31 sierpnia 2007

Sąd orzeka niewinność Kaspersky Lab w sprawie założonej przez firmę Zango

Firma Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, została uznana przez Sąd Okręgowy w Waszyngtonie za niewinną w sprawie założonej przez firmę Zango, zajmującą się rozrywką online.

Firma Zango pozwała Kaspersky Lab w celu wymuszenia na firmie zmiany klasyfikacji szkodliwego oprogramowania, tak aby produkty Zango nie były uznawane za szkodliwe i aby potencjalnie niechciane programy Zango nie były blokowane.

Zajmujący się sprawą Sędzia Coughenour oddalił zarzuty firmy Zango uznając, że firma Kaspersky Lab nie podlega żadnej odpowiedzialności na podstawie Ustawy Communications Decency Act (http://en.wikipedia.org/wiki/Section_230_of_the_Communications_Decency_Act).

Orzeczenie Sądu staje w obronie wolnego wyboru klienta w sprawie określania informacji, które są dozwolone w systemie komputerowym i pozwala producentom rozwiązań chroniących przed szkodliwym oprogramowaniem na identyfikowanie i kategoryzowanie oprogramowania, które może być potencjalnie niechciane i niebezpieczne zgodnie z własnym uznaniem. Dokładnie do tego zostało stworzone oprogramowanie firmy Kaspersky Lab. Użytkownicy mogą dostosowywać ustawienia programu w celu zezwalania na pobieranie i uruchamianie dowolnych treści oraz programów.

"Misją Kaspersky Lab jest i zawsze było podejmowanie wszelkich działań w celu uczynienia Internetu bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich. Jesteśmy podekscytowani orzeczeniem Sądu, ponieważ potwierdza on, że ochrona użytkowników zawsze musi być najważniejsza" - powiedział Eugene Kaspersky, dyrektor generalny Kaspersky Lab.