7 października 2010

AV-Comparatives - "Kaspersky Mobile Security 9 to idealne rozwiązanie dla odpowiedzialnych użytkowników"

Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Mobile Security 9 otrzymał wyróżnienie „Approved” przyznawane przez szanowane, niezależne laboratorium badań AV-Comparatives. Badanie polegało na przeprowadzeniu wszechstronnych testów, które porównywały cztery popularne pakiety ochrony urządzeń mobilnych.

AV-Comparatives, austriackie laboratorium badań, opublikowało raport z badania czterech popularnych rozwiązań bezpieczeństwa dla smartfonów. W sierpniu 2010 roku przeprowadzone zostały testy porównawcze, których celem była analiza wydajności następujących funkcji produktów: "Ochrona antywirusowa", "Zapora sieciowa", "Ochrona przed kradzieżą" (wraz z możliwością blokowania dostępu oraz odnajdywania skradzionego lub zgubionego urządzenia), "Kontrola rodzicielska" i "Szyfrowanie". Produkt Kaspersky Lab wygrał w każdym aspekcie, wykazując stabilność i niezawodność w całym zakresie działania, za co otrzymał wyróżnienie „Approved”.

Przegląd AV-Comparatives podkreśla, że Kaspersky Mobile Security 9 posiada dobrze przemyślany i przyjazny dla użytkownika interfejs. Według AV-Comparatives "interfejs użytkownika jest intuicyjny i dobrze rozplanowany. Dużym plusem jest zarządzanie informacjami. Interfejs konfiguracji został dobrze zaprojektowany, zawiera łatwe do zrozumienia porady, które nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy. Kaspersky Mobile Security 9 to idealne rozwiązanie dla odpowiedzialnych użytkowników, zawiera wiele przemyślanych usług w przystępnej cenie."

Kaspersky Mobile Security 9 chroni smartfony i przechowywane na nich dane nawet w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia. Produkt umożliwia zdalne zablokowanie zgubionego smartfonu, wymazywanie jego pamięci oraz możliwość zlokalizowania go przy pomocy wbudowanego modułu GPS. Dodatkowo, Kaspersky Mobile Security 9 chroni poufne kontakty, połączenia i wiadomości oraz filtruje niechciane połączenia, wiadomości SMS oraz mobilne szkodliwe oprogramowanie. Zapewnia także szyfrowanie danych i umożliwia ograniczanie niechcianych połączeń i wiadomości.

Program Kaspersky Mobile Security jest dostępny w polskiej wersji językowej w cenie 115 zł. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie http://kaspersky.pl/kms.

Więcej informacji o przeglądzie AV-Comparatives można znaleźć na stronie internetowej laboratorium: http://www.av-comparatives.org.

Informację można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.