• Jak zachować bezpieczeństwo: wskazówki Kaspersky Lab pozwalające wykryć ukryte kamery szpiegujące podczas podróży

  24 maja 2019 - Wiadomości prasowe

  Wykorzystywanie ukrytych kamer do szpiegowania gości w wynajmowanych miejscach zakwaterowania, które stanowiło temat niedawnych doniesień medialnych, nie jest żadnym zaskoczeniem dla osób z branży bezpieczeństwa. Urządzenia monitorujące mogą być wykorzystane, między innymi, do szpiegowania podróżujących biznesmenów, polityków, aktywistów czy dziennikarzy. Aby pomóc podróżującym zachować bezpieczeństwo podczas wyjazdu, badacze z Kaspersky Lab przygotowali listę trików pozwalających zabezpieczyć urządzenia cyfrowe i przechowywane na nich informacje - przy użyciu prostych technik oraz podstawowego, łatwo dostępnego sprzętu.

  Czytaj dalej >
 • Liczba mobilnych trojanów bankowych wzrosła o 58% w I kwartale 2019 r.

  23 maja 2019 - Przeglądy

  Badacze z Kaspersky Lab odkryli niepokojący wzrost liczby szkodliwego oprogramowania służącego do kradzieży danych uwierzytelniających oraz pieniędzy z kont bankowych: w I kwartale 2019 r. zidentyfikowano 29 841 plików takiego szkodliwego oprogramowania, co stanowi wzrost o 18 501 w stosunku do ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku. Łącznie wykryto ataki na ponad 300 000 użytkowników. Dane pochodzą z nowego raportu Kaspersky Lab dotyczącego ewolucji cyberzagrożeń w I kwartale 2019 r.

  Czytaj dalej >
 • Lawina DDoS: po długim okresie spadku liczba takich ataków odnotowuje wzrost

  21 maja 2019 - Przeglądy

  W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. liczba ataków DDoS wzrosła o 84% w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku. Wyraźny wzrost odnotowano w szczególności pod względem liczby ataków trwających ponad godzinę. Z danych pochodzących z nowego raportu Kaspersky Lab wynika, że tego rodzaju zagrożenia powróciły do łask cyberprzestępców, którzy preferowali długotrwałe ataki.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab pomaga branży bezpieczeństwa IT przygotować się na ataki wykorzystujące lukę w systemie Windows

  21 maja 2019 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z Kaspersky Lab przygotowali strategię wykrywania dla luki w protokole Remote Desktop Protocol (RDP) systemu Windows, by pomóc wszystkim producentom z branży bezpieczeństwa w przygotowaniu się na potencjalne ataki i zabezpieczeniu klientów.

  Czytaj dalej >
 • Firma przemysłowa uzyskuje 368% zwrot z inwestycji dzięki Kaspersky Industrial CyberSecurity - tak wynika z badania czołowej globalnej firmy badawczo-doradczej

  20 maja 2019 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Industrial CyberSecurity (KICS) - wyspecjalizowane rozwiązanie służące do ochrony technologii operacyjnej (ang. OT) oraz przemysłowych systemów sterowania (ang. ICS) - pomogło jednej z firm zaoszczędzić 2,2 mln dolarów, według zleconego przez Kaspersky Lab badania Total Economic Impact(tm) (TEI) przeprowadzonego przez Forrester Consulting w kwietniu 2019 r. KICS for Nodes został stworzony z myślą o zwalczaniu zagrożeń na poziomie operatora w środowiskach ICS, dzięki czemu klient może uniknąć kosztów związanych z wymuszoną przerwą w działaniu systemu, aktualizacjami systemu operacyjnego do nowszej wersji, jak również wykorzystaniem przestarzałych rozwiązań ochrony punktów końcowych. Biorąc pod uwagę całkowity koszt rozwiązania, który wynosił 470 950 dolarów, po trzech latach klient osiągnął 368% zwrot z inwestycji.

  Czytaj dalej >
 • Więcej kontroli bezpieczeństwa, licencjonowanie uwzględniające mobilność oraz skalowalność: nowa wersja Kaspersky Endpoint Security Cloud

  17 maja 2019 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab wprowadza nową edycję rozwiązania Kaspersky Endpoint Security Cloud - opartego na chmurze produktu cyberbezpieczeństwa przeznaczonego dla małych i średnich firm, które chcą przede wszystkim łatwego zarządzania ochroną oraz korzyści charakteryzujących usługi w chmurze. Produkt, dostępny teraz jako rozwiązanie dwupoziomowe, oferuje nie tylko niezbędną funkcjonalność cyberochrony z chmury, ale także rozszerzone możliwości obejmujące m.in. ocenę luk w zabezpieczeniach oraz zarządzanie łatami i szyfrowaniem. Dzięki nowemu modelowi licencjonowania, który zapewnia dodatkową, bezpłatną ochronę dwóch urządzeń przenośnych w ramach jednej licencji, Kaspersky Endpoint Security Cloud zabezpiecza zarówno mobilność pracowników, jak i dane biznesowe.

  Czytaj dalej >
 • Firma Kaspersky Lab Polska wybrała Handlowca Roku 2018 w swojej sieci partnerskiej

  15 maja 2019 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. informuje o przyznaniu wyróżnienia "Handlowiec Roku", które otrzymują osoby wykazujące największe zaangażowanie w sprzedaż produktów Kaspersky Lab w Polsce. Wyróżnienie za rok 2018 otrzymała Katarzyna Klimas z firmy CBIT sp. z o.o.

  Czytaj dalej >
 • Cyberoszuści biorą na celownik osoby poszukujące pracy, wykorzystując wyrafinowaną kampanię kradzieży pieniędzy

  15 maja 2019 - Przeglądy

  Badacze z Kaspersky Lab podsumowali ewolucję spamu i phishingu w pierwszym kwartale 2019 r. Wykryto m.in. kampanię wykorzystującą wyrafinowane wiadomości spamowe podszywające się pod oferty pracy, rzekomo wysłane przez działy rekrutacji dużych firm, które tradycyjnie wzbudzają duże zainteresowanie wśród potencjalnych pracowników. W rzeczywistości wiadomości te pochodziły od spamerów oraz instalowały na urządzeniach ofiar szkodliwe oprogramowanie służące do kradzieży pieniędzy. Polska znalazła się na ósmym miejscu zestawienia krajów, z których pochodziło najwięcej wysyłek spamowych.

  Czytaj dalej >
 • Rozstanie, ale nie do końca: jedna trzecia pracowników nadal posiada dostęp do plików swojej byłej firmy

  14 maja 2019 - Wiadomości prasowe

  Firmy, które nie kontrolują działań swoich obecnych i byłych pracowników, narażają się na poważne ryzyko utraty danych. Aż jedna trzecia (33%) pracowników nadal posiada dostęp do plików i dokumentów byłego pracodawcy, zagrażając tym samym integralności informacji, a nawet reputacji firmy - tak wynika z badania Kaspersky Lab. Byli pracownicy mogą również wykorzystać takie dane do własnych celów, np. w nowym miejscu pracy, lub przypadkowo usunąć je bądź zniszczyć. Odzyskanie tego rodzaju informacji będzie wymagało czasu i wysiłku, który lepiej spożytkować na inne zadania przynoszące korzyści firmie.

  Czytaj dalej >
 • ScarCruft: koreańskojęzyczny cybergang ewoluuje i tworzy szkodliwe oprogramowanie umożliwiające identyfikowanie urządzeń połączonych za pomocą technologii Bluetooth

  13 maja 2019 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z Kaspersky Lab monitorujący aktywność ScarCruft, zaawansowanego koreańskojęzycznego cyberugrupowania, odkryli, że grupa ta testuje i tworzy nowe narzędzia oraz techniki, rozszerzając zarówno zakres, jak i ilość informacji uzyskiwanych od ofiar. ScarCruft stworzył między innymi narzędzia umożliwiające identyfikowanie urządzeń połączonych za pomocą technologii Bluetooth.

  Czytaj dalej >