• Szara Sobota: najbezpieczniejszy dzień wyprzedaży w sezonie świątecznym

  17 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Coroczne wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku oznaczają świetne okazje, a zarazem dni rekordowej liczby cyberataków w ramach phishingu finansowego. Klienci są znacznie bezpieczniejsi w tzw. Szarą Sobotę, gdy liczba tego rodzaju ataków spada nawet o jedną trzecią, mimo że jest to jeden z najbardziej intensywnych dni zakupowych. Trend ten został przedstawiony w corocznym raporcie Kaspersky Lab poświęconym przeglądowi nowych finansowych ataków phishingowych wykrytych w sezonie wyprzedaży świątecznych.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab publikuje wyniki wewnętrznego dochodzenia związanego z incydentem dotyczącym kodu źródłowego cyberzagrożenia Equation

  16 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Na początku października dziennik Wall Street Journal opublikował historię o rzekomym wykorzystaniu oprogramowania firmy Kaspersky Lab w celu pobierania poufnych danych z domowego komputera pracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Zważywszy na to, że Kaspersky Lab od ponad 20 lat znajduje się w czołówce tych, którzy toczą walkę z cyberszpiegostwem i cyberprzestępczością, firma potraktowała te zarzuty niezwykle poważnie. Przeprowadzono wewnętrzne dochodzenie w celu zebrania faktów i odniesienia się do wszelkich obaw. Nowe ustalenia wskazują na możliwy dostęp licznych osób trzecich do komputera pracownika NSA zawierającego poufne dane.

  Czytaj dalej >
 • Prognozy Kaspersky Lab dotyczące cyberzagrożeń w 2018 roku

  15 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab opublikował swoje prognozy dotyczące cyberzagrożeń w nadchodzącym roku. Eksperci spodziewają się, że więcej legalnych programów zostanie "zatrutych" przez ugrupowania atakujące ofiary reprezentujące szerszy profil i zasięg geograficzny, co sprawi, że ataki będą coraz trudniejsze do wykrycia. Zwiększy się również liczba innych trudnych do zablokowania ataków, takich jak te wykorzystujące wyrafinowane mobilne szkodliwe oprogramowanie - cyberprzestępcy sięgają po nowe sztuczki w celu atakowania coraz lepiej zabezpieczonych celów.

  Czytaj dalej >
 • Nie tylko dane: czy sprzęt medyczny z dostępem do internetu oraz gadżety noszone na ciele stanowią kolejny główny cel cyberataków?

  14 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Czego według Kaspersky Lab szpitale i pacjenci mogą się spodziewać w zakresie cyberprzestępczości w nadchodzącym roku? Firma przedstawia swoje prognozy dotyczące sieciowych usług i sprzętu opieki zdrowotnej.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab wprowadza Polys - bezpieczny system głosowania online oparty na technologii łańcucha bloków

  13 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab informuje o innowacji opracowanej we własnym inkubatorze Kaspersky Lab Business Incubator: zindywidualizowanej platformie głosowania online Polys przeznaczonej dla organizacji niekomercyjnych, firm i społeczności, która opiera się na technologii łańcucha bloków (ang. blockchain) i jest zabezpieczona przy pomocy transparentnych algorytmów szyfrowania.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab udoskonala ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami dzięki nowym usługom Kaspersky Threat Hunting

  10 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu Kaspersky Threat Hunting - nowego zestawu usług opracowanego w celu zwiększenia skuteczności ochrony przed atakami ukierunkowanymi. Zestaw zawiera dwie unikatowe usługi eksperckie - Kaspersky Managed Protection oraz Targeted Attack Discovery. Ich celem jest dostarczenie zespołom ds. bezpieczeństwa IT wiedzy umożliwiającej wykrywanie i analizowanie zaawansowanych ataków, w szczególności zagrożeń bezplikowych oraz ataków przeprowadzanych bez użycia szkodliwego oprogramowania, które są często stosowane przez cyberprzestępców.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab wprowadza nowe szkolenie online w zakresie cyberbezpieczeństwa dla specjalistów IT

  9 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  46% firm przyznaje, że nie wie wystarczająco dużo na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa IT, których jest celem, dlatego - co zrozumiałe - obawia się cyberataku. Aby pomóc zespołom IT zmierzyć się z tymi wyzwaniami, Kaspersky Lab uruchomił "Cybersecurity for IT Teams Online" - nowe interaktywne szkolenie pomagające zespołom IT rozwijać podstawowe umiejętności w zakresie bezpieczeństwa informacji. Umiejętności nabyte przez zespoły podczas szkolenia pomogą personelowi wsparcia IT w przedsiębiorstwie podnieść jakość swojej cyberobrony.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab oraz Rada Europy wspólnie zobowiązują się chronić prawa człowieka obywateli online

  8 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Z raportów wynika, że 50% populacji światowej ma połączenie z internetem i z każdym rokiem liczba ta wzrasta. Świat online odgrywa tak istotną rolę w życiu wielu osób, że stanowi on forum, na którym prawa człowieka powinny być chronione, niestety w rzeczywistości są często naruszane. Aby to zmienić, Rada Europy podpisała dzisiaj umowę z Kaspersky Lab oraz wieloma czołowymi na świecie firmami technologicznymi, w której organizacje te wspólnie zobowiązują się do promowania otwartego i bezpiecznego internetu.

  Czytaj dalej >
 • Cześć, dopiero co się poznaliśmy, ale proszę, oto moje dane

  8 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Mówi się, że miłość jest ślepa. Powiedzenie to z pewnością jest trafne w odniesieniu do osób, które ujawniają wszystko w serwisach randkowych online w nadziei, że zwiększy to ich szansę na udany związek. Badania przeprowadzone przez Kaspersky Lab sugerują, że podawanie zbyt wielu informacji na takich portalach może mieć nieoczekiwane skutki, otwierając drzwi nie tylko potencjalnej drugiej połówce, ale również oszustom i cyberprzestępcom. Jeden na dziesięciu (13%) użytkowników internetowych portali randkowych przyznaje się do przekazywania danych osobistych osobie po drugiej stronie w ciągu kilku minut lub godzin od rozpoczęcia rozmowy, narażając się tym samym na ryzyko.

  Czytaj dalej >
 • Gry online i kryptowaluta na celowniku: Kaspersky Lab podsumowuje ataki DDoS w III kwartale

  7 listopada 2017 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab opublikował raport na podstawie danych z systemu DDoS Intelligence* obejmujących III kwartał 2017 r. Oprócz dalszego rozwoju trendów zaobserwowanych w poprzednich badanych okresach, takich jak tworzenie botnetów opartych na innych urządzeniach niż komputery, preferowanie złożonych ataków zamiast tych przeprowadzanych na skalę masową czy rosnąca rola botnetów opartych na systemie Linux, w III kwartale wzrosła liczba państw, w których znajdowały się atakowane zasoby, jak również liczba ataków na serwisy gier i nowe usługi finansowe.

  Czytaj dalej >