19 stycznia 2012

Kaspersky Internet Security 2012 otrzymuje najwyższą ocenę od laboratorium AV-Comparatives w dynamicznym teście produktów w zakresie całkowitej ochrony

Kaspersky Internet Security 2012 otrzymał najwyższą ocenę z możliwych, przyznaną na podstawie wyników dynamicznego testu produktów w zakresie całkowitej ochrony przeprowadzonego przez AV-Comparatives. Tego rodzaju testy stosują scenariusze, które najbardziej przypominają te występujące w rzeczywistych warunkach korzystania z komputera. Co więcej, są przeprowadzane w sposób ciągły, przez określony czas. Na podstawie zsumowanych wyników dla okresu od sierpnia do listopada 2011 r. produkt firmy Kaspersky Lab uzyskał najwyższą ocenę - Advanced+ - i znalazł się w trójce najlepszych rozwiązań bezpieczeństwa, które skutecznie zablokowały ponad 99% szeroko rozpowszechnionych zagrożeń.


Test dynamiczny uwzględniający wszystkie dostępne technologie ochrony oferowane przez rozwiązania bezpieczeństwa został przeprowadzony na komputerach PC działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP, Service Pack 3. Aby przybliżyć systemy testowe do tych wykorzystywanych przez przeciętnych użytkowników, zainstalowano szereg popularnych, potencjalnie narażonych na ataki programów. Podczas testu Kaspersky Internet Security 2012 posiadał ustawienia domyślne, co oznacza, że wykorzystywał wszystkie swoje systemy bezpieczeństwa, otrzymywał regularne uaktualnienia antywirusowych baz danych i uzyskiwał dostęp do opartej na chmurze technologii Kaspersky Security Network.

Sprawdzając wykrywanie zarówno rozpowszechnionych, jak i nowych, nieznanych wcześniej szkodliwych obiektów, eksperci laboratorium testowego emulowali rzeczywiste zachowania użytkowników. Typowe scenariusze obejmowały odwiedzanie szkodliwych stron internetowych oraz pobieranie i uruchamianie szkodliwych plików. W ostatecznych wynikach uwzględniono liczbę zablokowanych zagrożeń oraz wszystkie sytuacje, w których czyste obiekty były wykrywane jako zainfekowane.

Podczas czteromiesięcznego testu Kaspersky Internet Security 2012 skutecznie zablokował 99,3% szkodliwych obiektów, z czego niewielka liczba zagrożeń (osiem na 1898) została zablokowana na żądanie użytkownika. Ponadto produkt firmy Kaspersky Lab okazał się jednym z najlepszych pod względem liczby fałszywych trafień – Kaspersky Internet Security 2012 tylko w jednym przypadku zaklasyfikował niezainfekowany obiekt jako podejrzany. W rzeczywistości program ten wyświetlił ostrzeżenie podczas próby otwarcia pewnej strony internetowej. Przez długi czas domena, pod którą zarejestrowano tę stronę, była powszechnie wykorzystywana do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania, dlatego ostrzeżenie można uznać za uzasadnione.

Komentując wyniki testu, Nikita Szwecow, dyrektor ds. badań nad zwalczaniem szkodliwego oprogramowania z Kaspersky Lab, powiedział: "Dynamiczne testy rozwiązań bezpieczeństwa odzwierciedlają problemy, jakie użytkownicy napotykają w rzeczywistych warunkach. Cieszymy się, że wyniki uzyskane przez nasz produkt odnotowały znaczną poprawę w drugiej połowie 2011 r. Osiągnięcie to stanowi ukoronowanie codziennej pracy naszych programistów oraz ekspertów ds. bezpieczeństwa".

Pełny raport z wynikami dynamicznego testu produktów w zakresie całkowitej ochrony przeprowadzonego przez AV-Comparatives w drugiej połowie 2011 r. jest dostępny na stronie internetowej laboratorium:
http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/dyn/wpdt2011_2_en.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.