• Od uścisku dłoni do spłacania długu: koszty niedopatrzeń w zakresie cyberbezpieczeństwa osób trzecich

  20 września 2017 - Wiadomości prasowe

  Nowe badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab i B2B International wykazało wzrost średniego kosztu incydentu naruszenia cyberbezpieczeństwa mimo ciągle zwiększającego się poziomu inwestycji w ochronę IT w firmach. Przyczyną najkosztowniejszych zdarzeń okazały się być osoby trzecie, co oznacza, że firmy powinny nie tylko inwestować we własną ochronę, ale również zwracać uwagę na zabezpieczenia stosowane przez swoich partnerów biznesowych.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab wprowadza na polski rynek nowe produkty z linii 2018

  19 września 2017 - Informacje o produktach

  Wraz ze zmianą charakteru współczesnego domu nastaje nowa era gospodarstwa domowego 2.0, w której na jeden dom przypada średnio* 2,4 osoby, 0,3 zwierzęcia, a teraz również 6,3 urządzenia połączonego z internetem. Mając na uwadze znaczącą rolę urządzeń w przeciętnym domu, Kaspersky Lab wprowadził uaktualnione wersje Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Total Security, aby pomóc ludziom zadbać o swoje urządzenia w takim samym stopniu, jak dbają o bliskich i zwierzęta domowe, z którymi mieszkają pod jednym dachem.

  Czytaj dalej >
 • (Nie)udokumentowana funkcja: atakujący wykorzystują biurowy edytor dokumentów w celu profilowania potencjalnych ofiar ataków ukierunkowanych

  18 września 2017 - Wiadomości prasowe

  Eksperci z Kaspersky Lab wykryli funkcję w popularnym oprogramowaniu do tworzenia dokumentów, która została wykorzystana przez cyberprzestępców do przeprowadzania skutecznych ataków ukierunkowanych. Dzięki wykorzystaniu szkodliwej aplikacji, która aktywuje się w momencie otwarcia prostego dokumentu biurowego, do atakujących zostają automatycznie wysłane, bez interakcji ze strony użytkownika, informacje dotyczące oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu ofiary. Dzięki takim danym przestępcy dowiadują się, jaki typ szkodliwego programu należy wykorzystać, aby włamać się do danego urządzenia.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab uzyskuje status "CVE Numbering Authority" przyznawany przez MITRE Corporation

  15 września 2017 - Wiadomości prasowe

  Organizacja non-profit MITRE Corporation, która prowadzi system Common Vulnerabilities and Exposures (CVE) identyfikujący luki w zabezpieczeniach oprogramowania, włączyła Kaspersky Lab do listy organizacji CVE Numbering Authorities (CNA). Kaspersky Lab jest szóstą firmą na świecie, która uzyskała status badacza luk w zabezpieczeniach.

  Czytaj dalej >
 • Stanowisko Kaspersky Lab w sprawie opublikowania dyrektywy 17-01 przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych

  14 września 2017 - Wiadomości prasowe

  Biorąc pod uwagę fakt, że Kaspersky Lab nie posiada żadnych nieetycznych więzi z jakimkolwiek rządem, firma jest rozczarowana decyzją Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, a jednocześnie wdzięczna za możliwość udzielenia dodatkowych informacji tej agencji w celu potwierdzenia, że przedmiotowe zarzuty nie mają poparcia w faktach. Żadna osoba ani organizacja nie przedstawiła jakiegokolwiek wiarygodnego dowodu, a oskarżenia bazują na fałszywych twierdzeniach i domysłach, łącznie z zarzutami o wpływie rosyjskich regulacji na funkcjonowanie firmy. Kaspersky Lab zawsze potwierdzał, że oferuje odpowiednie produkty i usługi organizacjom rządowym na całym świecie w celu zapewniania ochrony przed cyberzagrożeniami, jednak nie posiada żadnych nieetycznych więzi z jakimkolwiek rządem, łącznie z rządem rosyjskim.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab oraz AVL Software and Functions GmbH przygotowują grunt dla bezpiecznych samochodów połączonych z internetem

  14 września 2017 - Wiadomości prasowe

  W odpowiedzi na coraz większe wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa stojące przed branżą autonomicznych i połączonych z internetem samochodów, firmy Kaspersky Lab oraz AVL Software and Functions GmbH zaprezentowały Secure Communication Unit (SCU) podczas trwającej we Frankfurcie wystawy New Mobility World / IAA 2017. Ten prototyp rozwiązania bezpieczeństwa demonstruje możliwości odpornej na ingerencję komunikacji między komponentami pojazdu, samochodem a jego zewnętrzną infrastrukturą chmurową, dzięki czemu nowoczesne pojazdy mogą być projektowane z uwzględnieniem aspektów cyberbezpieczeństwa.

  Czytaj dalej >
 • Botnety wydobywające kryptowalutę wróciły i infekują tysiące komputerów, generując setki tysięcy dolarów dla cyberprzestępców

  12 września 2017 - Wiadomości prasowe

  Zespół Kaspersky Lab zajmujący się badaniami nad ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem zidentyfikował dwie sieci złożone z komputerów zainfekowanych szkodliwym oprogramowaniem (tzw. botnety), które ukradkiem instaluje legalne oprogramowanie typu "miner" wykorzystywane do "kopania" wirtualnych walut w oparciu o technologię łańcucha bloków. W jednym z przypadków badacze zdołali oszacować, że złożona z 4 000 maszyn sieć może przynieść swoim właścicielom dochód sięgający nawet 30 000 dolarów miesięcznie, w innym przypadku zidentyfikowali zarobek wynoszący ponad 200 000 dolarów, który przestępcy uzyskali dzięki botnetowi złożonemu z 5 000 komputerów PC.

  Czytaj dalej >
 • Krok w kierunku bezpiecznego przemysłu: Kaspersky Lab i Nornickel nawiązują współpracę

  11 września 2017 - Wydarzenia

  Kaspersky Lab oraz grupa Nornickel podjęły decyzję o współpracy w sferze bezpieczeństwa informacji. Celem partnerstwa jest stworzenie wszechstronnego systemu ochrony sieci korporacyjnych i przemysłowych, jak również integracja najnowocześniejszych technologii w celu zwalczania cyberzagrożeń i zwiększenia ogólnego poziomu bezpieczeństwa jednej z największych na świecie firm z branży wydobywczej i metalurgicznej.

  Czytaj dalej >
 • Nowa generacja Kaspersky Private Security Network: skuteczna analiza zagrożeń bez wysyłania danych poza firmową sieć

  7 września 2017 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab wprowadza nową generację Kaspersky Private Security Network, prywatnej wersji chmury Kaspersky Security Network. Rozwiązanie pozwala przedsiębiorstwom przyspieszyć wykrywanie działań cyberprzestępców dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do globalnych danych dotyczących zagrożeń, pochodzących z 80 milionów sensorów, bez udostępniania danych poza sieć korporacyjną. Nowa wersja Kaspersky Private Security Network oferuje dodatkowe możliwości personalizacji, spełniając wymagania klientów korporacyjnych. Rozwiązanie pozwala firmom usprawnić analizę zagrożeń poprzez dodanie do Kaspersky Private Security Network spersonalizowanych list adresów URL oraz reputacji plików - obejmujących wewnętrzne źródła i niezależnych dostawców.

  Czytaj dalej >
 • Rozruszniki serca z lukami w zabezpieczeniach - komentarz Kaspersky Lab

  4 września 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Według doniesień medialnych z końca ubiegłego tygodnia amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zidentyfikowała poważne luki w zabezpieczeniach uaktualnienia rozruszników serca "Abbott". W rezultacie ponad 450 000 takich urządzeń musi zostać przeprogramowanych, a kilka podatnych na ataki modeli zostało wycofanych z rynku. Kaspersky Lab zajmuje się badaniem problemów inteligentnego sprzętu medycznego od dłuższego czasu i ujawnił wysoki poziom podatności wynikający z coraz większej liczby urządzeń podłączonych do internetu.

  Czytaj dalej >