3 listopada 2010

Kaspersky Lab Polska partnerem Akademii BTC

Firma Kaspersky Lab Polska została partnerem projektu szkoleniowego "Akademia BTC - Zarządzanie i Bezpieczeństwo IT", organizowanego przez firmę BTC Sp. z o.o. Celem projektu jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz prawno-organizacyjnych.

Projekt Akademia BTC ma formę cyklu konferencji, na których eksperci z różnych dziedzin przekazują swoją wiedzę i prezentują ciekawe rozwiązania, od zagadnień IT po aspekty prawne. Partnerem merytorycznym akcji został Kaspersky Lab Polska. Firmę reprezentuje Maciej Ziarek, analityk zagrożeń, który w ramach Akademii BTC omawia aspekty związane z bezpieczeństwem bezprzewodowych sieci Wi-Fi oraz przedstawia najnowsze trendy ze świata zagrożeń IT.

Projekt Akademia BTC doskonale wpisuje się w działalność edukacyjną Kaspersky Lab, która jest jednym z priorytetów firmy. "Od początku istnienia firmy staramy się edukować użytkowników komputerów oraz Internetu poprzez ogólnie dostępną platformę VirusList.pl. Wierzymy, że powszechna znajomość zagrożeń oraz metod walki z nimi zaowocuje bezpieczniejszym Internetem dla wszystkich", komentuje Piotr Kupczyk, dyrektor działu prasowego w Kaspersky Lab Polska.

"Szkolenia, takie jak te organizowane przez Akademię BTC, są świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu informatyki, prawa i organizacji", mówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab Polska. "Cieszy nas fakt, że uczestnicy zadają dużo pytań, ponieważ świadczy to o chęci rozwoju w kierunku bezpieczeństwa IT oraz o aktualności tematu trendów na rynku cyberprzestępczym."

Najbliższa sesja szkoleniowa z cyklu Akademii BTC odbędzie się w dniach 15-18 listopada 2010 r. w Kołobrzegu, kolejna w dniach 07-09 grudnia w Zamku Kliczków w woj. Dolnośląskim. Szczegółowy terminarz szkoleń można znaleźć pod adresem http://www.akademiabtc.pl/szkolenia/terminarz_szkolen.

Informacje o projekcie „Akademia BTC – Zarządzanie i Bezpieczeństwo IT”

„Akademia BTC - zarządzanie i bezpieczeństwo IT” jest projektem szkoleniowym realizowanym przez firmę BTC Sp. z o.o., którego celem jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz prawno-organizacyjnych. Cykliczne szkolenia przygotowywane są z myślą o dyrektorach i kierownikach działów IT, specjalistach i inspektorach ds. informatyki i bezpieczeństwa, administratorach i informatykach, a także przedsiębiorcach oraz pracownikach firm. Więcej informacji o Akademii BTC można znaleźć na stronie projektu: www.akademiabtc.pl.