Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

Kaspersky Lab przedstawia kwartalny raport na temat ewolucji złośliwego oprogramowania

Kaspersky Lab, producent oprogramowania antywirusowego i służącego do ochrony danych, prezentuje najnowszą analizę ewolucji złośliwego oprogramowania w okresie: styczeń - marzec 2006 r. Tekst zawiera informacje o pierwszym wirusie zdolnym do infekowania zarówno urządzeń przenośnych jak i komputerów PC. Opisuje również inne nowe zagrożenia, takie jak: stosowanie przez cyberprzestępców szantażu poprzez szyfrowanie danych firmowych, a następnie żądanie pieniędzy w zamian za ich przywrócenie oraz wzrost liczby złośliwych programów dla Mac OS X i urządzeń przenośnych.

Najnowszy raport analityków laboratorium antywirusowego Kaspersky Lab nie tylko opisuje i ocenia nowe zagrożenia cybernetyczne, ale także identyfikuje istotne trendy w ewolucji złośliwego kodu. Tekst przeznaczony jest dla specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa IT oraz dla wszystkich użytkowników zainteresowanych cyberzagrożeniami.

Pełny raport dostępny jest w Encyklopedii Wirusów firmy Kaspersky Lab na stronie: http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=201. 2006-05-04  

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych