27 kwietnia 2010

Kaspersky Internet Security 2010 uzyskał doskonałe wyniki w teście "Matousec Proactive Security Challenge"

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że Kaspersky Internet Security 2010 doskonale poradził sobie w teście "Matousec Proactive Security Challenge". Rozwiązanie firmy Kaspersky Lab nie tylko zdobyło wyróżnienie, ale również uzyskało pochlebne recenzje ekspertów z firmy Matousec za "bardzo dobry" poziom ochrony oferowany użytkownikom.

"Proactive Security Challenge" to inicjatywa niezależnej czeskiej grupy badawczej Matousec. Stanowi serię wielopoziomowych testów, które różnią się stopniem złożoności technologicznej. Matousec ocenia każdy produkt z uwzględnieniem wielu kryteriów, takich jak skuteczność zapobiegania przechwytywaniu danych użytkownika, blokowania wycieków do odległych serwerów internetowych, możliwości zapobiegania usuwaniu danych z sekcji autorun oraz innych zmian w plikach i procesach, możliwość blokowania szkodliwych poleceń systemowych, stabilność produktu itd.

Kaspersky Internet Security 2010 przeszedł gładko wszystkie poziomy Matousec Proactive Security Challenge, otrzymując wynik 86% i ocenę "bardzo dobry". Tylko jedno rozwiązanie uzyskało tak doskonały wynik, podczas gdy wiele innych produktów wypadło słabo i nie zdobyło rekomendacji. Co istotne, Kaspersky Internet Security 2010 uzyskał zdecydowanie najlepsze wyniki w klasie "Internet Security Solutions", pozostawiając produkty konkurencji daleko w tyle.

"Testy grupy Matousec oceniają skuteczność rozwiązań antywirusowych w zwalczaniu ataków przeprowadzanych przez najnowsze szkodliwe programy. Istotne znaczenie ma to, że Proactive Security Challenge uwzględnia wiele różnych wektorów ataków głęboko w systemie, a nie tylko testuje skanery wirusowe na milionach znanych szkodliwych programów" - powiedział Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technicznych w Kaspersky Lab. "Tym razem specjaliści z grupy Matousec dodali 64 nowe testy, które jeszcze dokładniej sprawdzały ochronę plików oraz rejestr, jak również poziom ochrony przed nieautoryzowanym dodawaniem programów do sekcji autorun. Cieszymy się, że w tak złożonych warunkach testowych Kaspersky Internet Security 2010 uzyskał poziom 10+ i otrzymał ocenę "bardzo dobry". Pokazuje to, że system HIPS i zapora sieciowa w naszych produktach są wysoce skuteczne - co jest niezwykle istotne dla użytkownika".

Więcej informacji na temat testu "Matousec Proactive Security Challenge" znajduje się na stronie http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php.