• Konferencja Security Analyst Summit wraca październiku w formule online

  29 września 2020 - Wiadomości prasowe

  Badacze z firmy Kaspersky zapraszają specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa do udziału w drugiej tegorocznej odsłonie konferencji Security Analyst Summit (SAS)@Home, która odbędzie się w dniach 6-8 października 2020 r. Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią druga tegoroczna edycja odbędzie się, podobnie jak poprzednia, online.

  Czytaj dalej >
 • Wzrost liczby cyberataków na sektor automatyzacji budynków i naftowo-gazowy

  24 września 2020 - Wiadomości prasowe

  W pierwszej połowie 2020 r. odsetek zaatakowanych systemów w branży naftowo-gazowej oraz automatyzacji budynków odnotował wzrost w porównaniu z pierwszym i drugim półroczem 2019 r. Wzrostowi temu towarzyszył spadek odsetka zaatakowanych komputerów działających w przemysłowych systemach sterowania (ICS) w większości pozostałych branż, gdyż cyberprzestępcy skoncentrowali się na rozprzestrzenianiu bardziej ukierunkowanych zagrożeń.

  Czytaj dalej >
 • Hakowanie pandemii: nowy film dokumentalny ukazuje wzrost cyberprzestępczości wymierzonej w służbę zdrowia w obliczu koronawirusa

  23 września 2020 - Wiadomości prasowe

  Tomorrow Unlocked, magazyn internetowy firmy Kaspersky poświęcony kulturze technologicznej, zaprezentuje dwuczęściowy film dokumentalny pt. "hacker:HUNTER Ha(ck)cine", poświęcony atakom na system opieki zdrowotnej organizowanym przez cyberprzestępców oraz hakerów sponsorowanych przez rządy. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 25 września na kanale YouTube magazynu. Najnowszy film stanowi trzeci odcinek z serii hacker:HUNTER ukazującej prawdziwy obraz cyberprzestępczości.

  Czytaj dalej >
 • Badanie firmy Kaspersky: biurokracja główną barierą dla inicjatyw w zakresie cyberbezpieczeństwa w sektorze przemysłowym

  16 września 2020 - Przeglądy

  Najnowszy raport firmy Kaspersky poświęcony stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego wskazuje główne bariery powodujące wstrzymanie lub opóźnienie realizacji projektów dotyczących ochrony IT w tym sektorze. Do najczęstszych przeszkód należy brak możliwości wstrzymania produkcji oraz czynności biurokratyczne, obejmujące przeciągający się proces zatwierdzania oraz zbyt dużą liczbę osób decyzyjnych. Bariery te mogą stanowić punkt krytyczny w dobie COVID-19, ponieważ mogą wpływać na wdrażanie "pandemicznych" inicjatyw w zakresie bezpieczeństwa technologii operacyjnej.

  Czytaj dalej >
 • Pingwin na celowniku: cybergangi aktywnie atakują stacje robocze i serwery oparte na systemie Linux

  11 września 2020 - Wiadomości prasowe

  Wiele organizacji wybiera Linuksa dla swoich serwerów i systemów o znaczeniu strategicznym, głównie dlatego, że jest on uważany za bezpieczniejszy i mniej podatny na cyberzagrożenia niż znacznie popularniejszy Windows. I choć w przypadku masowych ataków z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania jest to prawda, nie można tego samego powiedzieć, jeśli chodzi o zaawansowane, długotrwałe zagrożenia (APT). Badacze z firmy Kaspersky odkryli, że coraz więcej cybergangów przeprowadza ataki ukierunkowane na urządzenia oparte na Linuksie, rozwijając jednocześnie więcej narzędzi przeznaczonych dla tego systemu.

  Czytaj dalej >
 • Liczba ataków DDoS na zasoby edukacyjne zwiększyła się tej wiosny o ponad 350%

  4 września 2020 - Informacje o zagrożeniach

  Liczba ataków DDoS (Distributed Denial of Service), których celem jest przeciążenie zasobów IT prowadzące do awarii, wymierzonych w zasoby edukacyjne odnotowała tej wiosny wzrost wykładniczy w porównaniu z poprzednim rokiem. Dla każdego miesiąca od stycznia do czerwca 2020 liczba ataków DDoS na systemy związane z edukacją online wzrosła o co najmniej 350% w stosunku do analogicznego miesiąca w 2019 r.

  Czytaj dalej >
 • Nie musisz nawet wstawać z kanapy: zespół GReAT z firmy Kaspersky podzieli się w nowym kursie online wiedzą ekspercką na temat szukania zagrożeń przy użyciu technologii YARA

  2 września 2020 - Informacje o produktach

  Z myślą o osobach nastawionych na samokształcenie firma Kaspersky wprowadza nowy kurs online o nazwie "Hunt APTs with YARA like a GReAT Ninja". Podczas tego szkolenia zainteresowani tematem specjaliści ds. bezpieczeństwa IT poznają najlepsze praktyki w zakresie szukania zagrożeń przy pomocy YARA stosowane przez Globalny Zespół ds. Badań i Analiz firmy Kaspersky. Oprócz praktycznych wskazówek ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa z uznanej na świecie firmy uczestnicy uzyskają również dostęp do specjalnego wirtualnego laboratorium, w którym będą mogli ćwiczyć nowo nabyte umiejętności, analizując próbki i testując reguły YARA.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2021

  27 sierpnia 2020 - Informacje o produktach

  Walka między producentami z branży bezpieczeństwa a cyberprzestępcami to niekończący się wyścig - tuż po tym, jak pojawią się nowe wersje rozwiązań zabezpieczających, atakujący wymyślają nowe techniki ataków, które następnie muszą zostać rozpracowane przez badaczy w celu zapewnienia użytkownikom należytej ochrony. Dlatego dobre rozwiązania bezpieczeństwa muszą być regularnie usprawniane, łącznie z głównymi zasadami funkcjonowania ochrony. Zgodnie z tą zasadą firma Kaspersky publikuje nowe wersje produktów w odstępach rocznych i wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2021.

  Czytaj dalej >
 • Cybergang Transparent Tribe rozprzestrzenia oprogramowanie szpiegujące dla Androida pod przykrywką popularnych aplikacji

  26 sierpnia 2020 - Informacje o zagrożeniach

  Badacze z firmy Kaspersky zaprezentowali swoje ustalenia dotyczące nowej aplikacji szpiegującej dla systemu Android. Szkodnik jest rozsyłany w Indiach przez cybergang Transparent Tribe pod przykrywką treści dla dorosłych oraz oficjalnych aplikacji do monitorowania rozprzestrzeniania się COVID-19. Nowe odkrycia wskazują na to, że ugrupowanie Transparent Tribe próbuje znacznie rozszerzyć zakres swoich operacji.

  Czytaj dalej >
 • DeathStalker: szczegółowa analiza cybergangu najemników szpiegującego małe i średnie firmy

  24 sierpnia 2020 - Wiadomości prasowe

  Badacze z firmy Kaspersky opublikowali szczegółową analizę DeathStalkera - ugrupowania cybernajemników, które od co najmniej 2012 r. przeprowadzało skuteczne ataki szpiegowskie na małe i średnie firmy w sektorze finansowym. Najnowsze dane pokazują, że ugrupowanie to atakowało firmy na całym świecie, od Europy po Amerykę Łacińską, co podkreśla konieczność stosowania skutecznej cyberochrony w małych i średnich organizacjach.

  Czytaj dalej >