Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

Szkodliwe oprogramowanie w historii Twittera - kalendarium Kaspersky Lab

Kaspersky Lab przedstawia kalendarium zagrożeń atakujących Twittera na przestrzeni pięciu lat istnienia tego portalu społecznościowego. Mimo krótkiej historii Twitter doświadczył wielu incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu Twitter obchodził 5 rocznicę swojego powstania. Portal ten powstał w 2006 roku i szybko stał się istotnym elementem codziennego życia wielu osób, które próbują przekazać swoje myśli w 140 znakach. Serwis ten był również wykorzystywany w wielu kampaniach rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania i do dzisiaj stanowi skuteczną platformę ataków.

Twitter padł ofiarą różnych rodzajów ataków obejmujących między innymi włamanie na jego konta administracyjne oraz kradzież kont użytkowników. W 2010 roku Federalna Komisja Handlu wniosła oskarżenia przeciwko Twitterowi z powodu ogromnej popularności tego portalu oraz liczby luk wykrywanych w jego systemie bezpieczeństwa. W efekcie Twitter musiał przyjąć nowe polityki bezpieczeństwa, łącznie z takimi opcjami bezpieczeństwa jak domyślne połączenie z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu SSL.

Poniżej przedstawiamy kalendarium wybranych wydarzeń z barwnej historii zagrożeń na Twitterze:

Treść informacji oraz załączoną infografikę można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła. 2011-03-28  

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych