21 kwietnia 2010

Bezpieczeństwo korzystania z portali społecznościowych zależy od Twoich przyjaciół

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o opublikowaniu nowego artykułu "Zagrożenia związane z portalami społecznościowymi" autorstwa Georga Wicherskiego, analityka zagrożeń.

Autor skupia się na analizie szerokiego zakresu zagrożeń wymierzonych w branżę IT, począwszy od najmniej niebezpiecznych, takich jak zwykły spam, a skończywszy na zaawansowanych technicznie programach, które same instalują się na komputerach i infekują je podczas przeglądania stron internetowych (tzw. ataki drive-by).

Klikanie nieznanych odnośników lub używanie łatwych do zgadnięcia haseł do ochrony danych osobistych zagraża nie tylko nam, ale także naszym znajomym, głównie tym, z którymi kontaktujemy się poprzez portale społecznościowe. Po uzyskaniu dostępu do konta cyberprzestępca może podszyć się pod nas i wysłać zainfekowane wiadomości do naszych znajomych.

"Jeżeli chcesz zachować swoje cenne dane, pieniądze oraz znajomych w serwisach społecznościowych, powinieneś nie tylko przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale także uświadomić swoich przyjaciół", mówi Georg Wicherski, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab.

Pełna wersja artykułu jest dostępna w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=598.

Informację oraz artykuł można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.