13 lipca 2009

Kaspersky Anti-Spam 3.0 zdobywa najwyższe wyróżnienie magazynu Virus Bulletin

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że program Kaspersky Anti-Spam 3.0 otrzymał wyróżnienie Platinum Award przyznane przez ceniony brytyjski magazyn z branży bezpieczeństwa IT, Virus Bulletin.

Kaspersky Anti-Spam 3.0 (KAS) chroni zarówno firmowe systemy pocztowe, jak i publiczne serwisy e-mail przed niechcianymi masowymi wiadomościami. Program uzyskał doskonałe wyniki w teście skuteczności filtrowania spamu przeprowadzonym przez magazyn Virus Bulletin, wykrywając i skutecznie blokując blisko 98% wszystkich niechcianych wiadomości.

W teście, który został opublikowany w lipcowym wydaniu magazynu Virus Bulletin, wzięło udział dziewięć rozwiązań antyspamowych. Produkty zostały przetestowane pod kątem skuteczności z wykorzystaniem 745 400 wiadomości e-mail, z których 2 400 nie było spamem. Kaspersky Anti-Sapm 3.0 uzyskał współczynnik fałszywych trafień bliski zeru: zaledwie jedna wiadomość e-mail na ponad dwa tysiące została błędnie sklasyfikowana jako spam. "Tak niski współczynnik fałszywych trafień w połączeniu z ponad 97% wykrywalnością spamu pokazuje, że Kaspersky Anti-Spam w pełni zasługuje na wyróżnienie VBSpam Platinum Award" - skomentowali wyniki testu eksperci magazynu Virus Bulletin.

"Instalacja programu KAS przebiegała bezproblemowo. Program uruchomił się po kilku minutach od załadowania na komputerze. Działanie produktu nie sprawiało nam żadnych problemów" - podkreślili redaktorzy magazynu Virus Bulletin.

Wyróżnienie VBSpam Platinum Award jest przyznawane rozwiązaniom, które wykażą poziom wykrywania dwukrotnie wyższy niż średnia dla wszystkich testowanych produktów oraz współczynnik fałszywych trafień wynoszący połowę średniej.

"Kontrola spamu należy do naszych strategicznych priorytetów, dlatego podejmujemy nieustanne wysiłki w celu ulepszania naszych technologii antyspamowych" - powiedział Andriej Nikiszin, dyrektor działu Filtrowania Zawartości w firmie Kaspersky Lab. "Fakt, że Virus Bulletin, niezależny i ceniony w branży magazyn, potwierdził jakość i skuteczność naszych technologii antyspamowych, jest dla nas ogromnie motywujący. Testy Virus Bulletin opierają się na solidnej metodologii i pokazują jakość produktów antyspamowych na podstawie ich rzeczywistego działania na komputerach użytkowników końcowych".

Kaspersky Anti-Spam 3.0 to niezwykle skuteczny system ochrony przed niechcianą pocztą elektroniczną przeznaczony dla dużych i średnich firm. Rozwiązanie wykorzystuje wiele unikatowych na rynku technologii kontroli spamu. Tak duża skuteczność programu Kaspersky Anti-Spam to przede wszystkim zasługa wykorzystania wielowarstwowej i wielojęzykowej analizy wiadomości e-mail. Pakiet technologii zaimplementowanych w Kaspersky Anti-Spam umożliwia wykrycie praktycznie wszystkich niechcianych wiadomości e-mail.