Rozwiązania i usługi firmy Kaspersky

Trzonem strategii biznesowej firmy Kaspersky jest przekształcanie czołowej analizy dotyczącej bezpieczeństwa w realną ochronę dla klientów w celu zwalczania obecnych i wyłaniających się cyberzagrożeń.

Oferta firmy obejmuje rozwiązania, które spełniają potrzeby szerokiej rzeszy klientów. Kaspersky chroni użytkowników domowych, małe i średnie firmy, a także przedsiębiorstwa przed różnymi rodzajami zagrożeń i zapewnia im wygodne narzędzia służące do kontrolowania oraz zarządzania bezpieczeństwem IT.

Kaspersky oferuje użytkownikom domowym pełen wachlarz rozwiązań do ochrony wszystkich dziedzin życia przed cyberprzestępczością. Firma rozumie potrzeby małych firm, dlatego specjalnie dla nich stworzyła unikatowe wielowarstwowe rozwiązanie, które łączy skuteczną ochronę z łatwym zarządzaniem. Kaspersky spełnia wszystkie potrzeby dużych przedsiębiorstw dzięki wszechstronnej platformie dla biznesu, która pomaga zapobiegać wszystkim rodzajom cyberzagrożeń, wykrywa nawet najbardziej wyrafinowane ataki, reaguje na incydenty naruszenia bezpieczeństwa oraz przewiduje ewolucję krajobrazu zagrożeń. Firma oferuje bogaty zestaw rozwiązań i usług, które zapewniają bezpieczeństwo każdemu węzłowi w sieci korporacyjnej, w tym urządzeniom mobilnym i przenośnym, chroniąc centra danych oraz środowiska przemysłowe jako całość.

Kaspersky działa w branży cyberbezpieczeństwa od 20 lat i uczestniczył w wielu przełomach technologicznych w tym czasie. Obecnie, bezpieczeństwo IT to ciągły proces wymagający całościowego traktowania zagrożeń przy zastosowaniu zestawu zaawansowanych rozwiązań i wielowarstwowych technologii ochrony. Skuteczna ochrona wymaga wykroczenia poza samo zapobieganie incydentom. Zaawansowane ataki muszą być skutecznie wykrywane, możliwość szybkiej reakcji na incydenty to konieczność, a do tego firmy potrzebują eksperckiej wiedzy, by móc przewidywać przyszłe działania cyberprzestępców. Efektywność tego wielowymiarowego procesu zależy od wielu czynników. Kaspersky nazywa to „prawdziwym cyberbezpieczeństwem”, które pozwala nie tylko na zapobieganie incydentom, ale także na skuteczne i wiarygodne przewidywanie, wykrywanie i reagowanie.

Rozbudowane portfolio produktów Kaspersky realizuje te zadania dzięki unikatowemu połączeniu inteligencji HuMachine® i adaptacyjnemu podejściu, co daje możliwość zapewnienia ochrony przed zagrożeniami nowej generacji i minimalizuje szkody, jakie mogą powstać podczas incydentów.

Jako firma zorientowana na technologie Kaspersky inwestuje w badania i rozwój, wspierając innowacyjne idee. Z tego powodu około jedna trzecia pracowników firmy to specjaliści ds. badań i rozwoju, którzy tworzą i utrzymują wszystkie rozwiązania wewnątrz firmy, co stanowi klucz do zapewnienia całościowego podejścia do bezpieczeństwa.

Kaspersky nieustannie zdobywa najwyższe wyniki w większej liczbie niezależnych testów niż jakikolwiek inny producent.