• Kaspersky Lab podsumowuje wyniki testów w branży cyberbezpieczeństwa w 2016 r.

  27 lutego 2017 - Przeglądy

  Kaspersky Lab wyprzedził konkurencję w rankingu TOP3 opierającym się na wynikach niezależnych testów rozwiązań cyberbezpieczeństwa przeprowadzonych w ciągu 2016 r. Według rankingu rozwiązania Kaspersky Lab uplasowały się wyżej w większej liczbie profesjonalnych testów niż produkty jakiegokolwiek innego producenta.

  Czytaj dalej >
 • Silne hasła w zasięgu ręki - nowy Kaspersky Password Manager już dostępny

  24 lutego 2017 - Informacje o produktach

  Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu nowej wersji swojego rozwiązania freemium - Kaspersky Password Manager. Aplikacja oferuje użytkownikom zdalny dostęp do haseł za pośrednictwem portalu My Kaspersky, automatyczną weryfikację bezpieczeństwa wprowadzanych haseł oraz inne przydatne funkcje.

  Czytaj dalej >
 • Szkodliwe narzędzie Adwind RAT atakuje firmy w 100 państwach i terytoriach

  23 lutego 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Kaspersky Lab wykrył nowy masowy atak przeprowadzony przy użyciu narzędzia zdalnego dostępu (RAT) o nazwie Adwind. Ten wielofunkcyjny szkodliwy program został wykorzystany w atakach na ponad 1 500 firm w ponad 100 państwach i terytoriach. Ataki objęły różne branże, w tym handel detaliczny i dystrybucję (20,1%), architekturę i budownictwo (9,5%), spedycję i logistykę (5,5%), usługi ubezpieczeniowe i prawne (5%) oraz usługi doradztwa (5%).

  Czytaj dalej >
 • Zagrożenia finansowe w 2016 roku: co sekundę ma miejsce atak phishingowy, którego celem jest kradzież pieniędzy

  22 lutego 2017 - Przeglądy

  Celem niemal połowy wszystkich ataków phishingowych (oszukańczych wiadomości e-mail lub podrabianych stron internetowych przypominających te autentyczne) zarejestrowanych w 2016 r. przez technologie Kaspersky Lab była kradzież pieniędzy ofiary - tak wynika z analizy krajobrazu zagrożeń finansowych przeprowadzonej przez ekspertów z firmy. W porównaniu z 2015 r. liczba finansowych ataków phishingowych wzrosła o 13,14 proc. w 2016 r., stanowiąc 47,48% wszystkich działań tego typu zarejestrowanych przez mechanizmy bezpieczeństwa.

  Czytaj dalej >
 • Zaawansowani cyberprzestępcy rozwijają zaawansowany botnet oparty na systemie Windows w celu rozprzestrzeniania niesławnego trojana Mirai

  21 lutego 2017 - Informacje o zagrożeniach

  Eksperci z Kaspersky Lab analizują pierwszą opartą na systemie Windows sieć zainfekowanych urządzeń (tzw. botnet) służącą do rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania Mirai w ramach akcji zamykania działających botnetów. Badania wykazały, że wersja dla systemu Windows została stworzona przez programistę posiadającego bardziej zaawansowane umiejętności niż cyberprzestępcy, którzy pod koniec 2016 r. przeprowadzili masowe ataki DDoS wspomagane botnetem Mirai. Może to mieć poważny wpływ na przyszłe ataki oparte na Mirai i ich cele. Autor nowego szkodliwego oprogramowania prawdopodobnie biegle włada językiem chińskim. Według danych Kaspersky Lab w 2017 r. zaatakowanych zostało około 500 unikatowych systemów, przy czym szczególnie zagrożone są rynki wschodzące, które dużo inwestują w technologie połączone z internetem.

  Czytaj dalej >
 • 2016: rok oprogramowania ransomware w spamie

  21 lutego 2017 - Wiadomości prasowe

  Według raportu Kaspersky Lab poświęconego ewolucji spamu i phishingu w 2016 r., około 20% wszystkich niechcianych wiadomości e-mail w IV kwartale 2016 roku rozprzestrzeniało trojany blokujące dostęp do danych i wyłudzające okup (ransomware).

  Czytaj dalej >
 • Pojazdy połączone z internetem: kto kontroluje Twój samochód bez Twojej wiedzy?

  17 lutego 2017 - Wiadomości prasowe

  Eksperci z Kaspersky Lab zbadali bezpieczeństwo aplikacji służących do zdalnego sterowania samochodami kilku znanych producentów. Badacze odkryli, że wszystkie zawierają liczne problemy dotyczące bezpieczeństwa, które mogą potencjalnie umożliwić cyberprzestępcom wyrządzenie znacznych szkód właścicielom samochodów połączonych z internetem.

  Czytaj dalej >
 • Rozwiązanie Kaspersky Lab służące do wykrywania ataków ukierunkowanych otrzymało certyfikat ICSA Labs

  16 lutego 2017 - Wiadomości prasowe

  Rozwiązanie Kaspersky Anti Targeted Attack Platform pozytywnie przeszło niezależne badania ICSA Labs w rzadko przeprowadzanym teście, który koncentruje się na efektywności wyspecjalizowanych rozwiązań do ochrony firm przed zaawansowanymi i ukierunkowanymi cyberzagrożeniami. Przygotowanie środowiska umożliwiającego uczciwą ocenę ochrony przed tego rodzaju zagrożeniami jest trudniejsze niż testowanie pod kątem zapobiegania bardziej powszechnych ataków. W niezwykle złożonej symulacji infrastruktury korporacyjnej poddawanej nieustannym atakom rozwiązanie firmy Kaspersky Lab uzyskało imponujące wyniki, wykrywając 99,44% ataków.

  Czytaj dalej >
 • W 2016 roku ponad 75% szyfrującego oprogramowania ransomware pochodziło z rosyjskojęzycznego podziemia cyberprzestępczego

  15 lutego 2017 - Wiadomości prasowe

  Spośród 62 nowych rodzin szkodliwego oprogramowania ransomware szyfrującego dane wykrytych przez badaczy z Kaspersky Lab w 2016 r. co najmniej 47 zostało stworzonych przez rosyjskojęzycznych cyberprzestępców. To jedno z ustaleń analizy rosyjskojęzycznego podziemia ransomware przeprowadzonej przez badaczy z Kaspersky Lab. W analizie ustalono również, że niewielkie ugrupowania o ograniczonych możliwościach stają się ogromnymi przedsiębiorstwami przestępczymi, które posiadają zarówno zasoby, jak i intencje atakowania celów prywatnych oraz korporacyjnych na całym świecie.

  Czytaj dalej >
 • Niewyjaśnione fakty dotyczące miłości: posiadacze Maków chętniej randkują na portalach społecznościowych

  14 lutego 2017 - Wiadomości prasowe

  Z okazji walentynek Kaspersky Lab zbadał specyfikę romantycznych zachowań na portalach społecznościowych. Okazuje się, że użytkownicy, którzy uzyskują dostęp do internetu głównie za pośrednictwem komputerów Mac, wyróżniają się większym okazywaniem miłosnego nastawienia na portalach społecznościowych.

  Czytaj dalej >