• Pierwsze biennale antarktyczne w drodze do celu wraz z Kaspersky Lab

  24 marca 2017 - Wiadomości prasowe

  Pierwsza ekspedycja "biennale antarktyczne" na pokładzie statku badawczego Akademik Siergiej Wawiłow wyruszyła z miejscowości Ushuaia 17 marca i będzie trwała 12 dni. Oprócz uznanych artystów, architektów, badaczy i filozofów w wyprawie uczestniczy Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, a przy tym zapalony podróżnik.

  Czytaj dalej >
 • Lukratywny biznes: ile cyberprzestępcy zarabiają na atakach DDoS?

  23 marca 2017 - Wiadomości prasowe

  Eksperci z Kaspersky Lab zbadali usługi DDoS dostępne na czarnym rynku, ustalając zasięg tego nielegalnego biznesu oraz stopień jego popularności i dochodowości. Niepokojące jest to, że zorganizowanie ataku kosztuje zaledwie 7 dolarów za godzinę, podczas gdy atakowana firma może stracić tysiące, a nawet miliony dolarów.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Security for Virtualization Agentless zwiększa możliwości bezpieczeństwa VMware NSX w celu zapewnienia inteligentnej ochrony centrom danych

  22 marca 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab udostępnił nową wersję swojego rozwiązania bezpieczeństwa wirtualizacji, Kaspersky Security for Virtualization Agentless. Stworzone z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w centrach danych zbudowanych na platformach VMware vSphere® oraz VMware NSX®, rozwiązanie oferuje obecnie zaawansowane możliwości ochrony każdej maszyny oraz sieci wirtualnej, nie wywierając niemal żadnego wpływu na zasoby infrastruktury.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Security for Storage uzyskał certyfikat zgodności z Dell EMC FluidFS v6

  21 marca 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab, długoletni członek programu Dell EMC's Technology Partner Program, zakończył certyfikację rozwiązania Kaspersky Security for Storage potwierdzającą zgodność z Dell EMC FluidFS v6. Poprzez certyfikację swojego rozwiązania bezpieczeństwa z najnowszą wersją FluidFS Kaspersky Lab zapewnia ujednoliconą, wysoce wydajną ochronę pamięci masowych dla klientów korporacyjnych wykorzystujących różne platformy Dell EMC, takie jak Dell EMC FluidFS v5 oraz FluidFS v6.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Industrial CyberSecurity for Energy zwiększa ochronę infrastruktury krytycznej

  20 marca 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab informuje o globalnej dostępności Kaspersky Industrial CyberSecurity for Energy, zaawansowanego pakietu przeznaczonego dla przedsiębiorstw z branży energetycznej, opartego na zestawie rozwiązań firmy Kaspersky Lab do ochrony infrastruktury przemysłowej.

  Czytaj dalej >
 • Sektor bezpieczeństwa IT traci potencjał, nie dając szansy pokoleniu cyberentuzjastów

  17 marca 2017 - Wiadomości prasowe

  Z nowego badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wynika, że sektor bezpieczeństwa IT ignoruje całe pokolenie cyberobrońców, opierając kluczowe decyzje rekrutacyjne na spełnieniu wymagań związanych z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną bez uwzględniania entuzjazmu, umiejętności czy istotnych cech charakteru. To niebezpieczne podejście tworzy kulturę, która nie docenia talentu młodszego pokolenia, przyczyniając się do dalszego pogłębienia ogólnoeuropejskiego kryzysu niedoboru wykwalifikowanej kadry zajmującej się cyberbezpieczeństwem.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Fraud Prevention Cloud - analiza Big Data i uczenie się maszyn zwiększa skuteczność ochrony przed oszustwami

  16 marca 2017 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu Kaspersky Fraud Prevention Cloud, nowego rozwiązania przeznaczonego dla organizacji narażonych na zagrożenia związane z oszustwami online. Oprócz mechanizmów zapobiegających oszustwom na komputerach i urządzeniach mobilnych, oferowanych już wcześniej w ramach platformy Kaspersky Fraud Prevention, nowe rozwiązanie zawiera zestaw opartych na chmurze technologii stworzonych z myślą o zapewnieniu bankom, organizacjom finansowym, dostawcom programów lojalnościowych oraz agencjom rządowym ochrony przed oszustami online. Obejmują one globalną bazę dotyczącą reputacji urządzeń, analizę urządzeń i środowiska, analizę behawioralną, biometrię oraz wykrywanie szkodliwego oprogramowania, które nie wymaga instalowania jakichkolwiek narzędzi na urządzeniach klientów.

  Czytaj dalej >
 • Włamanie do kont na Twitterze - komentarz Kaspersky Lab

  15 marca 2017 - Informacje o zagrożeniach

  W dniu dzisiejszym ujawniono informację o zhakowaniu wielu kont na Twitterze. Do włamań doszło najprawdopodobniej za pośrednictwem aplikacji firmy trzeciej – Twitter Counter, a na kontach ofiar ataku pojawiły się komunikaty od aktywistów politycznych. Atak po raz kolejny pokazuje, jak ważne jest nie tylko dbanie o cyberbezpieczeństwo, ale także o dobór rozwiązań firm trzecich.

  Czytaj dalej >
 • Niewystarczające dbanie o urządzenia i aplikacje grozi utonięciem w cyfrowym bałaganie

  15 marca 2017 - Wiadomości prasowe

  Wykorzystujemy coraz więcej aplikacji, a pojemność naszych urządzeń stale rośnie. Niestety w efekcie coraz bardziej wzrasta zaśmiecenie cyfrowe, a z powodu słabego zarządzania aplikacjami urządzenia stają się podatne na zagrożenia bezpieczeństwa. Nowy raport Kaspersky Lab ukazuje skalę problemu cyfrowego zaśmiecenia dotyczącego użytkowników na całym świecie.

  Czytaj dalej >
 • PetrWrap: przestępcy kradną kod oprogramowania ransomware od swoich kolegów

  14 marca 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z Kaspersky Lab wykryli PetrWrap, nową rodzinę szkodliwego oprogramowania wykorzystującą w sposób nieautoryzowany narzędzie szyfrujące i żądające okupu (ransomware) o nazwie Petya. Takie "podkradanie" szkodliwych narzędzi może świadczyć o rosnącej konkurencji na podziemnym rynku oprogramowania ransomware.

  Czytaj dalej >