów rozwiązań antywirusowych z całego świata opiera się na wynikach jego testów w celu usprawnienia swoich produktów. Jedną z cech wyróżniających testy PCSL jest wykorzystywanie przez tę organizację szkodliwych programów przeznaczonych na chiński rynek, które nie występuje w innych częściach świata.

Kaspersky Mobile Security uzyskał rewelacyjny wynik w głównej części testu – wykrywaniu szkodliwego kodu. Aplikacja firmy Kaspersky Lab zidentyfikowała ponad 95% zagrożeń, nie generując ani jednego fałszywego trafienia, co pozwoliło jej uplasować się w pierwszej trójce. Średni współczynnik wykrywania uzyskany w teście wynosił zaledwie 66,7%, przy czym dziewięć na 15 testowanych produktów nie uzyskało nawet tego wyniku.

"Wyniki ostatniego testu przeprowadzonego przez PC Security Labs po raz kolejny potwierdzają skuteczność rozwiązania Kaspersky Mobile Security i wyraźnie wskazują na to, że nasz produkt jest jednym z najlepszych na rynku, co odnosi się zarówno do rozwiązań komercyjnych, jak i darmowych" – powiedział Wiktor Dronow, starszy menedżer ds. produktów, Kaspersky Lab. "Wykorzystywanie przez PCSL szkodliwego oprogramowania specyficznego dla Chin przydaje dodatkowej wartości uzyskanemu wynikowi i stanowi dowód na to, że nasz produkt potrafi zapewnić ochronę także przed zagrożeniami stworzonymi specjalnie dla określonych regionów".

Pełne wyniki testu przeprowadzonego przez PC Security Labs w kwietniu 2012 r. są dostępne na stronie: http://www.pcsecuritylabs.net/document/report/PCSL_Mobility_Security_Product_Test_and_Certificate_For_Android_201204_English.pdf.

Informacje szczegółowe na temat produktu Kaspersky Mobile Security znajdują się na stronie: http://www.kaspersky.pl/kaspersky_mobile_security.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.