26 lipca 2007

Kaspersky Anti-Virus 7.0 zdobywa dwa najwyższe wyróżnienia magazynu PC Pro

Kaspersky Anti-Virus 7.0 zdobył dwa najwyższe wyróżnienia – "Labs Winner" oraz "A List" przyznane przez PC Pro, jeden z najstarszych i najbardziej wpływowych brytyjskich magazynów z branży IT. Produkt Kaspersky Lab uzyskał sześć gwiazdek we wszystkich trzech kryteriach: działanie, łatwość użycia oraz dobra jakość za cenę.

PC Pro przetestował skuteczność 13 najlepszych produktów antywirusowych dostępnych na brytyjskim rynku. Eksperci analizowali również łatwość użytkowania programów oraz ich jakość w stosunku do ceny. Należy zaznaczyć, że produkt Kaspersky Anti-Virus 7.0 reprezentowany był przez wersję beta, podczas gdy wszystkie inne testowane produkty były wersjami finalnymi.

Według autorów przeglądu, Kaspersky Anti-Virus wykazał niezrównaną skuteczność w zapewnianiu ochrony antywirusowej: "zdołał wykryć i usunąć aż 98% szkodliwego oprogramowania" (...) "Podczas gdy wiele pakietów sprawdza nowe sygnatury raz na dzień, Kaspersky aktualizuje je co godzinę, dzięki czemu szanse, że twój komputer PC będzie odporny na infekcję, są większe" - czytamy w artykule.

Zwrócono również uwagę na wydajność oprogramowania - jego zużycie pamięci systemowej RAM należy do najniższych spośród wszystkich testowanych produktów: "Pokrzepiające jest to, że istnieje pakiet antywirusowy, który tak szanuje zasoby (...) jego wpływ na zasoby systemowe jest niezauważalny".

Jako główną zaletę oprogramowania uznano szeroki zakres jego funkcji: "Żaden inny pakiet nie łączy w sobie tak wielu użytecznych funkcji". Ważne jest to, że nawet niedoświadczony użytkownik będzie w stanie kontrolować wszystkie te funkcje. "Nieporównywalne współczynniki wykrywania sprawiają, że używanie tego pakietu to przyjemność" – twierdzą autorzy zestawienia.

Na koniec możemy również przeczytać: "Podsumowując, Kaspersky wzniósł się ponad konkurencję (...) za taką cenę nie znajdziecie bardziej zasłużonego zwycięzcy".

Więcej informacji na temat testu przeprowadzonego przez ekspertów PC Pro można uzyskać na oficjalnej stronie magazynu www.pcpro.co.uk.

Polskojęzyczne wersje programów Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 7.0 będą dostępne w sprzedaży od 6 sierpnia 2007 r. Ceny pozostaną na poziomie znanym z wersji 6.0. Wszyscy użytkownicy programów Kaspersky Anti-Virus 6.0 oraz Kaspersky Internet Security 6.0 (oraz wersji Home Edition) będą mogli dokonać bezpłatnej aktualizacji do wersji 7.0.

Więcej informacji o nowych produktach można znaleźć tutaj: http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news&newsid=1008.

Dziennikarzy zainteresowanych testowaniem nowych programów Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 7.0 prosimy o kontakt pod adresem: piotr.kupczyk@kaspersky.pl.