• Kaspersky Endpoint Security for Business automatyzuje zarządzanie bezpieczeństwem dzięki integracji z ConnectWise

  29 maja 2017 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab ukończył proces integracji i certyfikacji Kaspersky Endpoint Security for Business z ConnectWise Manage, rozwiązaniem typu RMM umożliwiającym zdalne monitorowanie i zarządzanie, oraz ConnectWise Automate, rozwiązaniem typu PSA, które zapewnia automatyzację usług. Dostawcy usług zarządzanych (MSP) będący partnerami Kaspersky Lab mają teraz do dyspozycji narzędzie, które zapewnia lepszą widoczność i kontrolę nad przepływem pracy, umożliwiając prostsze zarządzanie i monitorowanie za pośrednictwem konsoli ConnectWise. Inne korzyści to ujednolicone zarządzanie kontami klientów oraz płynne, zautomatyzowane wystawianie rachunków i raportowanie.

  Czytaj dalej >
 • Trojan bankowy Dridex: nieustannie ewoluujące zagrożenie

  26 maja 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Kaspersky Lab przeanalizował historię i ewolucję trojana bankowego Dridex - sześcioletniego zagrożenia, które spowodowało milionowe straty, wciąż dostosowuje się do nowych warunków i skutecznie atakuje mimo licznych prób powstrzymania go.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Security for Virtualization Light Agent rozszerza wachlarz obsługiwanych platform o serwery z systemem Linux

  24 maja 2017 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab udostępnia istotną aktualizację swojego wyspecjalizowanego produktu bezpieczeństwa przeznaczonego dla centrów danych - Kaspersky Security for Virtualization Light Agent. Oprócz wspieranych już platform wirtualizacji oraz systemów operacyjnych rozwiązanie to zapewnia obecnie ochronę każdemu serwerowi, niezależnie od zainstalowanego na nim systemu operacyjnego - zarówno w trybie bezagentowym, jak i z wykorzystaniem lekkiego agenta.

  Czytaj dalej >
 • Ilość mobilnego oprogramowania ransomware wzrosła ponad trzykrotnie w pierwszym kwartale 2017 r.

  22 maja 2017 - Przeglądy

  Nic nie wskazuje na to, że globalne zagrożenie związane z oprogramowaniem ransomware zmniejszy się: z raportu Kaspersky Lab dotyczącego cyberzagrożeń w I kwartale 2017 r. wynika, że ilość mobilnych programów ransomware wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku. Zwiększyła się także ilość zagrożeń szyfrujących dane dla innych urządzeń, systemów oraz sieci - w badanym okresie pojawiło się 11 nowych rodzin programów kryptograficznych oraz ponad 55 tysięcy nowych modyfikacji.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab uruchamia serwis Threat Intelligence Portal

  18 maja 2017 - Informacje o produktach

  Wobec rosnącego zagrożenia dla firm ze strony cyberprzestępczości oraz obaw związanych z atakami ukierunkowanymi, do których przyznaje się niemal połowa (49%) firm na całym świecie, potrzeba wymiany informacji dotyczących cyberzagrożeń nigdy nie była bardziej paląca. Aby pomóc firmom w uzyskiwaniu dostępu do najbardziej istotnych informacji o zagrożeniach oraz wesprzeć ich codzienne zmagania ze złożoną cyberprzestępczością, Kaspersky Lab uruchomił Threat Intelligence Portal, unikatowy serwis online stworzony w celu usprawnienia pracy centrów operacji bezpieczeństwa w obliczu setek, a nawet tysięcy alarmów o zagrożeniach. Serwis jest dostępny dla subskrybentów usługi Kaspersky Security Intelligence.

  Czytaj dalej >
 • Ataki ransomware WannaCry mogą być powiązane z grupą cyberprzestępczą Lazarus - komentarz Kaspersky Lab

  16 maja 2017 - Informacje o zagrożeniach

  W poniedziałek, 15 maja 2017 r., badacz z firmy Google opublikował na Twitterze poszlaki wskazujące na potencjalny związek między atakami oprogramowania szyfrującego dane WannaCry, które zainfekowało dziesiątki tysięcy komputerów na całym świecie, a szkodliwym programem przypisywanym grupie cyberprzestępczej Lazarus, która stoi za serią potężnych ataków na organizacje rządowe, media oraz instytucje finansowe. Największe operacje tej grupy dotyczą ataków na studio Sony Pictures w 2014 r., Centralny Bank Bangladeszu w 2016 r. oraz dalsze włamania do organizacji finansowych w 2017 r. - także w Polsce.

  Czytaj dalej >
 • Botnet Ztorg: niemal milion urządzeń mobilnych zainfekowanych w ciągu roku

  15 maja 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z Kaspersky Lab wykryli działającą na dużą skalę sieć, która promuje aplikacje zainfekowane trojanem Ztorg za pośrednictwem kampanii reklamowych. Wyrafinowany botnet reklamowy zainfekował setki tysięcy urządzeń mobilnych z systemem Android szkodliwym oprogramowaniem, które pozwala atakującym na generowanie zysku poprzez wyświetlanie reklam, ukradkowe instalowanie oprogramowania, a nawet zakup nowych aplikacji. Kampanie te są skutecznie prowadzane od ponad roku, wykorzystując jak dotąd niemal 100 różnych zainfekowanych programów.

  Czytaj dalej >
 • Atak oprogramowania ransomware WannaCry z 12 maja - komentarz Kaspersky Lab

  13 maja 2017 - Wiadomości prasowe

  W ubiegły piątek doszło do zmasowanego, ogólnoświatowego ataku oprogramowania ransomware o nazwie WannaCry. Zadaniem szkodliwego programu było zaszyfrowanie danych ofiar i żądanie zapłacenia okupu. Badacze z Kaspersky Lab przeanalizowali dane dotyczące ataku i mogą poinformować, że systemy ochrony wykorzystywane w rozwiązaniach firmy wykryły przynajmniej 45 000 prób infekcji w 74 krajach, z czego najwięcej odnotowano w Rosji.

  Czytaj dalej >
 • Cisza przed burzą: Kaspersky Lab analizuje ataki DDoS w I kwartale 2017 r.

  11 maja 2017 - Przeglądy

  Pierwszy kwartał 2017 roku potwierdził prognozy dotyczące ewolucji ataków DDoS sformułowane przez ekspertów z Kaspersky Lab na podstawie wyników odnoszących się do ubiegłego roku. Pokazał ponadto, że tak jak my wszyscy cyberprzestępcy również potrzebują przerwy. Mimo utrzymującej się rosnącej popularności zaawansowanych działań cyberprzestępczych mających na celu zatrzymanie funkcjonowania infrastruktury IT, w firmach odnotowano znaczący spadek ogólnej liczby ataków DDoS oraz zmianę w ich rozkładzie geograficznym.

  Czytaj dalej >
 • Badanie Kaspersky Lab: ludzie narażają się na ból po utracie danych i sami są temu winni

  10 maja 2017 - Wiadomości prasowe

  Ludzie uwielbiają swoje urządzenia cyfrowe. Mimo to narażają ich bezpieczeństwo poprzez własne ryzykowne zachowanie. Nowe badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab ujawnia sprzeczność w stosunku do danych - pomimo świadomości zagrożenia ze strony cyberprzestępców ludzie nie zapewniają im odpowiedniej ochrony: około połowa z nich nie stosuje nawet podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak hasła czy PIN-y.

  Czytaj dalej >