17 czerwca 2010

Zostań współautorem książki o bezpieczeństwie internetowym

Portal AV-School.pl pod patronatem Kaspersky Lab Polska, producenta rozwiązań do ochrony danych, informuje o nowym projekcie, w ramach którego każdy uczeń może zostać współautorem książki poświęconej bezpieczeństwu internetowemu.

Projekt powstał w celu umożliwienia uczniom przekazania swojej wiedzy i pomysłów wszystkim osobom zainteresowanym tematyką bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

Podręcznik zostanie w całości napisany przez użytkowników portalu AV-School.pl. Do wzięcia udziału w projekcie wymagana jest jedynie bezpłatna rejestracja oraz posiadanie wiedzy w jednej z dziedzin związanych z tematyką bezpieczeństwa. Jest to świetna okazja, aby zaprezentować swoje doświadczenie szerokiemu gronu odbiorców. Najepsze prace zostaną nagrodzone.

"Jesteś młodym, ambitnym i zapalonym miłośnikiem informatyki? Masz już dość szablonowo przekazywanej podręcznikowej wiedzy na lekcjach z komputerem? Uważasz, że informatyka to coś więcej niż znajomość Worda i Excella? Dołącz do zespołu autorów nowo powstającej pozycji ukazującej informatykę w zupełnie nowym świetle", mówi Magdalena Szczęsna, kierownik działu edukacji w Kaspersky Lab Polska.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.av-school.pl.

O AV-School

Serwis "AV-School - Szkoła Antywirusowa" powstał w celu dostarczania dzieciom i młodzieży informacji na temat bezpiecznego korzystania z komputera podczas nauki, pracy i zabawy. W Polsce patronem portalu jest Kaspersky Lab Polska. Poza obszerną bazą artykułów i porad serwis udostępnia forum, na którym uczniowie mogą dzielić się z innymi uczestnikami projektu swoimi opiniami, uwagami oraz problemami, związanymi nie tylko z informatyką. Dzięki temu, że twórcami portalu są w dużej mierze sami jego użytkownicy, serwis stwarza możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności a także zapoznania się z pomysłami kolegów posiadających podobne zainteresowania. W ramach projektu organizowane są konkursy z nagrodami dla najbardziej kreatywnych uczestników, jak również szkół mobilizujących młodzież do aktywnego udziału w serwisie AV-School. Więcej informacji o serwisie można znaleźć na jego stronie głównej: AV-School.pl.