23 stycznia 2012

Kaspersky Lab informuje, że Felicity Aston ukończyła ekspedycję polarną, pobijając rekord świata

Kaspersky Lab, producent oprogramowania do ochrony danych, informuje, że znana brytyjska polarniczka Felicity Aston ukończyła wyprawę Kaspersky ONE Transantarctic Expedition, zostając pierwszą kobietą w historii, która samotnie przemierzyła Antarktydę.


Wspierana przez Kaspersky Lab, Felicity przez ponad dwa miesiące zmagała się z żywiołem, pokonując trasę o długości około 1 700 km. Wyprawa rozpoczęła się 25 listopada 2011 r. Polarniczka wyruszyła z Lodowca szelfowego Rossa i wędrowała przez Góry Transantarktyczne na Biegun Południowy, gdzie zrobiła sobie jednodniowy odpoczynek. Następnie kontynuowała wyprawę przez Płaskowyż Polarny w kierunku przeciwległego wybrzeża kontynentu przy Lodowcu szelfowym Ronne-Filchnera. Felicity ukończyła wyprawę, ustanawiając nowy rekord świata.

Komentując sukces Felicity, Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: "Jestem bardzo dumny, że mogliśmy mieć wkład w tym unikatowym projekcie. Wyczyn Felicity przejdzie do historii. Gratulujemy jej pięknego zwycięstwa! Jestem przekonany, że będzie to istotny kamień milowy na długiej liście jej osiągnięć. Z Felicity łączy nas walka z niebezpiecznym środowiskiem i gotowość, aby ciągle iść naprzód, a jej sukcesy są inspiracją dla całego naszego zespołu we wszystkich częściach świata!”

Po zdobyciu celu Felicity powiedziała: „Trudno wyrazić, jak bardzo jestem szczęśliwa, że udało mi się! Kaspersky ONE Transantarctic Expedition to ukoronowanie wszystkiego, czego doświadczyłam i nauczyłam się podczas poprzednich wymagających wypraw. Mentalnie i fizycznie przygotowywałam się do tego wyzwania już od bardzo długiego czasu. W końcu dotarłam do celu, pokonując nieprzyjazne warunki, a co najważniejsze – przezwyciężając własny strach. Nigdy nie zapomnę tej chwili. Jestem przekonana, że wspomnienie tej wyprawy będzie mi towarzyszyło podczas przyszłych przedsięwzięć. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie podczas ekspedycji, mojej rodzinie i przyjaciołom, jak również zespołowi Kaspersky Lab, który przez cały czas dopingował mnie”.

Współpraca Felicity Aston i Kaspersky Lab rozpoczęła się w 2009 roku, gdy firma podjęła się sponsorowania jednego z jej projektów: ekspedycji Kaspersky Lab Commonwealth Antarctic Expedition. W kierowanej przez Felicity wyprawie wzięło udział 7 kobiet z krajów należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, które przemierzyły na nartach trasę wynoszącą ponad 900 kilometrów, biegnącą od wybrzeża Antarktydy na Biegun Południowy. Uczestniczki ekspedycji, reprezentujące pięć kontynentów, sześć religii i siedem języków, uczciły w ten sposób 60 rocznicę istnienia Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Od pamiętnej wyprawy Felicity Aston stała się stałym gościem imprez i konferencji organizowanych przez Kaspersky Lab, a firma traktuje ją jak członka swojego zespołu. Dlatego Kaspersky Lab z przyjemnością podjął się wspierania jej najnowszego przedsięwzięcia i sponsorowania odważnej wyprawy Kaspersky ONE Transantarctic Expedition.

Możliwość przeprowadzenia wywiadu z Felicity Aston

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych przeprowadzeniem wywiadu telefonicznego z Felicity Aston informujemy, że będzie ona dostępna dnia 25 stycznia 2012 r., w godzinach 18:00 – 24:00 czasu polskiego. Zainteresowanych dziennikarzy prosimy o kontakt z działem prasowym Kaspersky Lab Polska: prasa@kaspersky.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.