6 listopada 2008

GITEX 2008: Kaspersky Lab wprowadza arabską wersję swoich produktów

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, przedstawił arabską wersję swoich produktów do ochrony użytkowników indywidualnych na 28 wystawie GITEX (Gulf Information Technology Exhibition), która odbyła się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) w dniach 19-23 października 2008 roku.

Podczas wystawy GITEX Kaspersky Lab zaprezentował arabskie wersje językowe swoich rozwiązań do ochrony użytkowników indywidualnych: Kaspersky Anti-Virus 2009 oraz Kaspersky Internet Security 2009, które powstały, aby wypełnić szybko rosnące zapotrzebowanie na rynku bliskowschodnim.

Nowe produkty antywirusowe w arabskiej wersji językowej posiadają wszystkie zalety rozwiązań bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab - nowy silnik antywirusowy ze zwiększoną prędkością skanowania oraz innowacyjny moduł filtrowania aktywności wykorzystujący technologię HIPS (Host-based Intrusion Prevention System), który umożliwia wykrywanie i blokowanie nowych szkodliwych programów, zanim zostaną zanalizowane i dodane do antywirusowych baz danych.

"Jestem przekonany o tym, że wybraliśmy właściwą strategię ugruntowania swojej pozycji w tym szybko rozwijającym się regionie. W ciągu ostatnich siedmiu lat liczba użytkowników Internetu na Bliskim Wschodzie zwiększyła się o 600%, trzykrotnie przewyższając średni światowy współczynnik wzrostu" - powiedział Gary Kondakow, dyrektor wykonawczy Kaspersky Lab EEMEA. "Ponadto, firma zamierza dalej zapewniać wsparcie użytkownikom na całym świecie, oferując rozwiązania spełniające ich oczekiwania".

Informacje o Gitex

Wystawa Gitex (Gulf Information Technology Exhibition) jest organizowana co roku w Dubaju (UAE) i należy do najbardziej znaczących wydarzeń w branży komputerowej i telekomunikacyjnej na Bliskim Wschodzie. Wystawa jest popularna nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale również w Północnej i Wschodniej Afryce oraz na subkontynencie indyjskim. Co roku wystawa przyciąga specjalistów IT z całego świata, którzy chcą zapoznać się z prezentowanymi tam nowinkami technologicznymi. Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć na stronie: www.gitex.com.