12 grudnia 2011

Doskonałe wyniki Kaspersky Internet Security 2012 w jesiennym teście laboratorium AV-Test

Kaspersky Lab informuje, że produkt Kaspersky Internet Security 2012 po raz kolejny zaprezentował bardzo wysoką skuteczność w teście przeprowadzonym przez AV-Test - niezależne laboratorium zajmujące się analizowaniem oprogramowania antywirusowego. Rozwiązanie Kaspersky Lab pozostaje niepokonane w zwalczaniu aktywnych infekcji.


W jesiennym teście, trwającym od września do października, uwzględniono 25 popularnych produktów antywirusowych. Specjaliści z AV-Test użyli metodologii, która maksymalnie zbliżyła test do warunków, w jakich aplikacje antywirusowe na co dzień pracują na komputerach użytkowników: aktywowano wszystkie moduły ochrony, a nacisk położono na wykrywanie nieznanych zagrożeń. Test został przeprowadzony na platformie Windows XP Professional SP3.

Kaspersky Internet Security 2012 zdobył w teście 15,5 pkt. (maksymalna liczba punktów do zdobycia w teście to 18). Co więcej, we wszystkich obszarach analizy rozwiązanie Kaspersky Lab zaprezentowało się znacznie powyżej średniej dla całej stawki testowej. Podczas testu ochrony przed zagrożeniami zero-day (które nie zostały jeszcze dodane do antywirusowych baz danych) Kaspersky Internet Security 2012 osiągnął wynik 98%, podczas gdy wartość średnia dla wszystkich produktów to tylko 91%. Test ponownie pokazał, że produkt Kaspersky Lab jest liderem w usuwaniu aktywnych zagrożeń zainstalowanych w systemie operacyjnym, łącznie z rootkitami - wynik 97% przy średniej na poziomie 87% mówi sam za siebie. Kaspersky Internet Security 2012 osiągnął równie wysoki wynik w teście usuwania ukrytych zagrożeń i przywracania uszkodzonych składników systemu operacyjnego. Średnia dla wszystkich testowanych produktów wyniosła tylko 57%, co oznacza, że wiele produktów konkurencji nie jest w stanie skutecznie leczyć zainfekowanych systemów. Może to prowadzić do sytuacji, w której jedynym ratunkiem dla zarażonego systemu jest jego ponowna instalacja.

Test ujawnił także inne zalety Kaspersky Internet Security 2012, do których należą: minimalny wpływ na wydajność systemu operacyjnego oraz - co stało się już tradycją w przypadku oprogramowania Kaspersky Lab - brak fałszywych alarmów. Średnia liczba fałszywych alarmów dla innych testowanych produktów to aż 12.

Pełny raport z jesiennego testu AV-Test można znaleźć na stronie laboratorium: http://www.av-test.org/en/tests/test-reports/sepoct-2011.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.