7 czerwca 2011

Leczymy razem - wspólna akcja Polpharmy i Kaspersky Lab Polska

Kaspersky Lab Polska, producent oprogramowania do ochrony danych, rozpoczyna wspólną akcję z firmą Polpharma, liderem branży farmaceutycznej w Polsce. W ramach akcji 'Leczymy razem' lekarze i farmaceuci z całej Polski otrzymają roczne licencje na oprogramowanie Kaspersky Anti-Virus 2011 zapewniające ochronę komputera przed wszelkimi rodzajami szkodliwych programów. Inicjatorem akcji jest Polpharma.

Akcja będzie trwała do 30 czerwca 2011 r. i zakłada dostarczenie oprogramowania Kaspersky Anti-Virus 2011 do lekarzy i farmaceutów w całej Polsce. Oprogramowanie będzie dystrybuowane przez przedstawicieli medycznych firmy Polpharma.

„Cieszymy się, że akcja ‘Leczymy Razem’ doczekała się już trzeciej edycji”, mówi Jacek Chmielewski, menedżer ds. projektu, Kaspersky Lab Polska. „Z Polpharmą działamy w podobnych branżach - dostarczamy środki pozwalające na leczenie i zapobieganie infekcjom. Dzięki naszej wspólnej akcji lekarze oraz farmaceuci będą mogli zadbać nie tylko o pacjentów i klientów, ale także o swoje komputery, które również potrzebują ochrony".

"Połączenie jakości oprogramowania dostarczanego przez Kaspersky Lab i zaufania, jakim obdarzają firmę Polpharma lekarze i farmaceuci, zaowocowało sukcesem akcji, która doczekała się już trzeciej edycji. Cieszymy się, że przekazując lekarzom i farmaceutom oprogramowanie Kaspersky Lab, udało nam się wspólnie ochronić już blisko 9000 komputerów.” - powiedział Krzysztof Komosa, Kierownik Projektów z działu e-Marketingu, Polpharma.

Informacje o Kaspersky Anti-Virus 2011

Kaspersky Anti-Virus 2011 to podstawa bezpieczeństwa komputera PC. Program oferuje ochronę w czasie rzeczywistym przed wirusami i oprogramowaniem spyware oraz skanuje strony internetowe i wiadomości e-mail w celu wykrycia szkodliwego kodu. Wyspecjalizowany skaner wykrywa luki w zabezpieczeniach systemu operacyjnego i zainstalowanych aplikacji, pomagając w zidentyfikowaniu i usunięciu luk w zabezpieczeniach oraz zapewnieniu ochrony systemu. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/products.html?s=home&show=proddet&prodid=179.

Informacje o firmie Polpharma

Polpharma jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych. Firma została założona w 1935 roku w Starogardzie Gdańskim. Specjalizuje się w produkcji leków kardiologicznych, gastrologicznych i neurologicznych. Wytwarza również szeroką gamę preparatów dostępnych bez recepty.

Firma umacnia swoją pozycję również na rynkach zagranicznych. Produkty Polpharmy są obecne w 50 krajach świata. Firma posiada swoje struktury w Rosji oraz przedstawicielstwa na Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Kazachstanie, Azerbejdżanie i Uzbekistanie.

Siłą Polpharmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia z najwyższymi standardami zarządzania i nowoczesnymi technologiami produkcji. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z wymogami Dobrej Praktyki Wytwarzania (Good Manufacturing Practice – GMP). W roku 2011 w rankingu Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN Polpharma została uznana za najbardziej innowacyjną firmę w Polsce.

W swych działaniach Polpharma kieruje się hasłem Ludzie pomagają Ludziom. Poczucie odpowiedzialności społecznej stanowi integralną część strategii firmy. Polpharma realizuje liczne programy edukacyjne, których celem jest dzielenie się wiedzą o zdrowiu. W 2001 roku firma powołała do życia Naukową Fundację Polpharmy. Fundacja wspiera w formie grantów najciekawsze projekty badawcze z dziedziny farmacji i medycyny. Od początku działalności zorganizowała 9 edycji konkursu; granty otrzymało 55 zespołów badawczych. Na działalność statutową Fundacji Polpharma przeznaczyła do tej pory ponad 15 mln PLN. Firma jest mecenasem kultury i sponsorem męskiej drużyny koszykówki ze Starogardu Gdańskiego.
http://www.polpharma.pl.