Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

Nowości

2016-09-30 [Wiadomości prasowe]
Utrata fortuny: jeden atak DDoS może kosztować firmę ponad 1,6 mln dolarów
Z przeprowadzonego przez Kaspersky Lab badania poświęconego zagrożeniom bezpieczeństwa IT w firmach (Corporate IT Security Risks 20161) wynika, że jeden atak DDoS może kosztować firmę nawet ponad 1,6 milionów dolarów, jednak kwota ta zależy w dużym stopniu od tego, jak szybko działania cyberprzestępców zostaną wykryte.

2016-09-28 [Wiadomości prasowe]
Czy z wiekiem stajemy się mądrzejsi? Raport Kaspersky Lab pokazuje zwyczaje online osób w wieku 55+
Najnowsze badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab i B2B International poruszyło kwestie dotyczące bezpieczeństwa w internecie osób powyżej 55 lat. Wyniki pokazują, że zachowania tej grupy wiekowej w Sieci przeczą bezpieczeństwu, a użytkownicy ci często padają ofiarą oszustw.

2016-09-27 [Wiadomości prasowe]
21-29-60: Kaspersky Lab prezentuje swój pierwszy indeks cyberbezpieczeństwa
Czy wiesz, w jakim stopniu jesteś bezpieczny - lub zagrożony - online? Jak wiele osób ryzykuje dzisiaj, że padnie ofiarą cyberprzestępców, nawet nie podejrzewając tego? A ile już padło ofiarą? Aby ocenić sytuację, Kaspersky Lab uruchamia Kaspersky Cybersecurity Index - pierwszy globalny indeks, który mierzy aktualny poziom cyberzagrożeń, na jakie narażeni są użytkownicy internetu.

2016-09-22 [Wiadomości prasowe]
Łamanie zabezpieczeń biometrycznych: Kaspersky Lab bada zagrożenia dla bankomatów, które pojawią się w nieodległej przyszłości
Eksperci z Kaspersky Lab sprawdzili, jak cyberprzestępcy mogą wykorzystać nowe technologie uwierzytelnienia bankomatów, które banki zamierzają wprowadzić w bankomatach. Podczas gdy wiele organizacji finansowych uważa rozwiązania biometryczne za jeden z najbardziej obiecujących nabytków nowoczesnej technologii, cyberprzestępcy postrzegają je jako nową możliwość kradzieży poufnych informacji.

2016-09-21 [Informacje o produktach]
Kaspersky Lab informuje o ukończeniu swojej platformy analizy zagrożeń w formie czytelnej dla urządzeń
Kaspersky Lab informuje o ukończeniu i pełnej dostępności swojej platformy Threat Intelligence oferującej wyniki analizy zagrożeń w formie czytelnej dla urządzeń. Platforma wchodzi w skład usługi Kaspersky Security Intelligence Services i zapewnia źródła danych dotyczących zagrożeń oraz narzędzia umożliwiające integrację z najpopularniejszymi na świecie systemami zarządzania informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa (SIEM). Dzięki takiemu połączeniu przedsiębiorstwa uzyskują niepowtarzalny wgląd w krajobraz zagrożeń, a ich centra operacji bezpieczeństwa - oznaki włamania, które umożliwiają szybką identyfikację i blokowanie cyberataków.

2016-09-16 [Wiadomości prasowe]
Ataki DDoS uderzają więcej niż raz: 8 na 10 firm zostało zaatakowanych wielokrotnie
Z przeprowadzonego przez Kaspersky Lab badania poświęconego zagrożeniom bezpieczeństwa IT w firmach (Corporate IT Security Risks 20161) wynika, że w przypadku większości ofiar ataki DDoS nie stanowiły jednorazowego zdarzenia, a wiele firm stało się celem wielu działań cyberprzestępców w ciągu minionego roku. To pokazuje, jak istotne jest stosowanie ciągłych środków zapobiegawczych w celu zapewnienia niezakłóconego działania serwisów online podczas ataku.

2016-09-15 [Wiadomości prasowe]
Interaktywne terminale i kamery w inteligentnym mieście: badacze odkryli, że wiele elementów współczesnych metropolii jest podatnych na cyberataki
Eksperci z Kaspersky Lab zbadali szereg terminali interaktywnych wykorzystywanych we współczesnych miastach do rozmaitych celów - od płacenia za różne usługi po rozrywkę. Analiza wykazała, że wiele z tych urządzeń zawiera luki w zabezpieczeniach, które mogą zagrozić prywatnym danym użytkowników i zostać wykorzystane do szpiegowania lub rozprzestrzeniania szkodliwego kodu. Oprócz terminali specjaliści zbadali fotoradary stosowane w miastach oraz ich infrastrukturę pomocniczą. Odkryto, że szkodliwi użytkownicy mogą uzyskać łatwy dostęp do takich urządzeń i manipulować zebranymi przez nie danymi.

2016-09-14 [Informacje o zagrożeniach]
500 000 pobrań fałszywej aplikacji "Guide for Pokémon Go", która przejmuje kontrolę nad telefonami z systemem Android
Eksperci z Kaspersky Lab wykryli nową szkodliwą aplikację w Sklepie Play firmy Google - "Guide for Pokémon Go" - zdolną do uzyskiwania praw dostępu na poziomie administratora na smartfonach z systemem Android, wykorzystywania ich do instalowania i usuwania innych aplikacji, a także wyświetlania na nich niechcianych reklam. Szkodliwa aplikacja została pobrana ponad 500 000 razy, powodując co najmniej 6 000 udanych infekcji. Kaspersky Lab poinformował Google o istnieniu tego trojana i aplikacja została już usunięta ze sklepu Google Play.

2016-09-12 [Informacje o zagrożeniach]
Nowa wersja oprogramowania ransomware RAA atakuje cele biznesowe
Eksperci z Kaspersky Lab wykryli nową wersję szkodliwego programu RAA, który szyfruje dane ofiar i żąda zapłacenia okupu (tzw. ransomware). Uaktualniona wersja szkodnika potrafi szyfrować dane całkowicie samodzielnie - bez połączenia z serwerem kontrolowanym przez cyberprzestępców. Eksperci z Kaspersky Lab uważają, że wykorzystując tę modyfikację szkodliwego oprogramowania, oszuści skoncentrują się w większym stopniu na atakowaniu celów biznesowych.

2016-09-08 [Wiadomości prasowe]
Kaspersky Lab otwiera biuro badawczo-rozwojowe w Irlandii
Kaspersky Lab, globalna firma z branży cyberbezpieczeństwa, informuje o otwarciu swojego pierwszego europejskiego centrum badawczo-rozwojowego w Dublinie, w Irlandii. Lokalizacja ta została wybrana ze względu na coraz większą reputację Dublina jako głównego europejskiego centrum technologicznego oferującego dostęp do ogromnych zasobów utalentowanych i posiadających duże umiejętności specjalistów IT oraz silnej sieci innowacyjnych firm technologicznych.

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych