27 stycznia 2010

Kaspersky Internet Security 2010 wyróżniony przez Redakcję oraz Czytelników serwisu benchmark.pl

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że program Kaspersky Internet Security 2010 otrzymał wyróżnienie "Super Produkt" przyznawane przez serwis benchmark.pl, popularny polski portal działający w obszarze nowych technologii o tematyce komputerowej. KIS 2010 znalazł się także w czołówce plebiscytu "Produkt Roku 2010" zorganizowanego przez benchmark.pl.

Redakcja serwisu benchmark.pl przeanalizowała 12 pakietów bezpieczeństwa dostępnych na polskim rynku. Kaspersky Internet Security 2010 otrzymał pięć gwiazdek (na pięć możliwych) i został uhonorowany wyróżnieniem "Super Produkt". Podczas dokonywania oceny eksperci z benchmark.pl wzięli od uwagę skuteczność w wykrywaniu zagrożeń a także następujące czynniki: małe obciążenie systemu, wygoda użytkowania oraz liczba narzędzi, które oferują dodatkową ochronę poza skanerem antywirusowym.

Kaspersky Internet Security 2010 został wyróżniony w następujących kategoriach:

  • "Najlepszy skaner i ochrona rezydentna"
  • "Firewall"
  • "Filtr kontroli rodzicielskiej"
  • "Mechanizm blokujący szkodliwe witryny w wynikach wyszukiwania"
  • "Narzędzia do monitorowania sieci i peceta"

W opisie pakietu bezpieczeństwa Kaspersky Lab Redaktorzy benchmark.pl napisali:

"W porównaniu do konkurencji Kaspersky jest rzeczywiście bardzo rozbudowany. W żadnym z testowanych pakietów nie znaleźliśmy tylu przydatnych dodatków. Narzędzi do ochrony użytkownika w sieci jest tak dużo, że skaner antywirusowy wydaje się być uzupełnieniem, a nie podstawową funkcją (...) Interfejs programu to połączenie estetyki i funkcjonalności (...) Wszystkie najważniejsze opcje można określić podczas instalacji. Można także zrezygnować z niektórych modułów dzięki opcji instalacji zaawansowanej. Inna zaleta to brak restartu po instalacji, dzięki czemu program od razu rozpoczyna ochronę peceta."

Więcej informacji o teście przeprowadzonym przez Redakcję benchmark.pl można znaleźć na stronie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Bezpieczenstwo_przeglad_12_pakietow_Internet_Security-2505/strona/7550.html.

Program Kaspersky Internet Security 2010 znalazł się także w czołówce plebiscytu "Produkt Roku 2010" organizowanego przez benchmark.pl. Nominacje produktów do plebiscytu zgłaszali czytelnicy serwisu. Kaspersky Internet Security 2010 był jedynym z dwóch rozwiązań bezpieczeństwa nominowanych w plebiscycie i znalazł się w kategorii "Oprogramowanie".

W głosowaniu wzięło udział łącznie ponad 2 000 czytelników serwisu. Kaspersky Internet Security 2010 został wyprzedzony jedynie przez dwa programy (Microsoft Windows 7 oraz Adobe Photoshop CS4). Ostatecznie produkt Kaspersky Lab znalazł się w zestawieniu wyżej niż CorelDRAW Graphics Suite X4, Microsoft Office 2010 (wersja testowa) oraz Symantec Norton Internet Security 2010.

Wyniki plebiscytu są dostępne w serwisie benchmark.pl: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Produkt_Roku_2010_wedlug_czytelnikow_-_rozstrzygniecie-2632.html.

Informacje o Benchmark.pl

Benchmark.pl jest najstarszym i czołowym polskim serwisem działającym w obszarze nowych technologii, o tematyce komputerowej. Serwis powstał w czerwcu 1997 roku, pod kierownictwem Wojciecha Kiełta. Zapoczątkowany jako platforma dla użytkowników fascynujących się sprzętem komputerowym i testujących wydajność swoich podzespołów, wraz ze wzrostem liczby czytelników serwis rozwijał kolejne działy: aktualności, testy i recenzje, dział porad, największy w Polsce i najobszerniejszy zbiór testów wydajności. Jako pierwszy w Polsce uruchomił również dział mini-recenzji, w którym czytelnicy mogli zamieszczać własne testy i recenzje. Dziś benchmark.pl jest źródłem najświeższych informacji z rynku IT. Serwis skierowany jest do początkujących użytkowników, pasjonatów, hobbystów, oraz zawodowców i profesjonalistów. Więcej informacji o serwisie można znaleźć na stronie: http://www.benchmark.pl.