4 marca 2010

Kaspersky Lab Polska dla kobiet z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet - Zakupy online bez ryzyka

Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt. "Terapia zakupowa bez ryzyka". Artykuł w przystępnym języku tłumaczy zagrożenia związane z zakupami online.

Celem Międzynarodowego Dnia Kobiet, obchodzonego 8 marca, jest promowanie równych praw kobiet. Idea równouprawnienia nadal nie dotarła do wszystkich miejsc na świecie, ani nie przeniknęła wszystkich aspektów życia codziennego, mimo to 8 marca to dla kobiet okazja, aby zrelaksować się i sprawić sobie jakiś miły upominek. Pobyt w ośrodku spa, prezent lub krótka przerwa spędzona na wygrzewaniu się w słońcu – wszystkie te przyjemności można zamówić i zorganizować online.

Podczas wirtualnego wypadu na zakupy można kupić wszystko. Musimy jednak pamiętać, że kradzież torebki w realnym świecie ma swój odpowiednik w cyberprzestrzeni. O ile przeważająca większość cyfrowych zakupów przebiega bezproblemowo, próby oszustw i ataki internetowe zdarzają się często. Chociaż niektórym z nich można zapobiec przy odrobinie zdrowego rozsądku, w przypadku innych nie obędziemy się bez odpowiedniego oprogramowania bezpieczeństwa. Zawieranie transakcji przez Internet bez posiadania ochrony w nadziei, że nic się nie stanie, to pewna recepta na kłopoty.

Artykuł:

  • Informuje o zagrożeniach związanych z zakupami online;
  • Przedstawia poprawny sposób korzystania z internetowych portali aukcyjnych;
  • Ostrzega o zagrożeniach związanych z dokonywaniem rezerwacji online;
  • Przypomina ogólne środki bezpieczeństwa korzystania z Internetu.

Artykuł można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=590.