28 lutego 2008

Kaspersky Hosted Security Services na polskim rynku

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, wprowadza na polski rynek nowe usługi dla biznesu: Kaspersky Hosted Security Services. Usługi będą dostępne już w drugim kwartale 2008 roku.

Usługi Kaspersky Hosted Security Services to o wiele więcej niż rozwiązanie bezpieczeństwa. To innowacyjne podejście do zwalczania zagrożeń internetowych, które są skutecznie filtrowane na długo przed dotarciem do bramy internetowej firmy. Dzięki temu niebezpieczna zawartość nigdy nie trafia do sieci korporacyjnej. Usługi Kaspersky Hosted Security Services zapewniają nie tylko szybszą reakcję na nowe zagrożenia, ale również obniżenie całkowitych wydatków firmy na bezpieczeństwo internetowe. Prosta i szybka integracja pozwala na błyskawiczne wdrożenie usługi.

Ataki na firmy przeprowadzane są w większości za pośrednictwem Internetu, a nowe szkodliwe programy rozprzestrzeniają się w coraz szybszym tempie. Poważne epidemie wirusów wymagają interwencji administratorów, którym z powodu coraz większego obciążenia pracą często brakuje czasu oraz wiedzy niezbędnej do wykonania tego zadania. Pociąga to za sobą różne konsekwencje, z których przeciążenie sieci oraz przestój w pracy to najmniejsze zmartwienia firm. Dlatego właśnie stworzono Kaspersky Hosted Security Services. Zanim wirusy i spam przenikną do sieci korporacyjnej za pośrednictwem poczty elektronicznej, stron WWW czy komunikatorów internetowych, zostaną odfiltrowane przy pomocy sprawdzonych, wysoce skutecznych algorytmów.

W standardowym ruchu pocztowym nawet 75% przychodzących wiadomości e-mail może zawierać spam lub szkodliwy kod. Dzięki błyskawicznemu umieszczeniu takich obiektów w kwarantannie obciążenie firmowej bramy internetowej ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Systemy są automatycznie obsługiwane i aktualizowane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży bezpieczeństwa. Koszty integracji są minimalne. Usługi Kaspersky Hosted Security Services pozwalają zaoszczędzić koszty zarówno zatrudnienia specjalistów z zakresu bezpieczeństwa do pracy na miejscu w firmie jak również zakupu odpowiedniego sprzętu.

W przeciwieństwie do rozwiązań produktowych klienci usług Kaspersky Hosted Security Services otrzymują nie tylko technologię ochrony oraz związaną z nią pomoc techniczną, ale kompleksowy system obsługiwany, aktualizowany i nieustannie rozwijany przez ekspertów z Kaspersky Lab.

Guenter Fuhrmann. Kliknij, aby powiększyć. "Kaspersky Lab sprzedaje bezpieczeństwo. Aby chronić firmy przed szkodliwym
oprogramowaniem i spamem, nie jest absolutnie konieczne instalowanie lokalnego
oprogramowania, które firma musi następnie sama utrzymywać"
- powiedział
Guenter Fuhrmann, dyrektor odpowiedzialny za usługę Kaspersky Hosted Security
Services w Europie.

"Wiele firm chce poczty elektronicznej wolnej od wirusów
i spamu - bez konieczności wkładania dużego wysiłku w zarządzanie nią. Usługi
Kaspersky Hosted Security Services zapewniają firmom nie tylko doskonałe rozwiązanie
bezpieczeństwa, ale również polepszają niezawodność infrastruktury,
jednocześnie obniżając koszty."

Usługi Kaspersky Hosted Security Services składają się z następujących rozwiązań: Kaspersky Hosted E-Mail Security, Kaspersky Hosted Web Security oraz Kaspersky Hosted IM Security.

Pierwsza z usług, Kaspersky Hosted E-Mail Security, zapewnia niezawodną ochronę nie tylko przed obecnymi, ale również przyszłymi zagrożeniami dla sieci korporacyjnych, które rozprzestrzeniają się w poczcie elektronicznej. Jako "zapora sieciowa poczty elektronicznej", Kaspersky Hosted E-Mail Security oczyszcza bramy internetowe klienta ze spamu, phishingu, wirusów oraz innych szkodliwych programów, jak również zapobiega atakom DoS i DHA na serwery pocztowe. Kaspersky Hosted E-Mail Security dostępny jest jako moduł antyspamowy, moduł antywirusowy lub połączenie obydwu w celu zapewnienia maksymalnej ochrony przed niechcianymi wiadomościami i niebezpiecznymi załącznikami.

Druga usługa, Kaspersky Hosted Web Security, to moduł chroniący przed zagrożeniami IT (Anti-Threat), łącznie z potencjalnie niechcianymi programami przedostającymi się do sieci korporacyjnej za pośrednictwem protokołu HTTP lub FTP. Umożliwia również identyfikowanie wycieków danych spowodowanych przez programy spyware. Wbudowany moduł webControl blokuje niepożądaną zawartość WWW z ponad 50 wybieranych kategorii.

Trzecia z usług, Kaspersky Hosted IM Security, monitoruje korzystanie z komunikatorów internetowych w firmie i chroni przed zagrożeniami związanymi z ich wykorzystywaniem. Zagrożenia takie obejmują robaki komunikatorów internetowych oraz SPIM (spam rozsyłany za pośrednictwem komunikatorów), jak również nieautoryzowaną wymianę poufnych informacji przy użyciu komunikatorów. Ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem zapewnia Kaspersky Anti-Virus oraz Kaspersky BitHunt, system proaktywnego wykrywania zagrożeń IT.

Usługi Kaspersky Hosted Security Services będą dostępne w sprzedaży w drugim kwartale 2008 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.hostedsecurity.pl.

Wprowadzenie nowej usługi na rynek odbyło się na konferencji prasowej w kinie Silver Screen Mokotów w Warszawie, 27 lutego 2008 r. Poniżej kilka zdjęć z konferencji prasowej.


Recepcja konferencyjna. Kliknij, aby powiększyć.   Sala konferencyjna. Kliknij, aby powiększyć.


Piotr Kupczyk. Kliknij, aby powiększyć.   Guenter Fuhrmann. Kliknij, aby powiększyć.   Andrzej Pilarz. Kliknij, aby powiększyć.


Guenter Fuhrmann. Kliknij, aby powiększyć.   Guenter Fuhrmann. Kliknij, aby powiększyć.