24 stycznia 2008

Kaspersky Internet Security wygrywa w CHIP-ie

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, informuje o zwycięstwie w magazynie CHIP. W teście pakietów bezpieczeństwa opublikowanym w lutowym numerze (2/2008) polskiej edycji magazynu, program Kaspersky Internet Security 7.0 zajął pierwsze miejsce.

Test został przeprowadzony na zlecenie CHIP-a przez profesjonalną, niezależną organizację zajmującą się tematyką bezpieczeństwa IT: AV-Test (www.av-test.org). CHIP we współpracy z laboratorium AV-Test przetestował skuteczność, wydajność i obsługę poszczególnych pakietów bezpieczeństwa. Celem testów było m.in. sprawdzenie, czy aktywne wirusy i trojany są wykrywane i całkowicie neutralizowane. Skanery antywirusowe testowanych rozwiązań musiały zademonstrować umiejętność wykrywania zagrożeń, które zostały zmodyfikowane za pomocą aplikacji pakującej pliki wykonywalne.

Program Kaspersky Internet Security 7.0 uzyskał wynik 77 punktów (na 100) w kategorii "Bezpieczeństwo" i 80 (na 100) w kategorii "Wydajność", co pozwoliło mu na zajęcie pierwszego miejsca w teście.