23 sierpnia 2011

Najlepsze z dwóch światów - produkty Kaspersky Lab z linii 2012 z technologią ochrony hybrydowej

Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek najnowszych produktów przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych: Kaspersky Internet Security 2012 oraz Kaspersky Anti-Virus 2012. Najnowsze rozwiązania wykorzystują innowacyjną technologię ochrony hybrydowej i zostały stworzone w celu zapewnienia użytkownikom Internetu maksymalnej ochrony i wygody.


Internet stał się integralną częścią życia współczesnych użytkowników komputerów, trzeba jednak pamiętać, że skrywa wiele niebezpieczeństw i zagrożeń. Sieć, na której polega wiele osób, na przykład podczas wyjazdów służbowych lub wakacji, roi się od różnych zagrożeń czyhających na niczego niepodejrzewających użytkowników: kradzież danych, phishing, cyberszantaż oraz spam to tylko niektóre z nich. Użytkownicy wymagają wszechstronnej ochrony, za każdym razem gdy korzystają z Internetu, ponieważ zagrożenia komputerowe mogą być ukryte wszędzie: w serwisach online i w poczcie e-mail, na nośnikach przenośnych, a nawet w bezprzewodowych sieciach publicznych na lotniskach czy w hotelach.

Produkty firmy Kaspersky Lab przeznaczone dla użytkowników indywidualnych wyróżnia wszechstronność ochrony. Po ich zainstalowaniu komputer i przechowywane na nim dane będą bezpieczne, niezależnie od tego, z jakimi typami plików użytkownik pracuje, jak często korzysta z Internetu czy z jakiego miejsca łączy się z Siecią – z domu lub za pośrednictwem publicznego punktu dostępowego.

Kaspersky Internet Security 2012 i Kaspersky Anti-Virus 2012 wykorzystują najbardziej zaawansowane i najskuteczniejsze technologie ochrony: bezpieczne uruchamianie podejrzanych aplikacji (sandbox), moduł monitorowania aktywności programów, emulator skryptów, baza reputacji wykorzystująca technologie chmury, wirtualna klawiatura i wiele innych.

Kaspersky Lab dąży do ciągłego udoskonalania technologii wykorzystywanych do zwalczania coraz bardziej złożonych zagrożeń komputerowych, jakie pojawiają się każdego dnia. Dlatego Kaspersky Internet Security 2012 i Kaspersky Anti-Virus 2012 zawierają wiele nowych i udoskonalonych funkcji.

Ochrona hybrydowa – lekarstwo na współczesne zagrożenia

Eksperci z Kaspersky Lab są przekonani, że ochrona hybrydowa - połączenie ochrony opartej na chmurze oraz oprogramowania bezpieczeństwa zainstalowanego na komputerze użytkownika - to idealny sposób na zapewnienie kompletnego bezpieczeństwa. Obecnie takie podejście stanowi najlepszą broń na różnorodne zagrożenia występujące w Internecie. Z technologii ochrony hybrydowej korzystają obydwa produkty z linii 2012.

Produkty Kaspersky Lab w wersji 2012 wykorzystują udoskonalone technologie oparte na chmurze, które stanowią przełom w rozwoju aplikacji antywirusowych. Regularna wymiana informacji między produktami zainstalowanymi na maszynach użytkowników i scentralizowanymi bazami danych w chmurze pozwala chronić użytkowników przy użyciu najnowszych informacji dotyczących zagrożeń. Nowe produkty nie tylko zapewniają udoskonaloną ochronę „z chmury”, ale również pokazują, jak to działa. Dzięki szczegółowym informacjom wyświetlanym w oknie głównym programu, użytkownik widzi, które składniki chmury są aktywne i w jaki sposób chronią komputery i dane osobiste.


Okno główne programu Kaspersky Internet Security 2012 (kliknij, aby powiększyć)


Użytkownicy Kaspersky Internet Security 2012 i Kaspersky Anti-Virus 2012 mogą jednym kliknięciem sprawdzić reputację dowolnego pliku na komputerze i na tej podstawie zdecydować, czy można go użyć. Program wyświetli informacje o poziomie bezpieczeństwa pliku generowane przez opartą na chmurze usługę Kaspersky Security Network, która została znacznie udoskonalona od czasu jej powstania przed trzema laty. Oprócz informacji o bezpieczeństwie pliku użytkownicy mogą również zobaczyć rozkład geograficzny jego rozprzestrzenienia, poziom zaufania przydzielony mu przez innych użytkowników oraz inne informacje przechowywane przez system śledzenia w chmurze i system szybkiego reagowania firmy Kaspersky Lab.

Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Anti-Virus w wersji 2012 ostrzegają użytkowników Internetu przed odsyłaczami, które stanowią zagrożenie i mogą kierować na oszukańcze, szkodliwe lub spamerskie strony internetowe. Produkty te otrzymują bezpośrednio z chmury najbardziej aktualne informacje dotyczące niepożądanych zasobów internetowych, takich jak strony zawierające treści dla dorosłych, epatujące przemocą lub przedstawiające inne niepożądane treści. Użytkownicy mogą mieć pewność, że żadne wejście na stronę WWW nie skończy się kradzieżą ich informacji osobistych lub infekcją komputera.

Technologie oparte na chmurze przyczyniły się także do udoskonalenia ochrony przed spamem. Zlokalizowane w chmurze bazy danych dostarczają szablony dla nowych wiadomości spamowych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest szybkie adoptowanie się ochrony do nieustannie ewoluujących taktyk spamerów. Nowy, przyjazny dla użytkownika moduł antyspamowy nie wymaga konfiguracji ani uczenia przed rozpoczęciem pracy – w chmurze znajdują się już wszystkie najnowsze dane dotyczące spamu.

W zrozumieniu hybrydowego podejścia do ochrony zastosowanego przez Kaspersky Lab może pomóc krótki film dostępny w oficjalnym kanale Kaspersky Lab Polska na YouTube: http://youtu.be/thhoh3OMM2o (aby włączyć polskie napisy, wystarczy kliknąć ikonę „CC” w prawym dolnym rogu okna z filmem na YouTube).

Efektywna ochrona przed nieznanymi zagrożeniami

Nowe szkodliwe programy powstają dzisiaj w zastraszającym tempie – każdego dnia przybywa około 35 tysięcy zagrożeń. Ponieważ w momencie ich pojawienia się nie istnieją jeszcze sygnatury pozwalające na skuteczną ochronę, wykrywanie nowych zagrożeń wymaga zastosowania innowacyjnych metod. Kaspersky Internet Security 2012 i Kaspersky Anti-Virus 2012 skutecznie neutralizują nowe zagrożenia przy użyciu analizy behawioralnej podejrzanych programów. Najnowsze produkty firmy Kaspersky Lab potrafią śledzić aktywność szkodliwych programów zarówno podczas bieżącej jak i poprzednich sesji.

Podczas monitorowania aktywności programów wykorzystywane są dane dostarczane przez inne składniki oprogramowania bezpieczeństwa, takie jak moduł ochrony proaktywnej, ochrony poczty, ochrony WWW, ochrony komunikatorów, zapora sieciowa, itd. Moduł monitorujący śledzi całe łańcuchy zdarzeń, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo, i z różnych „puzzli” układa obraz działań wykonanych przez programy na skutek działania zagrożenia. Jeżeli na komputerze miało miejsce kilka związanych ze sobą incydentów, moduł monitorujący potrafi zidentyfikować wszystkie z nich, nawet gry wykryty zostanie tylko jeden ślad szkodowej aktywności. Co istotne, teraz można również odwołać i cofnąć wszystkie działania wykonane przez program, nie tylko w sesji bieżącej, jak w przypadku Kaspersky Internet Security 2011 oraz Kaspersky Anti-Virus 2011, ale również w poprzednich sesjach. Ponadto, lista działań, które mogą zostać odwołane, została znacznie rozszerzona.

Krok naprzód poczyniono również w zakresie wykrywania szkodliwej aktywności przy użyciu szablonów zachowań. Szablony te zawierają dane dotyczące szkodliwego oprogramowania, a scentralizowana baza pomaga szybko zidentyfikować nieznany szkodliwy kod o złożonych schematach zachowania.

Wygoda i szybkość

Kaspersky Internet Security 2012 i Kaspersky Anti-Virus 2012 to produkty charakteryzujące się wysoką wydajnością. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby wywierać minimalny wpływ na prędkość działania komputera i operacje wykonywane przez zainstalowane aplikacje. Najnowsze udoskonalenia wprowadzone przez Kaspersky Lab zapewniają optymalną ochronę podczas przeglądania zasobów Internetu, wykonywania połączeń VoIP, oglądania filmów HD oraz grania.

Inteligentny system aktualizacji pobiera uaktualnienia tylko dla aktywnych składników ochrony. Dzięki temu składniki antywirusowych baz danych są zawsze aktualne, a obciążenie łącza internetowego zostało zminimalizowane. Moduł aktualizacji został dostosowany do typowych trybów pracy laptopów i komputerów stacjonarnych i nie spowalnia działania w przypadku wznowienia aktywności systemu operacyjnego lub uruchomienia aplikacji przez użytkownika.

Interfejsy Kaspersky Internet Security 2012 i Kaspersky Anti-Virus 2012 zostały ulepszone i są znacznie atrakcyjniejsze wizualnie, nie tracąc przy tym przejrzystości i łatwości użytkowania. Interfejs produktów z linii 2012 obsługuje w pełni ekrany dotykowe. Ponadto, zoptymalizowano instalację produktów, minimalizując wszelkie konflikty z niekompatybilnym oprogramowaniem bezpieczeństwa. Kolejnym udogodnieniem jest wyświetlanie w jednym oknie wszystkich kroków wymaganych do aktywacji i zakupu licencji.

Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i współzałożyciel Kaspersky Lab, powiedział: „Produkty w wersji 2012 kontynuują długą tradycję doskonałości, z którą kojarzone są nasze rozwiązania dla użytkowników indywidualnych. Zawierają zintegrowane, światowej klasy technologie ochrony umożliwiające zwalczanie nawet najbardziej złożonych zagrożeń. Jednocześnie produkty te są jeszcze łatwiejsze w użytkowaniu niż wcześniej. Stanowią kolejny znaczący krok w kierunku zapewnienia ochrony użytkownikom Internetu przed najbardziej niebezpiecznymi i nieznanymi zagrożeniami. Wiele z modułów wchodzących w skład Kaspersky Internet Security 2012, takich jak Ochrona WWW, heurystyka, system klasyfikacji zagrożeń oraz ochrona przed rootkitami, są łatwiejsze w aktualizacji i charakteryzują się skuteczniejszą integracją z technologiami opartymi na chmurze”.


Okno główne programu Kaspersky Anti-Virus 2012 (kliknij, aby powiększyć)


Ceny i dostępność

Produkty Kaspersky Lab z linii 2012 są dostępne w sprzedaży od 23 sierpnia 2011 r. w następujących cenach (ceny rocznych licencji na ochronę dwóch komputerów):

  • Kaspersky Anti-Virus 2012: 119 zł brutto;
  • Kaspersky Internet Security 2012: 159 zł brutto.


Z okazji premiery standardowa licencja oparta jest na zasadzie „dwa w cenie jednego” i pozwala na zainstalowanie produktów Kaspersky Lab na dwóch komputerach.

Użytkownicy produktów Kaspersky Lab z linii 2011 mogą bezpłatnie uaktualnić swoje rozwiązania do wersji 2012.

Wersja dla prasy do testów

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych testowaniem najnowszych produktów Kaspersky Lab z linii 2012, zapraszamy do kontaktu z działem prasowym Kaspersky Lab Polska: prasa@kaspersky.pl.

Więcej na temat programów Kaspersky Internet Security 2012 i Kaspersky Anti-Virus 2012 można uzyskać na stronie: http://kaspersky.pl/2012.

Informację o możliwości przejścia na produkty z linii 2012 z poprzednich rozwiązań Kaspersky Lab można znaleźć tutaj: http://www.kaspersky.pl/products.html?s=upgrade2012.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.