26 czerwca 2008

Kaspersky Lab rozpoczyna testy beta narzędzia Kaspersky Administration Kit 7.0

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, ogłasza rozpoczęcie otwartych testów beta Kaspersky Administration Kit 7.0 - najnowszej wersji narzędzia służącego do scentralizowanego zarządzania ochroną antywirusową.

W narzędziu Kaspersky Administration Kit 7.0 wprowadzono kilka kluczowych udoskonaleń: tryb instalacji uproszczonej, przeprojektowany interfejs, nową technologię tworzenia pakietów instalacyjnych, obsługę technologii Microsoft NAP oraz ulepszony system raportowania.

Po wybraniu standardowego trybu instalacji program automatycznie zainstaluje aplikację Microsoft SQL 2005 znajdującą się w jego pakiecie dystrybucyjnym. Do interfejsu dodano panele zapewniające uaktualnianie danych w czasie rzeczywistym, co daje możliwość znacznie dokładniejszego kontrolowania stanu systemu oraz wszelkich zdarzeń. Do systemu raportowania dodano odporny na błędy mechanizm gromadzenia szczegółowych danych o hierarchii serwerów. Aplikacja zawiera teraz, dzięki możliwości tworzenia pakietów instalacyjnych, wszystkie niezbędne uaktualnienia, co z kolei zmniejsza liczbę wymaganych ponownych uruchomień komputerów.

Kaspersky Administration Kit to dynamiczne i wygodne w użyciu narzędzie wchodzące w skład rozwiązań biznesowych Kaspersky Lab - Kaspersky Open Space Security. Przeznaczeniem aplikacji jest zapewnienie scentralizowanego zarządzania ochroną antywirusową w sieciach komputerowych o dowolnym rozmiarze i stopniu złożoności.

Informacje o warunkach przystąpienia do testów beta można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.com/beta (strona dostępna jest w języku angielskim).