23 kwietnia 2009

Kaspersky Lab obsługuje Microsoft Forefront "Stirling"

Kompletna ochrona elektronicznej poczty korporacyjnej i ruchu sieciowego

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że jego rozwiązania antywirusowe będą obsługiwały Microsoft Forefront "Stirling".

Forefront "Stirling", obecnie w fazie publicznych testów beta, to zintegrowany pakiet bezpieczeństwa oferujący kompletną ochronę punktów końcowych, serwerów aplikacji oraz rozwiązań brzegowych, zawierający centralną konsolę zarządzania zapewniającą łatwą administrację oraz przejrzystość produktów w całym przedsiębiorstwie. Forefront "Stirling" pozwala producentom oprogramowania, sprzętu oraz dostawcom usług na udostępnianie sobie nawzajem i wykorzystywanie informacji dotyczących zdarzeń związanych z bezpieczeństwem w całym środowisku "Stirling" oraz w szerszym ekosystemie partnerów. Dzięki temu partnerzy mogą zwiększyć efektywność swoich technologii bezpieczeństwa i lepiej chronić środowiska IT swoich klientów.

Przyszłe wersje Kaspersky Anti-Virus for Lotus Domino będą wykrywały anormalne zachowanie i umożliwią ocenę bezpieczeństwa w oparciu o ustawienia skonfigurowane przez administratora systemu w Microsoft Forefront o nazwie "Stirling" Beta 2. Taki scenariusz użytkowania pozwoli administratorowi na otrzymywanie proaktywnych powiadomień o potencjalnych zagrożeniach oraz oflagowanie działań naprawczych, które należy wykonać w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się potencjalnie szkodliwego kodu. Firma Microsoft uwzględniła również kluczowe obszary potencjalnej interakcji między Kaspersky Anti-Virus for Lotus Notes/Domino a Forefront "Stirling". Możliwość ścisłej integracji tak różnych systemów bezpieczeństwa znacznie poprawi jakość ochrony organizacji, które zainstalowały to połączone rozwiązanie.

"W Kaspersky Lab kładziemy duży nacisk na rozwój innowacyjnej technologii. Nasze przełomowe technologie wykorzystywane są obecnie przez ponad 80 firm informatycznych na całym świecie. Cieszymy się, że wśród nich znajduje się tak renomowana marka jak Microsoft. Naturalnie zamierzamy kontynuować innowacyjne badania oraz utrzymać pozycję lidera technologicznego w branży antywirusowej" - powiedział Petr Merkulow, wicedyrektor działu ISV & IHV Alliances, Kaspersky Lab.

Najnowsza technologia firmy Kaspersky Lab, w szczególności nowy silnik antywirusowy, który po raz pierwszy został wprowadzony w produktach Kaspersky Internet Security 2009 oraz Kaspersky Anti-Virus 2009, jest wykorzystywana w serwerowych komponentach produktów Microsoft Forefront w celu zapewnienia ochrony elektronicznej poczty korporacyjnej oraz ruchu sieciowego. Osadzona technologia umożliwia natychmiastowe wykrywanie i blokowanie wszystkich typów szkodliwego oprogramowania, spamu oraz niechcianej zawartości w przychodzących wiadomościach e-mail oraz w ruchu pochodzącym z innych kanałów internetowych.

"Microsoft docenia możliwość współpracy z Kaspersky Lab w celu zapewnienia współdziałania jego rozwiązań z Forefront "Stirling". Dzięki temu będziemy mogli oferować naszym klientom bardziej kompleksową ochronę całego przedsiębiorstwa" - powiedział John Chirapurath z Microsoft Corp. "Microsoft współpracuje z najlepszymi w branży producentami w celu dostarczania rozwiązań, które pomagają organizacjom efektywniej osiągać swoje cele biznesowe".