18 czerwca 2009

Kaspersky Lab ogłasza zwycięzców na pierwszej europejskiej Konferencji Partnerów

Na swojej pierwszej europejskiej Konferencji Partnerów firma Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, wręczyła wyróżnienia Partnerom z sektora korporacyjnego i detalicznego. Konferencja odbyła się na Teneryfie, gdzie spotkało się ponad 100 czołowych europejskich Partnerów oraz kadra zarządzająca Kaspersky Lab.

W sektorze korporacyjnym wyróżniona została firma ectacom z Niemiec ("Najlepszy europejski dystrybutor"), SoftwareONE ze Szwajcarii ("Najskuteczniejszy europejski reseller") oraz WickHill z Wielkiej Brytanii ("Najlepsze działania marketingowe"). W sektorze detalicznym wyróżnienia otrzymały firmy: Koch Media działająca na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii ("Najlepszy europejski dystrybutor"), Gem z Wielkiej Brytanii ("Najlepszy debiutant") oraz NEXWAY z Francji ("Najlepsze działania marketingowe").

Wśród nominowanych znalazła się firma Systemy Informatyczne ITXON Sp. z o.o. z Polski. Firma była nominowana do wyróżnienia w sektorze korporacyjnym w kategorii "Najskuteczniejszy europejski reseller".

"Europejska Konferencja Partnerów to bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla nas jak i naszych współpracowników z całej Europy. Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom oraz nominowanym za doskonałe działania na rynku rozwiązań do ochrony danych", powiedział Andreas Lamm, dyrektor zarządzający Kaspersky Lab Europe. "Jesteśmy w pełni zaangażowani w umacnianie naszych więzi z Partnerami i dołożymy wszelkich starań, aby dostarczać produkty, programy oraz usługi, które sprawią, że wspólnie odniesiemy sukces."

"Z zaszczytem przyjęliśmy wyróżnienie za najlepsze działania marketingowe w sektorze detalicznym", mówi Gilles Ridel, dyrektor wykonawczy z firmy Nexway. "W 2005 roku otrzymaliśmy wyróżnienie jako najszybciej rozwijający się partner online a w 2008 roku za doskonałe wyniki w sektorze sprzedaży elektronicznej. W tym roku firma Kaspersky Lab doceniła nasze doświadczenie w marketingu. Długoterminowa współpraca między Nexway i Kaspersky Lab doskonale ilustruje nasze zaangażowanie w pomoc Partnerom oraz we wspólne projekty."

Podczas oficjalnego rozpoczęcia konferencji przedstawiciele Kaspersky Lab, łącznie z Jewgienijem Bujakinem (dyrektor ds. operacyjnych) oraz Keithem Maskellem (wiceprezes) podzielili się z Partnerami informacjami o dotychczasowych osiągnięciach firmy oraz o planach na najbliższą przyszłość. Sesje poświęcone marketingowi i sprzedaży pozwoliły europejskim Partnerom na zapoznanie się z wizją Kaspersky Lab na zwiększenie możliwości oraz zysków. Z kolei rozmowy z kadrą zarządzającą Kaspersky Lab były doskonałą okazją do bezpośredniego przedyskutowania strategii biznesowej.

Zarówno Partnerzy jak i przedstawiciele Kaspersky Lab uznali wydarzenie za udane.

Opinie Partnerów

Gilles Ridel, dyrektor wykonawczy, Nexway (Francja): "Dziękuję Kaspersky Lab za zorganizowanie udanego spotkania. Wydarzenie zaliczam do owocnych nie tylko z biznesowego punktu widzenia, ale także ze względu na możliwość nawiązania kontaktów z europejskimi Partnerami."

Ivo Tibolla, konsultant ds. sprzedaży, SoftwareONE AG (Szwajcaria): "Spotkanie było bardzo bogate w informacje a możliwość rozmawiania z setką najlepszych Partnerów Kaspersky Lab z całej Europy była bezcenna. Informacje, które otrzymaliśmy na konferencji z pewnością zaowocują jeszcze lepszymi wynikami w przyszłości."

Tomé Spasov, dyrektor zarządzający, ectacom GmbH (Niemcy): "W imieniu Partnerów firmy ectacom GmbH, zarówno tych dużych jak i najmniejszych, dziękujemy za wyróżnienie. Odzwierciedla ono nie tylko nasze wysiłki w motywowaniu Partnerów do efektywnego działania, ale świadczy także o pomocy jaką otrzymujemy od europejskiego zespołu Kaspersky Lab w codziennej pracy."