5 października 2011

Kaspersky Lab Polska rozbudowuje system szkoleń

Kaspersky Lab Polska informuje o uruchomieniu rozszerzonego programu szkoleń dla partnerów, dystrybutorów i wszystkich osób zainteresowanych rozwiązaniami do ochrony danych. Nowy program przewiduje kilka rodzajów szkoleń, łącznie z bezpłatnymi. Tematyka obejmować będzie zarówno zagadnienia produktowe, techniczne, jak i handlowe.


Większość szkoleń może się odbywać metodą online przy użyciu platformy Webex, dzięki czemu uczestnicy nie muszą być obecni w siedzibie Kaspersky Lab Polska, aby z nich skorzystać. Wykorzystana platforma daje osobie prowadzącej szkolenie możliwość przekazywania obrazu, który uczestnicy mogą oglądać przy użyciu przeglądarki internetowej. System Webex oferuje także usługę VoIP, która zapewnia obustronną komunikację głosową. Transmisja odbywa się za pośrednictwem protokołu HTTPS, dzięki czemu wszystkie dane przesyłane w ramach szkolenia są odpowiednio chronione przed przechwyceniem. Nowy program obejmuje kilka rodzajów szkoleń. Należą do nich:

Otwarte szkolenia online

Szkolenia te przeznaczone są dla partnerów Kaspersky Lab Polska oraz wszystkich osób zainteresowanych produktami Kaspersky Lab. Są realizowane metodą online przy użyciu platformy Webex, a w ich ramach poruszane są tematy produktowe, marketingowe oraz handlowe. Szkolenia są całkowicie bezpłatne – do wzięcia udziału wymagana jest jedynie rejestracja.

Szkolenia na żądanie

Opcja przeznaczona dla partnerów Kaspersky Lab Polska. Jeżeli potencjalny klient nie jest przekonany do rozwiązań Kaspersky Lab, ma problem, którego nie jest w stanie rozwiązać samodzielnie, lub potrzebuje szkolenia na konkretny temat, partner może zamówić takie szkolenie. W wielu przypadkach szkolenia takie są całkowicie bezpłatne.

Szkolenia po godzinach

Rozwiązanie dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w szkoleniach na żywo, w czasie, w którym są one organizowane. „Szkolenia po godzinach” to możliwość obejrzenia zapisu ze szkoleń oraz specjalnych materiałów w dogodnym czasie, z możliwością przerwania i wznowienia w dowolnym momencie. „Szkolenia po godzinach” są dostępne bezpłatnie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu dla wszystkich osób zainteresowanych produktami Kaspersky Lab.

Szkolenia Premium

Szkolenia przeznaczone dla najaktywniejszych partnerów Kaspersky Lab Polska. Są one organizowane w siedzibie partnera i kwalifikują się do nich firmy, które w roku poprzedzającym osiągnęły określone wyniki sprzedaży produktów Kaspersky Lab lub odznaczają się duża aktywnością w promowaniu oprogramowania firmy Kaspersky Lab. „Szkolenia Premium” są całkowicie bezpłatne. Koszty dojazdów i materiałów szkoleniowych pokrywa firma Kaspersky Lab Polska.

Więcej informacji o szkoleniach Kaspersky Lab Polska można znaleźć na stronie http://kaspersky.pl/szkolenia.

Osobą odpowiedzialną za projekt jest Sławomir Świech, koordynator ds. szkoleń: slawomir.swiech@kaspersky.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab Polska jako źródła.