23 sierpnia 2010

Produkty Kaspersky Lab otrzymują kolejne wyróżnienia VB100

Kaspersky Internet Security 2011 oraz Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations zdobywają wyróżnienia dla ochrony w systemie Windows Vista Business Edition

Kaspersky Lab informuje, że oprogramowanie Kaspersky Internet Security 2011 otrzymało prestiżowe wyróżnienie VB100 przyznane przez szanowany brytyjski magazyn Virus Bulletin. Inny produkt firmy, Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations, również pozytywnie przeszedł test i uzyskał VB100.

Pełne informacje dotyczące testów porównawczych, w których Kaspersky Internet Security 2011 uzyskał jedne z najlepszych wyników w wykrywaniu szkodliwego oprogramowania i zdobył swoje pierwsze wyróżnienie VB100, zostały opublikowane w sierpniowej edycji magazynu Virus Bulletin. Testy, które sprawdzały możliwości 54 popularnych produktów antywirusowych, zostały przeprowadzone na platformie Windows Vista Business Edition SP2.

Kaspersky Internet Security 2011 zneutralizował 100% polimorficznego szkodliwego oprogramowania użytego do testów oraz wszystkie programy z kolekcji “In-the-Wild” podczas działania w trybie skanowanie na żądanie oraz ochrony w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab unieszkodliwiło przeważającą większość trojanów, robaków oraz botów. Oba produkty uzyskały bardzo wysokie współczynniki wykrywania reaktywnego i proaktywnego: 92-96% w przypadku Kaspersky Internet Security oraz 88-91% w przypadku Kaspersky Anti-Virus 6.0 - znacznie wyższe niż wyniki produktów innych producentów, takich jak Symantec i McAfee. W całym teście Kaspersky Internet Security 2011 nie wygenerował żadnego fałszywego trafienia. W raporcie magazynu Virus Bulletin można również przeczytać, że ”interfejs produktu jest dobrze przemyślany i łatwy w użyciu”.

Kaspersky Internet Security 2011 to jeden z najnowszych produktów dla użytkowników indywidualnych, wykorzystujący podejście zapobiegawcze. Rozwiązanie monitoruje i ocenia wszystkie typy potencjalnych zagrożeń i zapobiega wszelkiej szkodliwej aktywności, zapewniając użytkownikom jeszcze bezpieczniejsze korzystanie z Internetu. Produkt bezpiecznie izoluje wszelkie niezaufane adresy URL i potencjalnie niebezpieczne obszary Sieci WWW od systemu użytkownika, umożliwiając pracę w bezpiecznym środowisku, wolnym od cyfrowych zagrożeń i niechcianych informacji.

System ochrony nie ogranicza aktywności użytkownika i został stworzony z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa przepływu danych użytkownika oraz kanałów komunikacji. Kaspersky Internet Security 2011 wykorzystuje pełen wachlarz nowych i udoskonalonych technologii, z których wiele jest unikatowych w branży. Więcej informacji o produktach Kaspersky Lab z linii 2011 można znaleźć tutaj: http://www.kaspersky.pl/2011.