• Celem ponad jednej trzeciej wszystkich ataków phishingowych w II kwartale 2018 r. byli klienci sektora finansowego

  14 sierpnia 2018 - Wiadomości prasowe

  W drugim kwartale 2018 r. technologie antyphishingowe firmy Kaspersky Lab udaremniły ponad 107 milionów prób odwiedzenia stron phishingowych, z czego 35,7% dotyczyło usług finansowych, a klienci byli atakowani za pośrednictwem fałszywych stron bankowych i płatniczych. Mocno ucierpiał również sektor IT - 13,83% ataków było wymierzonych w firmy technologiczne.

  Czytaj dalej >
 • Badanie Kaspersky Lab: każdego miesiąca ginie około 23 000 urządzeń mobilnych

  10 sierpnia 2018 - Wiadomości prasowe

  Sezon wakacyjny trwa, a to oznacza, że miliony osób przygotowują się do wyjazdu za granicę. Wiele z nich z pewnością skorzysta z okazji utrwalenia cennych wspomnień z wyjazdu. Według badania konsumenckiego firmy Kaspersky Lab jedna na pięć osób (18%) twierdzi, że zdjęcia i filmy z podróży stanowią najważniejsze formy danych przechowywanych na ich urządzeniach, przebijając wszystkie inne. Jednak w dodatkowym badaniu przeprowadzonym przez firmę 28% respondentów przyznało, że gdyby zgubiło swoje urządzenie lub gdyby zostało im ono ukradzione, te cenne zdjęcia z wakacji byłyby nie do odzyskania.

  Czytaj dalej >
 • Koncern Donau Chemie Group nawiązuje współpracę z Kaspersky Lab w celu zwiększenia poziomu swojej cyberochrony

  7 sierpnia 2018 - Wiadomości prasowe

  Incydenty oraz błędy popełniane przez pracowników od dawna utrudniają firmom ochronę przed cyberzagrożeniami. W badaniu Kaspersky Lab co czwarta organizacja z branży przemysłowej przyznała, że w ciągu minionych 12 miesięcy doświadczyła co najmniej jednego incydentu cyberbezpieczeństwa, który był wynikiem błędów popełnionych przez pracowników lub niezamierzonych działań. Aby nie stać się częścią tej niepokojącej statystyki w przyszłości, koncern Donau Chemie Group wybrał firmę Kaspersky Lab jako swojego zaufanego partnera w zakresie cyberbezpieczeństwa.

  Czytaj dalej >
 • Szkodliwe programy w II kwartale 2018 r.: Polska w czołówce krajów z największą liczbą mobilnych trojanów bankowych

  6 sierpnia 2018 - Przeglądy

  Badacze z Kaspersky Lab przeanalizowali ewolucję szkodliwych programów w II kwartale 2018 r. Jedną z największych bolączek w tym okresie były mobilne trojany bankowe zaprojektowane do kradzieży pieniędzy użytkowników. Liczba pakietów instalacyjnych tych szkodliwych narzędzi sięgnęła 61 000 - ponad trzykrotnie więcej niż w poprzednim kwartale. Kraje, w których odnotowano najwięcej ataków przeprowadzanych z użyciem mobilnych trojanów bankowych, to Stany Zjednoczone, Rosja oraz Polska.

  Czytaj dalej >
 • Każdego miesiąca Kaspersky Lab blokuje pół miliona instalacji szkodliwych programów poprzez reklamowe programy partnerskie

  2 sierpnia 2018 - Informacje o zagrożeniach

  Co miesiąc rozwiązania bezpieczeństwa Kaspersky Lab zainstalowane na komputerach użytkowników zapobiegają instalacji ponad pół miliona niebezpiecznych aplikacji dystrybuowanych za pośrednictwem reklamowych programów partnerskich działających w modelu "pay-per-install". Programy te funkcjonują jako pośrednik między producentami oprogramowania, którzy chcą dystrybuować swoje aplikacje, a właścicielami stron udostępniających pliki. Proces jest korzystny dla obydwóch stron, jednak w wielu przypadkach poszkodowani mogą zostać użytkownicy.

  Czytaj dalej >
 • Cyberprzestępcy zaatakowali co najmniej 400 firm przemysłowych w ramach ataków phishingowych przeprowadzonych w celu uzyskania korzyści finansowych

  1 sierpnia 2018 - Wiadomości prasowe

  Badacze z Kaspersky Lab wykryli nową falę phishingowych e-maili finansowych podszywających się pod legalne dokumenty księgowe i zakupowe, za pomocą których cyberprzestępcy zaatakowali dla korzyści finansowych co najmniej 400 organizacji przemysłowych. Seria ataków rozpoczęła się jesienią 2017 r., a ich cel stanowiło kilkaset komputerów firm z różnych branż: od paliwowej i gazowej po metalurgię, branżę energetyczną, budowlaną i logistyczną.

  Czytaj dalej >
 • PowerGhost: nowa bezplikowa kryptokoparka atakuje sieci korporacyjne na całym świecie

  26 lipca 2018 - Wiadomości prasowe

  Badacze z Kaspersky Lab zidentyfikowali nową szkodliwą koparkę kryptowaluty - PowerGhost - na celowniku której znalazły się sieci korporacyjne w kilku regionach, głównie w Ameryce Łacińskiej. Jest to najnowszy incydent wpisujący się w niepokojący trend coraz częstszego wykorzystywania kryptokoparek w atakach ukierunkowanych w celu uzyskania korzyści finansowych. W miarę przybierania na sile tego trendu zagrożone staną się przedsiębiorstwa, ponieważ szkodliwe koparki sabotują i spowalniają ich sieci komputerowe, szkodząc ogólnym procesom biznesowym i wzbogacając się ich kosztem.

  Czytaj dalej >
 • Braki w zabezpieczeniach powodują, że aplikacje do współdzielenia przejazdów są podatne na ataki

  25 lipca 2018 - Wiadomości prasowe

  Badacze z Kaspersky Lab przyjrzeli się bezpieczeństwu 13 aplikacji umożliwiających wspólne przejazdy samochodem, oferowanych przez producentów na całym świecie. Eksperci odkryli, że wszystkie te aplikacje zawierają liczne problemy związane z bezpieczeństwem, które mogą potencjalnie umożliwić przestępcom przejęcie kontroli - ukradkowo bądź też podszywając się pod innego użytkownika. Po uzyskaniu dostępu za pośrednictwem aplikacji przestępca może zrobić niemal wszystko - od kradzieży pojazdu lub jego danych po wyrządzenie szkód lub wykorzystanie go do szkodliwych celów.

  Czytaj dalej >
 • Drukarki, e-sport oraz kryptowaluty: nowy raport kwartalny Kaspersky Lab poświęcony atakom DDoS

  24 lipca 2018 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab opublikował nowy raport dotyczący ataków DDoS obejmujący drugi kwartał 2018 r. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy eksperci z firmy zaobserwowali wykorzystywanie przez cyberprzestępców starych luk w zabezpieczeniach, jak również kamer i drukarek w celu przeprowadzania ataków DDoS, rozszerzanie swojej listy ofiar i czerpanie korzyści finansowych ze swoich działań z wykorzystaniem kryptowaluty.

  Czytaj dalej >
 • Dane za darmo: oszuści wykorzystują fałszywe karty podarunkowe, aby podstępnie nakłonić konsumentów do przekazania swoich danych osobowych

  19 lipca 2018 - Informacje o zagrożeniach

  Eksperci z Kaspersky Lab informują o rozprzestrzenianiu się nietypowego oszustwa, w którym użytkownicy są podstępnie pozbawiani swojego czasu i danych, a w niektórych przypadkach także pieniędzy, nie otrzymując w zamian nic. Tworząc fałszywe strony internetowe umożliwiające darmowe generowanie kart podarunkowych, cyberprzestępcy mogą "sprzedawać" dane użytkowników zewnętrznym stronom partnerskim, na które przekierowują swoje ofiary. Oszustwo jest coraz popularniejsze także w Polsce.

  Czytaj dalej >