23 kwietnia 2008

Kaspersky Anti-Virus 7.0 demonstruje pełną kompatybilność z Vistą i otrzymuje kolejne wyróżnienie VB100

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, informuje o otrzymaniu kolejnego wyróżnienia VB100 przyznanego programowi Kaspersky Anti-Virus 7.0 przez brytyjski magazyn Virus Bulletin. Produkt pomyślnie przeszedł najnowsze testy, demonstrując pełną kompatybilność z opublikowanym niedawno dodatkiem Service Pack 1 dla systemu Microsoft Vista.

Specjaliści z magazynu Virus Bulletin przetestowali 40 programów antywirusowych w systemie Windows Vista z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 1. Oprócz samej jakości ochrony, zespół badawczy skontrolował także kompatybilność testowanych programów z najnowszym uaktualnieniem Microsoftu.

Niemal połowa z testowanych produktów, łącznie z McAfee VirusScan, Trend Micro Internet Security oraz BitDefender, nie poradziła sobie z testem omijając kilka znanych szkodliwych programów. Wiele programów działało niestabilnie po zainstalowaniu najnowszego uaktualnienia dla Visty.

Kaspersky Anti-Virus 7.0 zademonstrował podczas testu efektywne wykrywanie szkodliwych programów i całkowitą stabilność podczas pracy w systemie Windows Vista z dodatkiem Service Pack 1. Wysoka wydajność produktu Kaspersky Lab zaowocowała przyznaniem kolejnego już wyróżnienia VB100, które należy do najbardziej prestiżowych w branży antywirusowej. John Hawes, autor recenzji, stwierdził: "Kaspersky może się pochwalić długą i znamienitą historią w branży. Produkty tej firmy od zawsze charakteryzują się doskonałym współczynnikiem wykrywania i nienagannymi standardami projektów oraz implementacji technologii."

"Kompatybilność naszych produktów z najnowszymi uaktualnieniami firmy Microsoft jest dla nas od zawsze bardzo ważna", mówi Alexey Kalgin, zastępca dyrektora ds. produktów w Kaspersky Lab. "Od kilku lat posiadamy status Microsoft Gold Certified Partner i bierzemy udział w programach Microsoft ISV Early Access, co pozwala nam testować kompatybilność naszych rozwiązań z nowymi platformami i dodatkami Microsoftu, jeszcze gdy znajdują się one w fazie testów beta. Dzięki temu możemy zagwarantować, że nasi użytkownicy nie będą mieli żadnych problemów po uaktualnieniu systemu operacyjnego. Najnowsze wersje naszych produktów są w pełni kompatybilne z wszystkimi wersjami Windows Vista z dodatkiem SP1, łącznie z wersją 64-bitową."

Więcej informacji o programie Kaspersky Anti-Virus 7.0 można znaleźć tutaj: http://www.kaspersky.pl/products.html?s=home_1&show=proddet&prodid=150.

Wyniki testu programów antywirusowych w środowisku Windows Vista Service Pack 1 przeprowadzonego przez Virus Bulletin można znaleźć tutaj: http://www.virusbtn.com/vb100/archive/2008/04 (do wyświetlenia wyników testu wymagana jest bezpłatna rejestracja).