21 września 2009

Kaspersky Lab na liście Software Top 100

Rosyjski producent oprogramowania bezpieczeństwa drugą, po Google, najszybciej rozwijającą się firmą

Kaspersky Lab znalazł się w rankingu czołowych światowych firm z branży oprogramowania – Software Top 100. Ranking jest tworzony przez prestiżową niezależną organizację Top 100 Research Foundation. Firmy zostały uszeregowane według wysokości przychodów ze sprzedaży oprogramowania w 2008 roku.

Kaspersky Lab zajmuje 76 miejsce w rankingu i jest jedyną rosyjską firmą z branży oprogramowania, która znalazła się w Software Top 100. W porównaniu z 2007 rokiem przychody firmy wzrosły o 177%. Oznacza to prawie trzykrotny wzrost obrotów w tym okresie. Dzięki tym wynikom Kaspersky Lab jest drugą, zaraz po Google, najszybciej rozwijającą się firmą, a jej współczynnik wzrostu jest wyższy od znajdującego się na trzecim miejscu Nintendo o 64%.

Według ekspertów Top 100 Research, jeżeli Kaspersky Lab utrzyma obecny współczynnik wzrostu, będzie miał realne szanse, aby w ciągu najbliższych kilku lat awansować wyżej z zajmowanego obecnie czwartego miejsca w globalnym rankingu producentów rozwiązań antywirusowych. W tym celu Kaspersky Lab prowadzi agresywną ekspansję na rynki korporacyjne oraz rozwijających się gospodarek, co oznacza, że w najbliższej przyszłości będzie stanowił poważną konkurencję w branży.

Dla celów rankingu Software Top 100 przychody zostały obliczone na podstawie sprzedaży licencji, subskrypcji i usług wsparcia. Przychody z rozwiązań hostowanych (oprogramowanie jako usługa) zostały uwzględnione tylko w przypadku, gdy rozwiązania nie zostały w dużym stopniu dostosowanie do wymagań użytkowników. Nie zostały natomiast uwzględnione przychody z usług, takich jak konsultacje, integracje systemów oraz rozwój oprogramowania dostosowanego do wymagań klientów.

Pełna wersja rankingu Software Top 100 dostępna jest na stronie http://www.softwaretop100.org.