• Kaspersky Lab inicjuje przedsięwzięcie, które łączy artystę sztuki ulicznej D*Face oraz zespół DS Virgin Racing podczas wyścigu Formuły E w Nowym Jorku

  11 lipca 2018 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab oraz brytyjski artysta uliczny D*Face planują odsłonięcie pierwszego w historii projektu "artystycznego kasku" podczas finału elektrycznej serii wyścigowej Formuła E, który odbędzie się w tym tygodniu w Nowym Jorku. Kaski "Save The World" będą zabezpieczały głowy kierowców zespołu DS Virgin Racing - Sama Birda i Alexa Lynna - podczas pokonywania toru ulicznego w Nowym Jorku w finałowych wyścigach sezonu Formuły E.

  Czytaj dalej >
 • Drugi kwartał okazał się aktywnym okresem dla ugrupowań cyberprzestępczych i upłynął pod znakiem ataków na cele geopolityczne oraz nowych kampanii w Azji

  10 lipca 2018 - Wiadomości prasowe

  W drugim kwartale 2018 r. badacze z Kaspersky Lab zaobserwowali dużą aktywność w zakresie operacji APT, które były przeprowadzane głównie w Azji przez bardziej lub mniej znane ugrupowania cyberprzestępcze. Wiele z nich dobierało cele i czas swoich kampanii według klucza newralgicznych incydentów geopolitycznych. Te i inne trendy zostały omówione w najnowszym kwartalnym podsumowaniu opracowanym przez badaczy z Kaspersky Lab.

  Czytaj dalej >
 • W zeszłym roku socjotechnika ukierunkowana na kryptowaluty pomogła cyberprzestępcom zarobić prawie 10 milionów dolarów

  9 lipca 2018 - Wiadomości prasowe

  Eksperci z Kaspersky Lab zidentyfikowali stosunkowo nowy trend dotyczący oszustw online: rozwój kryptowalut przyciąga nie tylko inwestorów, ale również cyberprzestępców dążących do powiększenia swoich zysków. W pierwszej połowie 2018 r. produkty firmy Kaspersky Lab zablokowały ponad sto tysięcy incydentów związanych z kryptowalutami na fałszywych giełdach i w innych źródłach. Z każdą próbą przestępcy dążyli do wciągnięcia w swoje oszustwa coraz większej liczby niczego niepodejrzewających użytkowników.

  Czytaj dalej >
 • Kieszonkowcy mają powody do radości: ponad połowa Polaków nie zabezpiecza dostępu do swoich smartfonów

  28 czerwca 2018 - Informacje o zagrożeniach

  Ponad połowa użytkowników z Polski (57%) nadal nie chroni w żaden sposób swoich urządzeń mobilnych, a tylko 20% korzysta z rozwiązań zabezpieczających przed kradzieżą - bez wątpienia jest to gratka dla kieszonkowców, którym uda się upolować smartfona. Z badania Kaspersky Lab wynika, że urządzenia mobilne wielu Polaków - a wraz z nimi coraz większa ilość poufnych informacji - są dostępne dla każdego.

  Czytaj dalej >
 • Liczba ofiar szkodliwych koparek kryptowaluty wzrosła o 44% - w ciągu roku ich cel stanowiło 2,7 miliona użytkowników

  27 czerwca 2018 - Przeglądy

  Liczba użytkowników, którzy byli atakowani przez szkodliwe oprogramowanie służące do kopania kryptowaluty, zwiększyła się z 1,9 do 2,7 miliona w ciągu zaledwie jednego roku. Statystyki dotyczące ostatnich 24 miesięcy pokazują, że tego rodzaju programy coraz bardziej koncentrują się na rynkach rozwijających się i wykorzystują urządzenia z tych regionów w celu zwiększenia swoich dochodów. Jest to jedno z kluczowych ustaleń corocznego raportu Kaspersky Lab dotyczącego oprogramowania ransomware i szkodliwych koparek kryptowaluty. Raport ten, obejmujący dwa podobne okresy (od kwietnia 2016 r. do marca 2017 r. oraz od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r.), pokazuje, że o ile oprogramowanie ransomware może zapewnić cyberprzestępcom potencjalnie wysokie, ale jednorazowe korzyści, koparki kryptowaluty dają mniejszy zarobek, ale stanowią bardziej zrównoważony i długofalowy model. Naturalnie, zyskuje on popularność w środowisku cyberprzestępczym.

  Czytaj dalej >
 • Od rozwoju w chmurze po bałagan i zamieszanie: dwa na trzy przedsiębiorstwa sektora MŚP borykają się z nadmiernie skomplikowaną infrastrukturą IT

  26 czerwca 2018 - Wiadomości prasowe

  Wraz z rozwojem działalności firmy coraz częściej korzystają z nowych narzędzi biznesowych oraz usług w chmurze w celu zwiększenia wydajności i elastyczności pracy swojego personelu oraz zmniejszenia wydatków. Według najnowszego badania Kaspersky Lab prawie dwie trzecie (63%) firm zatrudniających do 249 osób wykorzystuje co najmniej jedną aplikację biznesową w postaci usługi. Jednak widoczny wśród rozwijających się firm trend w kierunku wykorzystywania usług w chmurze w celu optymalizacji działań może mieć również negatywne skutki, takie jak utrata kontroli nad bezpieczeństwem aplikacji oraz cennych danych klientów.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski" przyznane przez Business Centre Club

  24 czerwca 2018 - Nagrody

  Kaspersky Lab Polska sp. z o.o., dostawca rozwiązań do ochrony systemów informatycznych, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Medal Europejski" przyznanego przez Business Centre Club za wprowadzenie na rynek polskiej edycji rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced.

  Czytaj dalej >
 • Niepokoją się Internetem Rzeczy, a w rzeczywistości padają ofiarą szkodliwego oprogramowania: Kaspersky Lab ujawnia problemy organizacji przemysłowych

  22 czerwca 2018 - Wiadomości prasowe

  Wśród organizacji przemysłowych, takich jak elektrownie, przedsiębiorstwa produkcyjne oraz oczyszczalnie ścieków, których działanie opiera się na przemysłowych systemach sterowania (ICS), w coraz większym stopniu rozpowszechnia się trend cyfryzacji, w tym coraz większa łączność oraz Internet Rzeczy (IoT). Z trendem tym wiążą się zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa - 65% firm uważa, że zagrożenia dot. bezpieczeństwa systemów ICS są bardziej prawdopodobne w przypadku korzystania z urządzeń Internetu Rzeczy. Jednak badacze z Kaspersky Lab zauważyli pewną sprzeczność w środowisku przemysłowym. Eksperci odkryli, że wiele organizacji chce zwiększyć wydajność swoich procesów przemysłowych dzięki nowej technologii informatycznej, jednak mimo inwestycji w bezpieczeństwo swoich sieci IT ich technologia operacyjna (OT) pozostaje nieszczelna. Takie luki w ochronie mogą zostać wykorzystane przy użyciu podstawowych zagrożeń, takich jak ransomware oraz inne rodzaje szkodliwego oprogramowania. Te i inne ustalenia zostały zaprezentowane w raporcie Kaspersky Lab pt.: "Stan cyberbezpieczeństwa przemysłowego 2018".

  Czytaj dalej >
 • Olympic Destroyer znów atakuje, a jego celem są podmioty zajmujące się ochroną zagrożeń chemicznych i biologicznych w Europie

  20 czerwca 2018 - Wiadomości prasowe

  Badacze z Kaspersky Lab monitorujący zagrożenie Olympic Destroyer, znane z ataku związanego z otwarciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, w którym wykorzystano destrukcyjnego robaka sieciowego, odkryli, że odpowiedzialne za ten atak ugrupowanie cyberprzestępcze jest nadal aktywne. Wyniki badania wskazują, że celem są Niemcy, Francja, Szwajcaria, Holandia, Ukraina oraz Rosja, w szczególności organizacje zajmujące się ochroną przed zagrożeniami chemicznymi i biologicznymi.

  Czytaj dalej >
 • Kaspersky Lab i browary Pilsner Urquell współpracują w celu zabezpieczenia branży browarniczej

  12 czerwca 2018 - Wiadomości prasowe

  Kaspersky Lab poinformował o zakończonej powodzeniem współpracy mającej na celu zwiększenie ogólnego stanu bezpieczeństwa przemysłowego browaru Plzeňský Prazdroj znanego na całym świecie z produkcji piwa Pilsner Urquell. Kaspersky Lab został zaangażowany przez browar, aby pomóc we wzmocnieniu stanu cyberbezpieczeństwa przemysłowego i poprawienia odporności linii produkcyjnych oraz technologii operacyjnej przed cyberatakami.

  Czytaj dalej >