7 września 2011

Siemens wybiera ochronę od Kaspersky Lab

Kaspersky Lab informuje, że firma Siemens zakupiła ponad 2 000 licencji na produkt Kaspersky Enterprise Space Security. Rozwiązanie to zapewni scentralizowaną ochronę serwerów plików oraz poczty, stacji roboczych i laptopów użytkowanych przez Siemensa w Rosji i Azji Środkowej.


Siemens posiada oddziały w 40 miastach w Rosji i Azji Środkowej, a jego infrastruktura IT jest wysoce rozproszona przy zachowaniu scentralizowanego zarządzania całą organizacją oraz skuteczną współpracą między jednostkami biznesowymi. Z uwagi na dużą liczbę stacji roboczych oraz geograficznie rozproszone serwery przechowywania i przetwarzania danych, zapewnienie niezawodnej ochrony informacji staje się złożonym zadaniem wymagającym stosowania wszechstronnego rozwiązania. Kaspersky Enterprise Space Security oferuje skuteczną ochronę przed wszystkimi rodzajami współczesnych zagrożeń dla sieci korporacyjnych dowolnej skali i złożoności.

„Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie właściwego działania i ochrony naszego systemu informatycznego” – powiedział Aleksiej Szabanow, dyrektor ds. IT, Siemens na Rosję i Azję Środkową. „Rozwiązanie Kaspersky Lab gwarantuje, że nasze serwery i stacje robocze naszych pracowników mają niezawodną ochronę, a najnowsze technologie zintegrowane z programem optymalizują zasoby systemowe oraz pracę naszych administratorów”.

„Systemy informatyczne na poziomie przedsiębiorstwa to złożone, wielopoziomowe struktury, w których każdy komponent wymaga ochrony” – powiedział Siergiej Zemkow, dyrektor zarządzający Kaspersky Lab na terytorium Rosji. „Kaspersky Enterprise Space Security to wygodne i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie, które doskonale nadaje się do stworzenia środowiska bezpieczeństwa IT i zapewnia niezawodną ochronę przed wszelkimi rodzajami zagrożeń dla nawet najbardziej rozproszonych sieci korporacyjnych”.

Kaspersky Enterprise Space Security jest skutecznym rozwiązaniem do ochrony serwerów plików i poczty, stacji roboczych, laptopów oraz smartfonów wykorzystywanych w firmie. Produkt oferuje światowej klasy ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii firmowe dane są bezpiecznie przechowywane, z zachowaniem błyskawicznego dostępu do nich dla wszystkich użytkowników w sieci korporacyjnej.

Informacje o firmie Siemens

Siemens to światowy lider w dziedzinie inżynierii elektronicznej i elektrycznej, działający w sektorze przemysłowym, energetycznym i opieki zdrowotnej. Obroty firmy za rok 2010 wyniosły 69 miliardów euro, a zysk netto 4,3 miliarda (z wyłączeniem rozwiązań i usług IT Osram oraz Siemens). Siemens zatrudnia ponad 3 500 osób w Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.