• Cyberprzestępcy wykorzystują nazwy popularnych aplikacji umożliwiających kontakty online w celu rozprzestrzeniania niebezpiecznych plików

  9 kwietnia 2020 - Informacje o zagrożeniach

  W czasach przymusowego społecznego dystansowania się eksperci z firmy Kaspersky przyjrzeli się krajobrazowi zagrożeń dla aplikacji umożliwiających kontakty międzyludzkie online, aby sprawdzić, czy komunikacja za ich pośrednictwem może przebiegać bezpiecznie. Zbadano około 1 300 plików, których nazwy przypominały znane aplikacje, takie jak Zoom, Webex oraz Slack. Niestety, oszuści nie wahają się wykorzystywać obecnej sytuacji i próbują rozprzestrzeniać różne cyberzagrożenia pod przykrywką popularnych aplikacji. Wśród 1300 zidentyfikowanych plików wykryto 200 zagrożeń.

  Czytaj dalej >
 • Holy Water: kreatywny cyberatak wykorzystujący metodę "przy wodopoju"

  31 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Badacze z firmy Kaspersky wykryli kampanię cyberprzestępczą, która była wymierzona w użytkowników z Azji i trwała od maja 2019 r. Cyberprzestępcy złamali zabezpieczenia ponad 10 legalnych stron internetowych związanych z religią, wolontariatem, działalnością charytatywną oraz kilkoma innymi obszarami w celu selektywnego uruchamiania ataku mającego na celu zainstalowanie "tylnej furtki" na urządzeniach atakowanych użytkowników. Przestępcy zastosowali kreatywny zestaw narzędzi obejmujący rozprzestrzenianie za pośrednictwem serwisu GitHub oraz wykorzystywanie powszechnie dostępnego kodu open source.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab Polska oferuje uczniom i nauczycielom z polskich szkół bezpłatne licencje na produkt Kaspersky Internet Security do końca roku szkolnego

  27 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Pandemia wirusa wywołującego COVID-19 wpływa na wszystkie sfery naszego życia, łącznie z edukacją. Uczniowie w całej Polsce muszą uczestniczyć w lekcjach online, instalować nowe narzędzia wymagane przez nauczycieli i korzystać z komunikatorów oraz czatów wideo. Wszystko to może się przekładać na zwiększone ryzyko cyberzagrożeń. Aby wspomóc uczniów oraz nauczycieli z polskich szkół w tej trudnej sytuacji, firma Kaspersky Lab Polska oferuje dla nich bezpłatne niekomercyjne licencje do końca roku szkolnego na jeden ze swoich flagowych produktów – Kaspersky Internet Security.

  Czytaj dalej >
 • Według raportu czołowej firmy analitycznej Kaspersky jest jednym z najważniejszych dostawców szkoleń dot. bezpieczeństwa

  26 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Firma Kaspersky została uwzględniona w raporcie "The Forrester Wave™: Security Awareness and Training Solutions" dla I kwartału 2020 r., który ocenia dostawców usług szkoleniowych z zakresu cyberbezpieczeństwa i pomaga w wyborze odpowiedniego rozwiązania w zależności od potrzeb organizacji. Firma Kaspersky znalazła się w gronie 12 najbardziej liczących się na rynku dostawców.

  Czytaj dalej >
 • Trojan Ginp dla Androida udaje lokalizator osób zarażonych wirusem COVID-19

  25 marca 2020 - Informacje o zagrożeniach

  Mobilny trojan bankowy Ginp, który w marcu został wyposażony w możliwość umieszczania fałszywych wiadomości tekstowych w aplikacji służącej do wysyłania i odbierania SMS-ów, zyskał nową funkcjonalność żerującą na obecnej pandemii. Po zainstalowaniu na urządzeniu ofiary szkodnik może otrzymać od cyberprzestępcy polecenie otwarcia strony internetowej o nazwie "Coronavirus Finder", która za drobną opłatą rzekomo informuje, gdzie w pobliżu znajdują się osoby zarażone wirusem.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky wspiera placówki służby zdrowia w czasie pandemii wirusa COVID-19, oferując bezpłatnie 6-miesięczne licencje na produkty biznesowe

  23 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Cyberprzestępcy niejednokrotnie pokazali, że bez skrupułów wykorzystają każdą sposobność, by zainfekować ofiary. Trwająca pandemia nie jest wyjątkiem – pierwsze ataki na organizacje służby zdrowia już się pojawiły. Aby pomóc placówkom leczniczym zabezpieczyć się przed cyberzagrożeniami, firma Kaspersky oferuje im możliwość bezpłatnego korzystania ze swoich rozwiązań do ochrony punktów końcowych. Pełna lista produktów dostępnych bezpłatnie przez sześć miesięcy obejmuje: Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus, Kaspersky Security for Microsoft Office 365, Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced oraz Kaspersky Hybrid Cloud Security.

  Czytaj dalej >
 • MonitorMinor: stalkerware czyta wiadomości z komunikatorów i monitoruje smartfony

  17 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Badacze z firmy Kaspersky wykryli nową próbkę narzędzia stalkerware - komercyjnego oprogramowania najczęściej wykorzystywanego do ukradkowego monitorowania partnerów lub kolegów z pracy - z funkcjonalnością przewyższającą wszystkie zidentyfikowane wcześniej aplikacje tego typu. Oprogramowanie to otrzymało nazwę MonitorMinor i umożliwia stalkerom ukradkowy dostęp do wszelkich danych oraz śledzenie aktywności na wybranych urządzeniach z Androidem, jak również aktywności za pośrednictwem większości popularnych portali społecznościowych oraz komunikatorów.

  Czytaj dalej >
 • Mobilne szkodniki dla Androida kradną ciasteczka z przeglądarek i aplikacji

  13 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Eksperci z firmy Kaspersky wykryli dwie nowe modyfikacje szkodliwego oprogramowania dla systemu Android, które potrafią kraść ciasteczka gromadzone przez przeglądarkę oraz aplikacje popularnych portali społecznościowych, a następnie umożliwiają złodziejom dyskretne przejęcie kontroli nad kontem ofiary w celu rozprzestrzeniania szkodliwej zawartości.

  Czytaj dalej >
 • Firma Kaspersky uznana za jednego ze 100 największych innowatorów na świecie

  12 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Firma Kaspersky została uznana za jednego ze 100 największych innowatorów w kategorii oprogramowania wg rankingu "Derwent Top 100 Global Innovators 2020". Ten coroczny raport firmy Clarivate Analytics, globalnego lidera w zakresie dostarczania szczegółowych danych oraz analizy w celu przyspieszenia tempa wprowadzania innowacji, wskazuje najbardziej innowacyjne organizacje na świecie, które z powodzeniem tworzą wartościowe, opatentowane wynalazki, a także posiadają potencjał komercjalizacyjny w oparciu o zasięg rynkowy i wpływ na inne wynalazki.

  Czytaj dalej >
 • Ansaldo Energia wybiera firmę Kaspersky jako partnera strategicznego w procesie transformacji cyfrowej

  10 marca 2020 - Wiadomości prasowe

  Ansaldo Energia postawił na firmę Kaspersky jako partnera strategicznego w zabezpieczeniu fabryk, maszyn oraz przemysłowych łańcuchów dostaw w ramach procesu transformacji cyfrowej. Przedsiębiorstwo Ansaldo Energia zaczęło wdrażać rozwiązanie Kaspersky Industrial CyberSecurity w celu wzmocnienia ochrony swoich sieci technologii operacyjnej (OT) przed zagrożeniami dla przemysłowych systemów sterowania.

  Czytaj dalej >