• Ponad 28 000 odszyfrowanych urządzeń i przeszło 100 partnerów na całym świecie - inicjatywa No More Ransom ma już rok

  25 lipca 2017 - Wydarzenia

  Rok temu, 25 lipca 2016 r. wystartowała inicjatywa No More Ransom, uruchomiona przez policję holenderską, Europol oraz firmy McAfee i Kaspersky Lab. Dzisiaj, gdy przeprowadzane na dużą skalę ataki z wykorzystaniem oprogramowania ransomware nadal dominują w doniesieniach medialnych, uderzając w firmy, rządy i osoby prywatne na całym świecie, projekt ten posiada już ponad 100 partnerów.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab prezentuje rozwiązanie DDoS Protection dla małych i średnich firm

  21 lipca 2017 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab przedstawia wersję rozwiązania Kaspersky DDoS Protection, stworzoną specjalnie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Rozwiązanie to spełnia wymagania organizacji, które potrzebują niezawodnej ochrony przed atakami DDoS, ale nie posiadają zasobów, aby je zaimplementować.

  Czytaj dalej >
 • Raport Kaspersky Lab: dostawcy usług zarządzanych mogą wkrótce utknąć w rutynie cyberbezpieczeństwa

  20 lipca 2017 - Wiadomości prasowe

  Wobec wzrostu liczby cyberzagrożeń, które dotykają firmy na całym świecie, dostawcy usług zarządzanych (MSP) uważają, że tzw. "cyberbezpieczeństwo jako usługa" to główny trend technologiczny, który będzie miał wpływ na rynek w okresie następnych trzech do pięciu lat. Jednak zważywszy na to, że dwóch na trzech dostawców usług zarządzanych boryka się z niedoborem wykwalifikowanego personelu ds. cyberbezpieczeństwa oraz innymi wyzwaniami, branża może wkrótce mieć problem z zaspokojeniem popytu klientów. To jeden z głównych wniosków nowego raportu firmy Kaspersky Lab dotyczącego obecnych realiów i trendów na globalnym rynku dostawców usług zarządzanych.

  Czytaj dalej >
 • NukeBot: Nowa gotowa do ataku wersja niebezpiecznego trojana bankowego została przechwycona na wolności

  19 lipca 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z Kaspersky Lab wykryli nowe szkodliwe oprogramowanie NukeBot, które zostało stworzone w celu kradzieży danych uwierzytelniających klientów bankowości online. Wcześniejsze wersje tego trojana znane były w branży bezpieczeństwa pod nazwą TinyNuke, ale nie zawierały funkcji niezbędnych do przeprowadzania ataków. Natomiast najnowsze wersje są w pełni funkcjonalne i zawierają kod umożliwiający atakowanie użytkowników określonych banków.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab rozszerza swoje portfolio sponsorskie o partnerstwo z zespołem Formuły E, DS Virgin Racing

  17 lipca 2017 - Wydarzenia

  W ramach innowacyjnego, wieloletniego partnerstwa Kaspersky Lab - globalny dostawca rozwiązań cyberbezpieczeństwa - będzie chronił urządzenia zespołu DS Virgin Racing przed cyberzagrożeniami. O najnowszej współpracy Kaspersky Lab poinformował wraz z założycielem Virgin, Sir Richardem Bransonem, podczas szczytu innowacyjności DS Virgin Racing, zorganizowanego w brooklyńskim centrum New Lab, gdzie zebrało się ponad 250 najbardziej wpływowych liderów biznesowych tego miasta, aby dyskutować o roli biznesu w walce ze zmianami klimatycznymi.

  Czytaj dalej >
 • Trojan Magala wzbogaca się kosztem małych firm

  13 lipca 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z Kaspersky Lab wykryli nową sieć zainfekowanych urządzeń (tzw. botnet), która umożliwia cyberprzestępcom zarabianie pieniędzy na agresywnej reklamie, głównie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Przestępcy infekują komputery swoich ofiar trojanem Magala, generując fałszywe odsłony reklam i zarabiając nawet 350 dolarów na każdej maszynie. Najbardziej tracą na tym małe firmy, które nie zdają sobie sprawy, że współpracują z pozbawionymi skrupułów reklamodawcami.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Endpoint Security Cloud - teraz z ochroną dla firm korzystających z komputerów Mac

  12 lipca 2017 - Informacje o produktach

  Zagrożenie dla firm korzystających z komputerów Mac jest realne: w 2016 r. Kaspersky Lab wykrył 11,8 miliona cyberataków na użytkowników takich urządzeń. Szkodliwe oprogramowanie stworzone dla systemu macOS, phishing niezależny od systemu operacyjnego oraz ataki typu "man in the middle" mogą łatwo podważyć fałszywe poczucie bezpieczeństwa zwolenników urządzeń firmy Apple. Aby pomóc firmom chronić się przed konsekwencjami nadmiernej wiary w bezpieczeństwo takich urządzeń, Kaspersky Lab wprowadził nową generację swojego rozwiązania Kaspersky Endpoint Security Cloud. Zapewnia ono opartą na chmurze, wielopoziomową ochronę firmowym komputerom Mac i oferuje dostawcom usług większe możliwości automatyzacji i zarządzania.

  Czytaj dalej >
 • Zgłosić incydent cyberbezpieczeństwa czy przemilczeć? Wielu pracowników wybiera tę drugą opcję

  10 lipca 2017 - Wiadomości prasowe

  Pracownicy zatajają incydenty naruszenia bezpieczeństwa IT w 40% firm na całym świecie - tak wynika z nowego badania "Czynnik ludzki: czy pracowników można nauczyć unikania błędów?" przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International. Zważywszy na to, że każdego roku 46% incydentów naruszenia bezpieczeństwa IT jest powodowanych przez pracowników, niezbędne są działania na wielu poziomach, nie tylko działów bezpieczeństwa IT, aby wyeliminować ten słaby punkt w wielu firmach.

  Czytaj dalej >
 • Badacz z Kaspersky Lab opracował bezpłatne narzędzie umożliwiające zdalne gromadzenie dowodów po cyberatakach

  6 lipca 2017 - Wiadomości prasowe

  Aby wyeliminować konieczność podróży odbywanych przez badaczy w celu zebrania dowodów z zainfekowanych komputerów po cyberataku, ekspert z Kaspersky Lab stworzył proste narzędzie, przy pomocy którego można zdalnie zebrać istotne dane bez ryzyka, że zostaną zainfekowane lub utracone. BitScout - bo taką nazwę nosi to narzędzie - to swoisty "szwajcarski scyzoryk" do przeprowadzania zdalnego dochodzenia kryminalistycznego aktywnych systemów, który może być bezpłatnie wykorzystywany przez wszystkich specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.

  Czytaj dalej >
 • Firmy potrzebują ochrony przed oprogramowaniem ransomware: 100 000 organizacji pobrało darmowe narzędzie Kaspersky Lab w ciągu 12 miesięcy

  5 lipca 2017 - Informacje o produktach

  Niedawne epidemie spowodowane przez oprogramowanie WannaCry i ExPetr pokazały firmom na całym świecie, jak katastrofalne skutki może mieć sytuacja, gdy ich pliki staną się "zakładnikami" cyberprzestępców. W maju atak WannaCry dotknął aż 200 000 systemów w 150 krajach. W efekcie firmy zmuszone były wstrzymać działalność i ponosiły ogromne koszty, próbując rozwiązać problem i podnieść się po incydencie. Wobec rosnącej świadomości zagrożenia ze strony oprogramowania ransomware coraz więcej firm dąży do zmaksymalizowania swojej ochrony, wykorzystując w tym celu jak najmniej zasobów. Świadczy o tym fakt, że 100 000 firm pobrało bezpłatne narzędzie Kaspersky Anti-Ransomware Tool w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

  Czytaj dalej >