23 lutego 2012

Jeden dla wszystkich: Kaspersky Lab wprowadza Kaspersky ONE, uniwersalne rozwiązanie bezpieczeństwa

Kaspersky Lab informuje o polskiej premierze Kaspersky ONE, wieloplatformowego, uniwersalnego rozwiązania bezpieczeństwa, które zapewnia wszechstronną ochronę szerokiemu wachlarzowi urządzeń dla użytkowników indywidualnych, od komputerów osobistych i notebooków (PC oraz Mac) po smartfony i tablety.


Korzystanie z kilku urządzeń cyfrowych jednocześnie stało się powszechną praktyką. Często oprócz notebooka i komputera stacjonarnego użytkownik posiada jeszcze smartfon i tablet. Urządzenia te mogą opierać się na różnych platformach programowych i sprzętowych, posiadają jednak kilka cech wspólnych: są rozbudowane, umożliwiają dostęp do internetu, można przechowywać na nich ogromne ilości danych osobistych i są podatne na aktywność cyberprzestępców. Ponieważ wszystkie cenne informacje wymagają ochrony - niezależnie od urządzenia, na którym się znajdują - Kaspersky ONE jest rozwiązaniem, które zapewnia bezpieczeństwo za jednym podejściem.

Kaspersky ONE jest dostępny w pakiecie na 3 lub 5 urządzeń. Produkt może być wykorzystywany do ochrony komputerów stacjonarnych i laptopów działających pod kontrolą systemu Windows lub Mac OS X, smartfonów oraz tabletów. Każde z tych urządzeń może być zabezpieczone przy pomocy jednej z poniższych aplikacji, zoptymalizowanej do wykorzystywania z odpowiednią platformą programową:


  • Wszechstronna ochrona dla komputerów PC działających pod kontrolą systemu Windows;
  • Wyróżniana nagrodami ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem dla komputerów Mac;
  • Ochrona przed cyberzagrożeniami oraz technologia antykradzieżowa dla smartfonów z systemem Android, BlackBerry, Symbian lub Windows Mobile;
  • Podstawowa ochrona przed mobilnym szkodliwym oprogramowaniem dla tabletów z systemem Android.
Instalacja i aktywacja Kaspersky ONE jest bardzo łatwa i można jej dokonać przy użyciu jednego, uniwersalnego kodu aktywacyjnego, niezależnie od chronionego urządzenia. Uaktualnienia aplikacji i baz danych są bezpłatne, a użytkownicy sami mogą zdecydować, jakie rodzaje urządzeń będą chronione przez produkt. Na przykład, pakiet przeznaczony dla trzech urządzeń może być wykorzystany do ochrony trzech komputerów z systemem Windows lub dwóch komputerów z systemem Windows i jednego komputera Mac, 3 smartfonów lub innej kombinacji. Wersja pudełkowa Kaspersky ONE zawiera również uniwersalny instalator dla każdej aplikacji.

Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i współzałożyciel Kaspersky Lab, zauważył: "Komputery straciły monopol na przechowywanie informacji osobistych. Ogromną ilość danych poufnych można znaleźć teraz na smartfonach i tabletach. Dlatego tak istotne jest zabezpieczenie wszystkich urządzeń cyfrowych przed cyberprzestępczością. Dzięki Kaspersky ONE, który wykorzystuje wiodącą technologię bezpieczeństwa, przy pomocy jednego rozwiązania można zapewnić ochronę wszystkim posiadanym komputerom PC i Mac, a także telefonom komórkowym i tabletom z Androidem".

Rozszerzony opis produktu

Kaspersky ONE to uniwersalne rozwiązanie oparte na jednej licencji, które zapewnia ochronę urządzeniom wykorzystującym różne platformy sprzętowe i programowe:

Komputery PC, laptopy i tablety działające pod kontrolą systemu Windows (technologia Kaspersky Internet Security)
Wszechstronne rozwiązanie bezpieczeństwa zapewnia niezawodną ochronę przed wirusami, trojanami, spamem, hakerami i innymi zagrożeniami atakującymi maszyny z zainstalowanym systemem Windows. Przełomowe, hybrydowe podejście do bezpieczeństwa cyfrowego łączy innowacyjne technologie oparte na chmurze z zaawansowaną ochroną antywirusową, zapewniając szybszą, skuteczniejszą reakcję na dzisiejsze złożone, nieustannie ewoluujące zagrożenia.

Komputery Mac (technologia Kaspersky Anti-Virus for Mac)
Wyróżniane nagrodami rozwiązanie antywirusowe oferuje natychmiastową reakcję na zagrożenia, dzięki czemu komputer jest wolny od infekcji, a zdjęcia, muzyka, pliki i tożsamość online są chronione przed aktywnością cyberprzestępców zarówno podczas pracy, jak i zabawy. Aplikacja wykrywa szkodliwe programy dla systemu Windows, Mac OS X oraz Linux, dzięki czemu nie są rozprzestrzeniane na maszyny znajomych i kolegów.

Smartfony – Android, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile (technologia Kaspersky Mobile Security)
Smartfony i ich zawartość stały się dla cyberprzestępców tak samo cenne, jak standardowe komputery PC. Kaspersky ONE zapewnia wysoki poziom ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem i wirusami dla urządzeń mobilnych, a ponadto pomaga zlokalizować i zdalnie wyczyścić smartfon w razie jego zgubienia lub kradzieży.

Tablety z systemem Android (technologia Kaspersky Tablet Security)
Kaspersky ONE obejmuje również Kaspersky Tablet Security, najnowsze rozwiązanie Kaspersky Lab przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Powstał specjalnie z myślą o zapewnieniu ochrony tabletom z Androidem przed wszelkimi rodzajami mobilnego szkodliwego oprogramowania. Aplikacja posiada nowy, dostosowany do tabletów interfejs i zapewnia niezbędną ochronę osobistym danym użytkownika.

Cena i dostępność

Polska wersja Kaspersky One jest dostępna w sprzedaży od 14 lutego 2012 r. (wersja elektroniczna). Wersja pudełkowa będzie dostępna od kwietnia 2012 r. Rozwiązanie zapewnia ochronę dla wybranej liczby urządzeń przez jeden rok z możliwością darmowej aktualizacji w tym okresie. Kaspersky ONE jest dostępny w następujących cenach (ceny brutto):
  • 239 zł – roczna licencja na ochronę 3 urządzeń;
  • 389 zł – roczna licencja na ochronę 5 urządzeń.

Wersja dla prasy do testów

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych testowaniem produktu Kaspersky ONE zapraszamy do kontaktu z działem prasowym Kaspersky Lab Polska: prasa@kaspersky.pl.

Więcej informacji na temat programu Kaspersky ONE można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.pl/one.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.