26 października 2011

Kaspersky Lab wspiera polarniczkę Felicity Aston w jej samotnej wyprawie transantarktycznej

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że 12 listopada 2011 r. ruszy ekspedycja Kaspersky One Transantarctic Expedition, w której sławna polarniczka Felicity Aston spróbuje w ciągu 70 dni przemierzyć na nartach 1 700-kilometrową trasę, której nikt wcześniej nie pokonał, wiodącą przez Góry Transantarktyczne na Biegun Południowy.


Kaspersky One Transantarctic Expedition to epokowe przedsięwzięcie – pierwsze tego typu na świecie. Brytyjska badaczka Felicity Aston (33 lata) wyruszy w długą wyprawę pozwalającą jej zostać pierwszą kobietą w historii, która samotnie przebyła na nartach Antarktydę. Jeżeli Felicity ukończy wyprawę, pobije również światowy rekord w kategorii najdłużej samotnej podróży podjętej przez kobietę na obszarze polarnym. Jednak nie chodzi tu tylko o pobijanie rekordów. Celem ekspedycji jest zaszczepienie ducha przygody, dodanie odwagi i zainspirowanie innych, jak również zrozumienie, co stanowi motywację do podejmowania wyzwań.

Komentując zbliżającą się ekspedycję, Roger Wilson, dyrektor ds. marketingu w Kaspersky Lab, powiedział: „Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Felicity Aston oraz wspierać ją w śmiałej samotnej wyprawie na Biegun Południowy. Poprzedni projekt z jej udziałem, jaki mieliśmy zaszczyt sponsorować – Kaspersky Lab Commonwealth Antarctic Expedition – okazał się dużym sukcesem, inspirując zarówno pracowników naszej firmy, jak i klientów. Tegoroczna ekspedycja stanowi jeszcze większe wyzwanie, dlatego gorąco życzymy Felicity powodzenia w tej pionierskiej wyprawie”.

Współpraca Felicity Aston i Kaspersky Lab rozpoczęła się w listopadzie 2009 roku, gdy firma podjęła się sponsorowania ekspedycji Commonwealth Antarctic Expedition. W kierowanej przez Felicity wyprawie wzięły udział kobiety z krajów należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów: Brunei, Cypru, Ghany, Indii, Jamajki, Nowej Zelandii, Singapuru oraz Wielkiej Brytanii. Niesamowity zespół siedmiu kobiet przebył na nartach ponad 900-kilometrową trasę od wybrzeża Antarktyki do Bieguna Południowego, zmagając się z temperaturą -40°С. Uczestniczki ekspedycji, reprezentujące pięć kontynentów, sześć religii i siedem języków, pragnęły uczcić 60 rocznicę istnienia Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Felicity Aston stała się stałym gościem imprez i konferencji organizowanych przez Kaspersky Lab, a firma traktuje ją jak członka swojego zespołu. Dlatego Kaspersky Lab cieszy się, że może sponsorować jej nowy odważny projekt - Kaspersky One Antarctic Expedition.


Felicity Aston przygotowuje się do wyprawy


Więcej informacji na temat wyprawy można uzyskać na stronie http://transantarctic.kaspersky.com.

Film dokumentujący przygotowania Felicity do zbliżającej się ekspedycji jest dostępny na stronie http://youtu.be/xOYIq1V4woQ.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.