24 sierpnia 2007

Kaspersky Lab wygrywa LinuxWorld Fight Club

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, informuje o zwycięstwie programu Kaspersky Anti-Virus 5.5 for Linux File Server w teście LinuxWorld Fight Club. Produkt firmy Kaspersky Lab wykazał się najwyższą jakością ochrony i wykrył oraz wyleczył 97,1% zainfekowanych obiektów wykorzystanych w teście.

Test LinuxWorld Fight Club przeprowadziła firma Untangle, twórca rozwiązań z dziedziny ochrony IT dla sieci korporacyjnych. Do walki stanęło dziesięć popularnych rozwiązań programowych i sprzętowych. Konkurenci zmierzyli się z kolekcją szkodliwych programów, które często występują w Internecie a następnie zostali ocenieni pod kątem możliwości zapewnienia ochrony sieci korporacyjnych działających pod kontrolą systemów linuksowych.

"Kaspersky Lab tworzy rozwiązania antywirusowe dla Linuksa od 1999 roku i mamy w tej dziedzinie duże doświadczenie. Zwycięstwo w teście LinuxWorld Fight Club potwierdza doskonałą jakość naszych produktów" - powiedział Evgeny Vigovsky, menedżer ds. rozwoju produktów w firmie Kaspersky Lab. "Oferujemy rozwiązania dla systemów Linux/FreeBSD, które zapewniają ochronę ruchu sieciowego przed wszelkimi rodzajami zagrożeń internetowych. W przypadku korporacyjnych rozwiązań linuksowych ochrona ruchu przepływającego przez serwery jest tak samo ważna, jak zabezpieczenie samych serwerów."

Więcej informacji o wynikach testu LinuxWorld Fight Club można znaleźć na stronie: virus.untangle.com.