7 sierpnia 2007

Kaspersky Lab rozszerza swoją działalność na region nordycki, zakładając nowe biuro w Szwecji

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, rozszerzył swoją działalność na region nordycki, zakładając nowe biuro w Sztokholmie, w Szwecji. Mieści się ono w dzielnicy Kista, nazywanej również szwedzką doliną krzemową, w której usytuowane są nie tylko liczne firmy informatyczne, ale również Uniwersytet Informatyczny. Szwedzkie biuro zajmuje się obecnie sprzedażą, przedsprzedażą oraz dystrybucją i jest zarządzane przez biuro Kaspersky Lab DACH w Ingolstadt (Niemcy).

"Otwarcie biura w Europie Północnej stanowi logiczny krok w dalszym rozwoju firmy" – powiedział Andreas Lamm, szef Kaspersky Lab DACH. "Do niedawna Szwecja, Norwegia, Dania i Finlandia były jedynymi państwami europejskimi, w których nasze produkty nie były reprezentowane w wystarczającym stopniu - wraz z otwarciem nowego biura sytuacja ta powinna się szybko zmienić". Według Lamma, głównym zadaniem jest rozwinięcie sprzedaży detalicznej i ustanowienie kanału dystrybucji produktów biznesowych firmy.

Obecnie w regionie tym dostępne są angielskojęzyczne wersje produktów firmy Kaspersky Lab, natomiast szwedzkie i duńskie wersje programów Kaspersky Internet Security 7.0 oraz Kaspersky Anti-Virus 7.0 ukażą się we wrześniu. Publikacja norweskiej i fińskiej wersji została wyznaczona na 2008 rok.

Nowe biuro Kaspersky Lab zaangażowało Jonasa Haléna, który będzie odpowiedzialny za kanał sprzedaży i wniesie do firmy 10-letnie doświadczenie w branży IT. "Cieszę się na myśl o stojącym przed nami wyzwaniu" - powiedział Halén. "Kaspersky Lab posiada bardzo dobrą reputację w Szwecji i spodziewamy się, że stworzone w regionie programy partnerskie będą sukcesem".

Ingram Micro, dystrybutor technologiczny, zostanie pierwszym partnerem Kaspersky Lab w regionie nordyckim. Produkty Kaspersky Lab można również kupić w sklepie internetowym na stronie http://www.kaspersky.se.