10 lipca 2008

Brytyjski bank Barclays oferuje bezpłatnie swoim klientom oprogramowanie Kaspersky Internet Security

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, informuje, że Barclays - jako pierwszy brytyjski bank - oferuje bezpłatnie swoim klientom oprogramowanie zapewniające ochronę przed zagrożeniami internetowymi. Kaspersky Internet Security zapewni klientom banku Barclays ochronę przed oszustwami internetowymi, kradzieżą tożsamości a także zabezpieczy ich poufne dane.

Oferta jest dostępna dla wszystkich klientów banku Barclays, którzy zdecydują się na uruchomienie dostępu online do swoich kont bankowych. Każdy taki klient będzie mógł bez żadnych opłat pobrać pełną roczną wersję oprogramowania Kaspersky Internet Security. Barclays kontynuuje w ten sposób trend wdrażania najlepszych systemów bezpieczeństwa dla swoich klientów - bank ten w 2007 r. jako pierwszy w Wielkiej Brytanii wprowadził dwuelementowy system autoryzacji - PINsentry. System ten chroni klientów banku przed atakami phishingowymi oraz oszustami, którzy chcieliby zdobyć poufne informacje. Do klientów trafiło już ponad milion czytników PINsentry.

"Jesteśmy zaszczyceni tym, że bank Barclays wybrał nasze oprogramowanie do zaoferowania swoim klientom kompletnej ochrony", mówi Simon Geach, dyrektor sprzedaży w brytyjskim oddziale Kaspersky Lab. “Kaspersky Lab zapewnia uaktualnienia co jedną godzinę, najwyższy w branży poziom wykrywania zagrożeń, bezpłatną pomoc techniczną i jest obecnie najszybciej rozwijającą się firmą z branży oprogramowania służącego do ochrony danych. Jesteśmy przekonani, że uda nam się zbudować silną i - co najważniejsze - bezpieczną współpracę z bankiem Barclays i jego klientami."

Sean Gilchrist, dyrektor ds. bankowości elektronicznej w Barclays powiedział: "Od dwóch lat oferujemy naszym klientom bezpłatne oprogramowanie antywirusowe, jednak oszuści internetowi mają do dyspozycji coraz bardziej zaawansowane mechanizmy i ochrona przed samymi wirusami nie jest już wystarczająca. Kaspersky Lab to firma o bardzo wysokiej reputacji i jesteśmy przekonani, że jej rozwiązanie, w połączeniu z systemem PINsentry, zapewni naszym klientom najlepszą ochronę oferowaną przez banki online."

Bank Barclays podpisał dwuletnią umowę z Kaspersky Lab na dostarczanie oprogramowania Kaspersky Internet Security. Ponadto, na mocy tej umowy, każdy klient banku będzie mógł korzystać z oprogramowania Kaspersky Lab na trzech komputerach.

Informacje o firmie Barclays

Barclays to jeden z największych globalnych dostawców usług finansowych, działający w branży banków detalicznych i komercyjnych, kart kredytowych, banków inwestycyjnych oraz zarządzania majątkiem i inwestycjami. Firma aktywnie działa w Europie, Stanach Zjednoczonych, Afryce i Azji. Barclays może się pochwalić ponad 300-letnim doświadczeniem w zakresie bankowości. Swoje oddziały ma w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 143 000 pracowników. Firma Barclays wprowadza do obrotu, pożycza, inwestuje i chroni pieniądze ponad 38 milionów klientów na całym świecie. Więcej informacji o firmie Barclays można znaleźć pod adresem www.barclays.com.