23 maja 2008

Kaspersky Anti-Virus 7.0 triumfuje w Komputer Świecie

W najnowszym numerze magazynu Komputer Świat (nr 11/2008 z maja 2008 r.) opublikowano wyniki testu programów antywirusowych. Kaspersky Anti-Virus 7.0 po raz kolejny zaprezentował najwyższą jakość ochrony i bez trudu pokonał wszystkich rywali otrzymując wyróżnienie "Zwycięzca - Jakość". Test został przeprowadzony na zlecenie Komputer Świata przez niezależne laboratorium AV-Test.org.

W najnowszym teście analitycy z AV-Test.org skupili się na metodach ochrony proaktywnej. Testowane produkty musiały się zmierzyć z nieznanymi dla nich zagrożeniami (wirusami, które nie były wykrywane przez bazy danych). Produkt Kaspersky Lab zdecydowanie wyprzedził konkurencję.

W recenzji programu Kaspersky Anti-Virus 7.0 Tomasz Przyjemski z redakcji Komputer Świata napisał:

"Antywirusowy program firmy Kaspersky Lab po raz kolejny z rzędu wygrywa w teście programów antywirusowych. Jak widać, gruntowna zmiana metodyki testu ani trochę nie przeszkodziła aplikacji Kaspersky Anti-Virus 7.0 w odniesieniu przekonującego zwycięstwa nad resztą stawki. Kaspersky bryluje, jeśli chodzi o skuteczność wykrywania nieznanych zagrożeń. Prawie połowę z nich odkrył dzięki skutecznym mechanizmom behawioralnym..."