14 listopada 2011

Kaspersky Internet Security 2012 produktem antywirusowym roku wg polskiej edycji magazynu PC World

Kaspersky Lab Polska informuje, że produkt Kaspersky Internet Security 2012 został uhonorowany wyróżnieniem „Antywirus Roku 2012” przyznanym przez redakcję magazynu PC World. Zestawienie objęło 10 produktów typu Internet Security dostępnych na polskim rynku.


Redakcja magazynu PC World podzieliła swój test na dwie części. W pierwszej badano funkcjonalność produktów i wzięto pod uwagę takie kryteria jak: dostępne funkcje i dodatkowe narzędzia, nowości wprowadzone w programach, łatwość obsługi, wygląd interfejsu oraz współczynnik cena/możliwości. Drugą część zestawienia stanowi test skuteczności oprogramowania antywirusowego, który redakcja PC Worlda przygotowała na podstawie wyników badania przeprowadzonego w lipcu i sierpniu 2011 r. przez ekspertów z niezależnego laboratorium AV-Test. W tej części testu podstawowym założeniem było odwzorowanie realiów pracy z komputerem i internetem i zadań, które użytkownicy na co dzień stawiają aplikacjom antywirusowym.

Kaspersky Internet Security 2012 świetnie poradził sobie z wykrywaniem nieznanych zagrożeń, identyfikując 100% nieznanych zagrożeń (średnia dla wszystkich testowanych produktów to jedynie 91%). Jest to potwierdzenie skuteczności technologii analizy heurystycznej oraz ochrony w chmurze opracowanych przez Kaspersky Lab. Kaspersky Internet Security 2012 nie miał także żadnych problemów z wykryciem wszystkich znanych zagrożeń wykorzystanych do testu przez specjalistów z AV-Test. Po połączeniu tych wyników z testem funkcjonalności przeprowadzonym przez redakcję magazynu PC World program Kaspersky Internet Security 2012 okazał się najlepszy w całej stawce i został uhonorowany wyróżnieniem „Antywirus Roku 2012”.

Więcej informacji o programie Kaspersky Internet Security 2012 można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/2012.

Pełny artykuł poświęcony testowi znajduje się w numerze 12 (01.12.2011) magazynu PC World.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.