21 grudnia 2007

Kaspersky Lab mianuje Guentera Fuhrmanna na dyrektora odpowiedzialnego za usługę Kaspersky Hosted Security Services

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, mianował Guentera Fuhrmanna, wcześniejszego szefa BlackSpider Technologies, na dyrektora odpowiedzialnego za usługę Kaspersky Hosted Security Services w Europie. Kaspersky Hosted Security Services to rodzina zarządzanych usług bezpieczeństwa zapewniająca sieciom korporacyjnym dowolnego rozmiaru zintegrowaną ochronę przed zagrożeniami IT.

Kliknij, aby powiększyć. Guenter Fuhrmann to osoba z doświadczeniem w branży, która przyczyniła się do tego, że BlackSpider Technologies z nowopowstałej firmy wysunął się na pozycję czołowego dostawcy rozwiązań hostingowych. Obecnie jego celem będzie wprowadzenie usług Kaspersky Hosted Security Services do Europy. Fuhrmann należał poprzednio do zarządu notowanej na giełdzie firmy Articon-Integralis AG, w której kierował sprawami dotyczącymi konsumentów. Wcześniej był dyrektorem dostawcy sieci Emulex Europe odpowiedzialnym za region Europy Środkowo-Wschodniej.

"Kaspersky Lab sprzedaje bezpieczeństwo. Aby chronić firmy przed szkodliwym oprogramowaniem i spamem, nie jest absolutnie konieczne instalowanie lokalnego oprogramowania, które firma musi następnie sama utrzymywać" - powiedział Fuhrmann. "Wiele firm chce poczty elektronicznej wolnej od wirusów i spamu - bez konieczności wkładania dużego wysiłku w zarządzanie nią. Usługi Kaspersky Hosted Security Services zapewniają firmom nie tylko doskonałe rozwiązanie bezpieczeństwa, ale również polepszają niezawodność infrastruktury, jednocześnie obniżając koszty".

Guenter Fuhrman posiada ponad dwadzieścia lat doświadczenia w branży IT oraz telekomunikacji. Jest ekspertem ds. fuzji oraz przejęć, specjalizuje się w rozwijaniu nowych oddziałów w Europie.

Usługi Kaspersky Hosted Security Services będą dostępne w Polsce w pierwszej połowie 2008 roku.

Więcej informacji o usługach Kaspersky Hosted Security Services już wkrótce.