10 sierpnia 2007

Nowa struktura organizacyjna Kaspersky Lab

W celu zapewnienia trwałego wzrostu, optymalizacji zarządzania firmą, zwiększenia odpowiedzialności oraz przygotowania wprowadzenia akcji firmy do obrotu giełdowego, Kaspersky Lab powołuje Zarząd.

Moskwa, 8 sierpnia 2007 -

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, informuje o utworzeniu Zarządu, najwyższego organu wykonawczego, w celu usprawnienia zarządzania firmą.

Do zadań Zarządu będzie należało opracowywanie ogólnej strategii oraz mianowanie menedżerów najwyższego szczebla. Będzie składał się z 9 członków, łącznie z udziałowcami oraz menedżerami najwyższego szczebla zarówno z Centrali jak i lokalnych biur firmy. Natalya Kaspersky została wybrana na stanowisko przewodniczącego Zarządu, natomiast Eugene Kaspersky został mianowany dyrektorem generalnym Kaspersky Lab. Inni członkowie Zarządu to: Alexey De Mont De Rique, Vitaly Bezrodnykh, Evgeny Buyakin, Garry Kondakov, Andreas Lamm, Steve Orenberg oraz Harry Cheung.

"W ciągu 10 lat z małego rodzinnego biznesu założonego przez kilku wspólników Kaspersky Lab stał się firmą o globalnym zasięgu. Firma odniosła ogromny sukces na rosyjskim rynku IT i jako jedna z nielicznych rosyjskich firm informatycznych doskonale radzi sobie również na rynku międzynarodowym – mówi Natalya Kaspersky, prezes Zarządu Kaspersky Lab. "Obroty firmy z roku na rok zwiększają się o 70%. Kaspersky Lab zajmuje pierwszą pozycję na niemieckim rynku detalicznym, jest liderem w Chinach oraz początkującym graczem we wszystkich segmentach rynku Stanów Zjednoczonych. Usprawnienie struktury zarządzania firmą jest zgodne z międzynarodową praktyką, stosowaną przez większość dużych organizacji międzynarodowych. Wprowadzenie do Zarządu szefów naszych kluczowych lokalnych biur podkreśla fakt, że Kaspersky Lab jest firmą międzynarodową, działającą na wszystkich kluczowych rynkach świata".

"Wytyczyliśmy sobie ambitny, ale realistyczny cel – mamy nadzieję, że za trzy lata znajdziemy się w trójce największych producentów rozwiązań antywirusowych na świecie, a tym samym będziemy jednym z głównych graczy na rynku bezpieczeństwa IT" – mówi Eugene Kaspersky, dyrektor generalny Kaspersky Lab. "Z drugiej strony, firma musi mieć nowoczesną strukturę w celu efektywnego podejmowania i wykonywania strategicznych decyzji. Nasza dotychczasowa struktura sprawdzała się, jednak nadszedł czas, aby wprowadzić w życie nowe pomysły i podejścia. Decyzja o ustanowieniu Zarządu, podjęta jednomyślnie przez wszystkich udziałowców firmy oraz dyrektorów najwyższego szczebla, stanowiła kluczowy element tego procesu. Wśród priorytetów firmy znajdzie się dalszy rozwój niedoścignionych technologii ochrony, zwiększanie globalnego zasięgu oraz przygotowanie się do wprowadzenie akcji firmy do obrotu giełdowego".