24 sierpnia 2009

Kaspersky Lab organizuje obóz w Zakopanem dla członków szkoły antywirusowej AV-School

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, zorganizował młodzieżowy obóz szkoleniowo-wypoczynkowy w ramach projektu "AV-School - Szkoła antywirusowa". W obozie uczestniczyła młodzież z Rosji. Znaleźli się wśród niej m.in. zwycięzcy konkursów organizowanych przez portal AV-School.ru. Obóz odbywał się w dniach 27 lipca - 5 sierpnia 2009 r. w pensjonacie Boruta w Zakopanem.

Organizatorzy obozu połączyli przyjemne z pożytecznym. Jego uczestnicy, oprócz aktywnego wypoczynku, podczas którego poznawali uroki Zakopanego i podziwiali górskie pejzaże, brali udział w cyklu szkoleń dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa IT, zarządzania biznesem, a także w warsztatach skutecznej komunikacji.

Tematy zajęć zorganizowanych dla obozowiczów AV-School przedstawiały się następująco: "Moje plany życiowe i potrzeby", "Komputer w życiu każdego z nas", "Instalacja i ustawienia Windows", "Relacja przedsiębiorca - pracownik", "Mocne strony mojej osobowości", "Instalacja systemów Linux/Unix. Rodzaje licencji". "Mój biznes plan", "Cele ataków cyberprzestępców. Klasyfikacja zagrożeń", "Sposoby zabezpieczeń przed atakami cyfrowymi", "Internet - okno na świat".

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat "Kaspersky Lab" potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu i dający perspektywę dalszej współpracy z firmą. W programie obozu znalazły się także zajęcia sportowe, dyskoteki, ognisko oraz wycieczki do Krakowa, Wieliczki i Doliny Chochołowskiej.

W organizacji przedsięwzięcia duży udział mieli przedstawiciele Kaspersky Lab Polska.

O AV-School

Serwis "AV-School - Szkoła Antywirusowa" powstał w celu dostarczania dzieciom i młodzieży informacji na temat bezpiecznego korzystania z komputera podczas nauki, pracy i zabawy. W Polsce patronem portalu jest Kaspersky Lab Polska. Poza obszerną bazą artykułów i porad serwis udostępnia forum, na którym uczniowie mogą dzielić się z innymi uczestnikami projektu swoimi opiniami, uwagami oraz problemami, związanymi nie tylko z informatyką. Dzięki temu, że twórcami portalu są w dużej mierze sami jego użytkownicy, serwis stwarza możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności a także zapoznania się z pomysłami kolegów posiadających podobne zainteresowania. W ramach projektu organizowane są konkursy z nagrodami dla najbardziej kreatywnych uczestników, jak również szkół mobilizujących młodzież do aktywnego udziału w serwisie AV-School. Więcej informacji o serwisie można znaleźć na jego stronie głównej: AV-School.pl.