• Kaspersky Lab świadczy usługi informatyki śledczej w zakresie cyberincydentów posiadaczom polisy ubezpieczeniowej Allianz Global Corporate & Specialty SE

  21 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab będzie świadczył usługi w zakresie informatyki śledczej oraz reagowania na incydenty posiadaczom cyberubezpieczenia Allianz Global Corporate & Specialty SE (AGCS) w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. W przypadku kryzysu cybernetycznego firmy mogą teraz skorzystać z wiedzy eksperckiej Kaspersky Lab, która pomoże im ograniczyć szkody związane z incydentami naruszenia bezpieczeństwa poprzez szybki dostęp do usług nowej generacji oraz możliwość rozpoczęcia profesjonalnego dochodzenia w sprawie incydentu.

  Czytaj dalej >
 • Era exploitów: liczba ataków z wykorzystaniem luk w zabezpieczeniach oprogramowania rośnie

  20 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  W 2016 r. Kaspersky Lab odnotował 702 mln prób uruchomienia exploitów - szkodliwych narzędzi, które wykorzystują błędy w oprogramowaniu w celu infekowania urządzeń niebezpiecznymi programami, takimi jak trojany bankowe czy ransomware. Jest to o 24,54% więcej niż w 2015 r., gdy technologie ochrony Kaspersky Lab zablokowały nieco ponad 563 mln takich prób. Coraz większe wykorzystywanie exploitów stanowi jedno z kluczowych ustaleń raportu przygotowanego przez ekspertów z Kaspersky Lab w celu oceny poziomu zagrożenia, jakie stanowią exploity dla konsumentów i firm.

  Czytaj dalej >
 • Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę

  19 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Mimo zapewnień o tym, że wspomnienia mają dla nich większą wartość niż jakikolwiek inny rodzaj danych przechowywanych na urządzeniach cyfrowych, ludzie nie zawahają się sprzedać je za niewielkie pieniądze - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab. Badanie to pokazuje, że dla 49% osób najcenniejszymi danymi spośród tych przechowywanych na urządzeniach są prywatne i poufne zdjęcia ich samych, a w dalszej kolejności cenią zdjęcia dzieci i współmałżonków. Możliwość utraty tych cennych wspomnień martwi ich bardziej niż ewentualny wypadek samochodowy, zerwanie z partnerem czy kłótnia z przyjacielem lub członkiem rodziny. Jednocześnie postawieni przed wyborem, czy usunąć te dane w zamian za pieniądze, ludzie zrzekali się swoich danych cyfrowych - w tym zdjęć - przeciętnie za jedyne 10,37 euro.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab docenia pracę niezależnych badaczy i rozszerza swój program bug bounty

  14 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab informuje o rozszerzeniu swojego programu bug bounty, w którym zachęca wykwalifikowane osoby i organizacje do przesyłania raportów dotyczących luk w zabezpieczeniach i błędów znalezionych w produktach firmy. Uruchomiony w sierpniu 2016 r. we współpracy z HackerOne, czołowym dostawcą platformy bug bounty, program ten przyczynił się do wykrycia przynajmniej 20 błędów. W efekcie podjęto decyzję o rozszerzeniu projektu i zwiększeniu wartości nagród dla badaczy bezpieczeństwa, którzy wykryją błędy pozwalające na zdalne wykonanie kodu.

  Czytaj dalej >
 • Indeks cyberbezpieczeństwa Kaspersky Lab: w II połowie 2016 r. użytkownicy wykazali większą świadomość cyberzagrożeń

  13 kwietnia 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Kaspersky Lab uaktualnił swój indeks cyberbezpieczeństwa (Kaspersky Cybersecurity Index) - zestaw wskaźników, które pozwalają ocenić poziom zagrożenia dla użytkowników internetu na całym świecie. Indeks dla drugiej połowy 2016 r. wskazuje na pozytywny trend: liczba osób zaniepokojonych swoim bezpieczeństwem i gotowych zabezpieczyć się przed cyberzagrożeniami nieustannie wzrasta.

  Czytaj dalej >
 • AGC Glass Germany chroni swoją infrastrukturę krytyczną przy pomocy Kaspersky Industrial CyberSecurity

  11 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab informuje, że jego wyspecjalizowane rozwiązanie przeznaczone dla środowisk przemysłowych zabezpiecza infrastrukturę AGC Glass Germany GmbH, czołowego dostawcy szyb samochodowych dla firm BMW, Volkswagen, Mercedes-Benz, Volvo, Opel oraz innych producentów. Kaspersky Industrial CyberSecurity zapewnia ochronę przed różnorodnymi cyberzagrożeniami - od powszechnych ataków po działania ukierunkowane, uderzające w urządzenia przemysłowe - i jest dostosowany do specyficznych wymagań technologii operacyjnej tego klienta.

  Czytaj dalej >
 • Nowi partnerzy dołączają do globalnej inicjatywy No More Ransom

  6 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Dziewięć miesięcy po uruchomieniu projektu No More Ransom (NMR) do inicjatywy dołączyły nowe organy ścigania i prywatni partnerzy z różnych krajów, w tym z Polski. Po ostatniej aktualizacji udostępniono 15 nowych narzędzi deszyfrujących, pozwalających odzyskać dane ofiarom szkodliwych programów blokujących dostęp do danych i żądających zapłacenia okupu (ransomware). Kaspersky Lab jest partnerem i współzałożycielem inicjatywy No More Ransom.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab identyfikuje twórców ransomware odpowiedzialnych za ataki ukierunkowane na firmy

  5 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Badacze z firmy Kaspersky Lab wykryli narastający i alarmujący trend: coraz więcej cyberprzestępców rezygnuje z ataków na użytkowników prywatnych na rzecz działań ukierunkowanych na firmy, w których wykorzystywane są programy żądające okupu (tzw. ransomware). Zidentyfikowano co najmniej osiem grup cyberprzestępczych, które brały udział w rozwijaniu i dystrybucji takich zagrożeń. Ataki były głównie wymierzone w organizacje finansowe zlokalizowane na całym świecie. Eksperci z Kaspersky Lab wykryli przypadki, w których żądane kwoty sięgały nawet pół miliona dolarów.

  Czytaj dalej >
 • ATMitch: jak cyberprzestępcy wypłacali pieniądze z bankomatów, nie pozostawiając śladów

  4 kwietnia 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Pewnego dnia pracownicy banku odkryli pusty bankomat: nie było w nim ani pieniędzy, ani śladów fizycznej interakcji z maszyną, ani szkodliwego programu. Eksperci z Kaspersky Lab postanowili zbadać ten tajemniczy przypadek, dzięki czemu nie tylko zrozumieli, jakie narzędzia zostały użyte w kradzieży, ale także odtworzyli sam atak, co w efekcie ujawniło poważne włamanie do infrastruktury banku.

  Czytaj dalej >
 • Lazarus: Polowanie na cyberprzestępców w celu powstrzymania kradzieży z banków - także w Polsce

  3 kwietnia 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab informuje o wynikach swojego trwającego ponad rok dochodzenia dotyczącego aktywności grupy cyberprzestępczej Lazarus, której przypisuje się kradzież 81 milionów dolarów z Centralnego Banku Bangladeszu w 2016 r. Podczas analizy kryminalistycznej śladów pozostawionych przez to ugrupowanie w bankach zlokalizowanych w Azji Południowo-Wschodniej i Europie (m.in. w Polsce) Kaspersky Lab dogłębnie rozpracował szkodliwe narzędzia wykorzystywane przez atakujących oraz sposób ich działania podczas atakowania instytucji finansowych, kasyn, twórców oprogramowania dla firm inwestycyjnych oraz firm związanych z kryptowalutami na całym świecie. Wiedza ta pomogła zinterpretować przynajmniej dwie inne operacje, których celem była kradzież dużych sum z instytucji finansowych.

  Czytaj dalej >