19 czerwca 2009

Usuń Confickera ze swojego domowego komputera

Złap robaka, który panoszy się w komputerach z systemem Windows

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt. "Usuń Confickera ze swojego domowego komputera". Artykuł w przystępnym języku podsumowuje dotychczasową wiedzę o jednym z najgłośniejszych zagrożeń IT oraz zawiera porady pozwalające na uchronienie się przed szkodnikiem i wyleczenie swojego komputera.

Niepotrzebne sianie paniki? Najpierw przez kilka tygodni czytasz, że cały Internet może załamać się z powodu jednego robaka komputerowego, a później? Nic się nie dzieje. To prawda - ale tylko częściowa. Conficker był wszechobecny w gazetach, czasopismach, a nawet pojawił się w wieczornych wiadomościach. A mimo to niewiele się zdarzyło - przynajmniej na razie. Wciąż jednak może się zdarzyć. Twórcy tego niebezpiecznego szkodnika prawdopodobnie wstrzymali się z powodu ogromnego nagłośnienia całej sprawy przez media i ekspertów IT.

Nadal jednak istnieją miliony komputerów zainfekowanych Confickerem. Za sprawą naciśnięcia guzika ten podstępny program może uaktywnić się i załadować dowolne oprogramowanie crimeware z Internetu. Confickera z pewnością nie należy lekceważyć. Jednak z pomocą kilku prostych wskazówek i narzędzi z Internetu każdy może się zabezpieczyć i szybko usunąć szkodnika z zainfekowanego komputera.

Tematy poruszone w artykule:

  • Szczegóły dotyczące robaka komputerowego Conficker.
  • Potencjalne zagrożenie, jakie stanowią nieaktywowane robaki.
  • Strategie i narzędzia służące do rozpoznania i usunięcia Confickera.

Artykuł:

  • Uczula czytelników na problem, któremu media nie poświęcają już tak dużej uwagi.
  • Przedstawia oznaki infekcji komputera.
  • Zawiera konkretne i proste instrukcje dotyczące bezpiecznego leczenia komputera.

Pełny artykuł jest dostępny w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab : http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=540.

Artykuł można wykorztstać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.