12 stycznia 2010

Uczestniczki ekspedycji antarktycznej sponsorowanej przez Kaspersky Lab zdobyły Biegun Południowy

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że 29 grudnia 2009 r. uczestniczki sponsorowanej przez firmę Wyprawy Wspólnoty Narodów na Antarktydę dotarły do celu - Bieguna Południowego.

Uczestniczki wyprawy powitał na Biegunie Południowym Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny Kaspersky Lab, który systematycznie śledził przebieg ekspedycji, Harry Cheung, dyrektor naczelny Kaspersky Lab na region Azji i Pacyfiku, oraz Aleksander Gostiew, dyrektor Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) firmy Kaspersky Lab. W tym najbardziej wysuniętym na południe krańcu świata przedstawiciele Kaspersky Lab wraz z odważnymi uczestniczkami ekspedycji wbili flagę Ekspedycji Wspólnoty Narodów na Antarktydę, symbolizując ducha współpracy zespołowej.

"Historię świata tworzą ludzie. To wspaniałe móc znaleźć się wśród takich osób" - powiedział Jewgienij Kasperski. "Dzisiaj przedstawiciele Kaspersky Lab stoją na Biegunie Południowym w towarzystwie najznakomitszej na świecie grupy kobiet. Razem dokonały jednego z najbardziej doniosłych wyczynów 21 wieku. Jestem przekonany, że to dopiero początek osiągnięć tego znakomitego zespołu."

Aby dotrzeć na Biegun Południowy, siedem kobiet biorących udział w Wyprawie Wspólnoty Narodów na Antarktydę (reprezentujących Bruneę, Darussalam, Cypr, Indie, Singapur, Nową Zelandię i Wielką Brytanię) musiało pokonać 900 kilometrów na nartach. Uczestniczki z Brunei i Cypru są pierwszymi osobami w swoich krajach, które zdobyły Biegun Południowy na nartach. Natomiast uczestniczki z Indii, Nowej Zelandii oraz Singapuru są pierwszymi kobietami w swoich krajach, którym udało się odbyć tę symboliczną i prestiżową podróż.

Celem ekspedycji było uczczenie 60 rocznicy Wspólnoty Narodów oraz pokazanie, że istnieje możliwość większego międzynarodowego zrozumienia oraz wymiany poglądów, jak również podkreślenie osiągnięć kobiet na całym świecie.

O Wyprawie Wspólnoty Narodów na Antarktydę

Ekspedycja, której uczestniczki reprezentowały 5 kontynentów, 6 wyznań i 7 języków, została zorganizowana w związku z obchodami 60 rocznicy powstania Wspólnoty Narodów skupiającej 53 kraje i ponad 2 miliardy osób na całym świecie. Celem ekspedycji było odzwierciedlenie etosu Wspólnoty Narodów poprzez promowanie większego porozumienia i współpracy między narodami oraz podkreślenie osiągnięć kobiet na całym świecie. Wyprawa sponsorowana przez firmę Kaspersky Lab ruszyła w listopadzie 2009 roku, a zdobycie Bieguna Południowego planowano na 1 stycznia 2010 roku. Wszyscy zainteresowani mogli śledzić ekspedycję w czasie rzeczywistym na stronie http://www.kasperskycommonwealthexpedition.com za pomocą interaktywnych map, podcastów i wiadomości na Twitterze.