• Uaktualnione narzędzie Kaspersky Safe Kids: większa elastyczność dla dzieci, porady dla rodziców

  1 grudnia 2016 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab uzupełnił swoje rozwiązanie do ochrony dzieci przed zagrożeniami cyfrowymi o nowe funkcje dla platform iOS i Android. Teraz dzieci mogą przy użyciu jednego przycisku zdalnie poprosić rodziców o dostęp do ograniczonej w ustawieniach strony lub aplikacji, podczas gdy rodzice otrzymają przydatne wskazówki, gdy Kaspersky Safe Kids wykryje trudne sytuacje.

  Czytaj dalej >
 • Ataki DDoS za pośrednictwem platformy WordPress - teraz z szyfrowaniem

  29 listopada 2016 - Informacje o zagrożeniach

  Na podstawie danych z systemu DDoS Intelligence dla III kwartału 2016 r. eksperci z Kaspersky Lab zauważyli wyłaniający się trend - wzrost liczby ataków wykorzystujących szyfrowanie. Ataki te są niezwykle skuteczne z uwagi na fakt, że trudno je zidentyfikować w ogólnej fali nieszkodliwych żądań. Niedawno Kaspersky Lab trafił na kolejny dowód wskazujący na wspomniany trend - atak wykorzystujący lukę w zabezpieczeniach popularnej platformy WordPress, tym razem za pośrednictwem kanału szyfrowanego.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Symbol Bezpieczeństwa Cyfrowego 2016"

  28 listopada 2016 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab Polska, dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Symbol Bezpieczeństwa Cyfrowego 2016" przyznanego przez redakcję "Monitora Rynkowego" w "Dzienniku Gazecie Prawnej" oraz "Monitora Biznesu" w "Rzeczpospolitej".

  Czytaj dalej >
 • Badanie Kaspersky Lab: 1 na 4 sieci W-Fi można bez wysiłku złamać

  25 listopada 2016 - Wiadomości prasowe

  Po przeanalizowaniu informacji dotyczących ponad 31 milionów hotspotów Wi-Fi na całym świecie eksperci z Kaspersky Lab stwierdzili, że co czwarty z nich (28%) nie jest zabezpieczony i stanowi zagrożenie dla danych osobistych użytkowników. To oznacza, że cały ruch przesyłany za pośrednictwem tych sieci, łącznie z wiadomościami prywatnymi, hasłami, dokumentami itd., może zostać przechwycony i wykorzystany przez cyberprzestępców.

  Czytaj dalej >
 • Azjatyckie i afrykańskie banki celem cyberataków z użyciem luki dnia zerowego

  23 listopada 2016 - Wiadomości prasowe

  Eksperci z Kaspersky Lab wykryli ataki, w których wykorzystano szkodliwy program infekujący systemy poprzez niezałataną lukę w zabezpieczeniach edytora tekstowego InPage (tzw. exploit dnia zerowego). InPage to pakiet oprogramowania wykorzystywany przez osoby posługujące się językiem arabskim i urdu oraz organizacje na całym świecie. Szkodliwy program został wykorzystany w atakach na banki w kilku państwach azjatyckich i afrykańskich.

  Czytaj dalej >
 • Cyberzagrożenia w firmach - wyobrażenia kontra rzeczywistość

  22 listopada 2016 - Wiadomości prasowe

  Utrata lub ujawnienie poufnych danych stanowi najgorszy finał incydentu naruszenia cyberbezpieczeństwa - tak wynika z raportu* firmy Kaspersky Lab opartego na badaniu korporacyjnych zagrożeń bezpieczeństwa IT w 2016 r.

  Czytaj dalej >
 • Sprzęt nie sprawia, że jesteśmy mądrzejsi - urządzenia łapią infekcje, a użytkownicy nie wiedzą, dlaczego

  18 listopada 2016 - Wiadomości prasowe

  Szkodliwe oprogramowanie stało się zagrożeniem online, które najczęściej nęka użytkowników - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Jedna trzecia ankietowanych Europejczyków (35%) natknęła się na szkodliwe oprogramowanie online lub stanowiła jego cel, z czego jedna piąta (21%) padła ofiarą tego zagrożenia. Wielu użytkowników (31%), którzy zetknęli się ze szkodliwym oprogramowaniem, nie wie, jak zagrożenie znalazło się na ich urządzeniach. Takie wyniki pokazują, że ze względu na charakter obecnych ataków z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania stosowanie niezawodnych rozwiązań bezpieczeństwa to jedyny sposób, aby uchronić się przed tym zagrożeniem.

  Czytaj dalej >
 • Wskazówki już nie wystarczą: prognozy Kaspersky Lab dotyczące cyberzagrożeń w 2017 r.

  16 listopada 2016 - Przeglądy

  W 2016 r. Kaspersky Lab wykrył zaawansowaną kampanię cyberataków, która wyróżniała się możliwością tworzenia unikatowych narzędzi dla każdej ofiary, co skutecznie podważyło sens oznak infekcji jako skutecznego sposobu wykrywania szkodliwej aktywności - tak wynika z raportu firmy poświęconego prognozom na 2017 rok.

  Czytaj dalej >
 • Badanie Kaspersky Lab pokazuje, że ojcowie odgrywają istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa cyfrowego w rodzinie

  15 listopada 2016 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab, wraz z profesorem Davidem Smahelem z Uniwersytetu Masaryka, przeprowadził badanie*, aby dowiedzieć się, jak rodzice radzą sobie z nowymi wyzwaniami pojawiającymi się w związku z tym, że dzieci już od wczesnych lat korzystają z urządzeń cyfrowych i internetu. Jeśli chodzi o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa online, wyniki badania pokazują, że we współczesnych rodzinach zwykle to ojciec uczy dziecko, jak obsługiwać urządzenia cyfrowe, daje rady odnośnie bezpiecznego korzystania z internetu oraz instaluje rozwiązania bezpieczeństwa.

  Czytaj dalej >
 • Czarny Piątek a cyberataki: natężenie phishingu finansowego

  14 listopada 2016 - Informacje o zagrożeniach

  Eksperci z Kaspersky Lab spodziewają się wzrostu liczby cyberataków przy użyciu phishingu finansowego podczas okresu świątecznego, który nieoficjalnie rozpoczyna Czarny Piątek (25 listopada). Badanie przeprowadzone przez specjalistów z firmy pokazuje, że przez kilka ostatnich lat w okresie świątecznym miał miejsce wzrost liczby ataków phishingowych i działań cyberprzestępczych, co sugeruje, że trend ten będzie widoczny również w tym roku.

  Czytaj dalej >