22 listopada 2007

Kaspersky Lab zyskuje miano jednego z najbardziej obiecujących producentów technologii na świecie jako finalista "Red Herring 100 Global"

Red Herring Magazine ogłosił, że Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, znalazł się na ścisłej liście nominowanych do nagrody "Red Herring 100 Global 2007". O nagrodę tę mogą ubiegać się zwycięzcy oraz finaliści "Red Herring 100" z Ameryki Północnej, Europy oraz Azji z ostatnich trzech lat.

Firma Kaspersky Lab, która zakwalifikowała się do "Red Herring 100 Europe" w 2006 r., znalazła się w grupie tegorocznych finalistów ze względu na wybitne osiągnięcia, uzyskując miano jednej z najbardziej obiecujących firm technologicznych na świecie.

"Red Herring nieustannie wyróżnia prawdziwie innowacyjne technologie. Jesteśmy zaszczyceni, że nasze wysiłki zdobyły uznanie na skalę globalną" – powiedział Eugene Kaspersky, dyrektor generalny Kaspersky Lab. "To doskonały dowód uznania dla naszych innowacyjnych technologii oraz potwierdzenie naszej pozycji lidera na globalnym rynku. W ciągu zaledwie kilku lat pokonaliśmy długą drogę: z niewielkiej, rosyjskiej firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania antywirusowego staliśmy się znanym, międzynarodowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Cieszymy się, że nasze osiągnięcia zostały dostrzeżone przez tak szanowany magazyn jak Red Herring".

Zespół redakcyjny magazynu Red Herring wyłonił 200 finalistów spośród 1800 obiecujących firm, które spełniały wymogi do otrzymania tej przyznawanej po raz pierwszy nagrody. Oceny dokonano na podstawie kryteriów zarówno ilościowych, jak i jakościowych, takich jak wyniki finansowe, innowacja, zarządzanie, strategia globalna oraz integracja ekosystemów. Lista 200 firm, które znalazły się wśród finalistów nagrody "Red Herring 100 Global 2007", dostępna jest online pod adresem http://www.herringevents.com/global07/index.html.

Firmy, które zakwalifikowały się do finału, wezmą udział w uroczystości Red Herring Global, która odbędzie się w Seattle w dniach 3-5 grudnia. Lista 100 zwycięzców zostanie ogłoszona 4 grudnia podczas ceremonii wręczenia nagród. Red Herring Global to ekskluzywna impreza, której celem jest uhonorowanie firm wytwarzających przełomowe technologie. Podczas imprezy organizowane są dyskusje tematyczne, panelowe oraz spotkania integracyjne, na których uczestnicy mogą nawiązać kontakty oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można wzbić się na światowe wyżyny w biznesie i technologii.

Podczas Red Herring Global przemówienie wygłosi między innymi Bruce Jaffe z firmy Microsoft, Promod Haque z Norwest Venture Partners oraz David Chao z DCM. Rejestracji można dokonać na stronie: http://www.herringevents.com/global07/index.html.

O Red Herring

Red Herring to globalna firma działająca w branży mediów skupiająca największych na świecie innowatorów w dziedzinie technologii, inwestorów oraz największe osobistości ze świata biznesu na wielu różnych forach, takich jak: czołowy magazyn poświęcony innowacjom, serwis online prezentujący najświeższe wiadomości z dziedziny technologii; badania technologiczne oraz najważniejsze imprezy dla czołowych przedstawicieli branży technologicznej. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.redherring.com.