18 lutego 2011

Kaspersky Internet Security 2011 otrzymuje wyróżnienie "Super Produkt" przyznawane przez serwis benchmark.pl

Kaspersky Lab informuje, że program Kaspersky Internet Security 2011 otrzymał wyróżnienie „Super Produkt” przyznawane przez serwis benchmark.pl, popularny polski portal działający w obszarze nowych technologii o tematyce komputerowej. Rozwiązanie Kaspersky Lab otrzymało maksymalną, najwyższą spośród testowanych rozwiązań, notę.

Redakcja serwisu benchmark.pl przeanalizowała 10 pakietów bezpieczeństwa dostępnych na polskim rynku. Kaspersky Internet Security 2011 jako jedyny z testowanych rozwiązań otrzymał pięć pełnych gwiazdek (na pięć możliwych) i został uhonorowany wyróżnieniem "Super Produkt". Podczas dokonywania oceny eksperci z benchmark.pl wzięli pod uwagę skuteczność w wykrywaniu zagrożeń a także następujące czynniki: małe obciążenie systemu, wygoda użytkowania, liczba narzędzi, które oferują dodatkową ochronę poza skanerem antywirusowym, oraz cena.

Kaspersky Internet Security 2011 został wyróżniony w następujących kategoriach:

  • „Najkorzystniejsza relacja ceny do jakości”
  • „Najlepszy skaner i ochrona rezydentna”
  • „Łatwość obsługi”
  • „Firewall”
  • „Filtr kontroli rodzicielskiej”
  • „Filtr chroniący dane przed wyciekiem”

W opisie pakietu bezpieczeństwa Kaspersky Lab Redaktorzy benchmark.pl napisali:

„Oprogramowanie Internet Security oferowane przez laboratorium Kaspersky naprawdę robi wrażenie. KIS 2011 jest niesamowicie rozbudowanym pakietem, który pod wieloma względami stanowić może wzór dla konkurencji. Ilość modułów i narzędzi funkcjonalnych jest ogromna i z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. (...) Pakiet Kaspersky Internet Security 2011 jest z całą pewnością jednym z najlepszych programów tego typu. Bardzo trudno jest doszukać się w nim jakichkolwiek wad. (...) Producent zadbał, żeby wszystko działało tak jak należy od razu po zainstalowaniu. Dodatkowa konfiguracja nie jest potrzebna. KIS 2011 obciąża system w małym lub umiarkowanym stopniu" .

Redakcja serwisu benchmark.pl zwróciła szczególną uwagę na następujące mocne strony rozwiązania Kaspersky Lab: skuteczny skaner antywirusowy, ogromna ilość opcji konfiguracyjnych, prosty interfejs, bardzo rozbudowana kontrola rodzicielska, częste aktualizacje, możliwość tworzenia dysku ratunkowego, funkcjonalny gadżet dodawany do pulpitu, blokowanie banerów reklamowych oraz skanowanie metodą przeciągnij i upuść.

Więcej informacji o teście przeprowadzonym przez Redakcję benchmark.pl można znaleźć na stronie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Internet_Security_2011_-_sprawdzamy_10_pakietow%2C_w_tym_Kaspersky_i_Norton-3619/strona/13284.html.

Informacje szczegółowe o produkcie Kaspersky Internet Security 2011 można znaleźć na stronie www.kaspersky.pl/2011.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.