Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

Nowości

2016-06-28 [Nagrody]
Kaspersky Lab otrzymuje najwyższe wyróżnienie w plebiscycie SC Magazine Awards Europe 2016
Kaspersky Lab został jednym ze zwycięzców SC Magazine Awards Europe 2016, otrzymując drugi rok z rzędu wyróżnienie za najlepsze rozwiązanie bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw.

2016-06-27 [Informacje o produktach]
Kaspersky Lab wprowadza zaawansowane rozwiązanie do wykrywania ataków ukierunkowanych
Kaspersky Lab wzbogaca swoją ofertę produktów bezpieczeństwa dla korporacji o Kaspersky Anti Targeted Attack Platform - wysoce zaawansowane rozwiązanie umożliwiające wykrywanie ataków ukierunkowanych. Rozwiązanie opiera się na doświadczeniu Kaspersky Lab w zakresie wykrywania i analizy najbardziej zaawansowanych cyberzagrożeń.

2016-06-24 [Informacje o zagrożeniach]
Kaspersky Lab odkrywa poważną lukę w popularnym sprzęcie wykorzystywanym w sektorze energetycznym
Podczas przeprowadzania oceny bezpieczeństwa dla jednego ze swoich klientów w sektorze infrastruktury krytycznej zespół ekspertów z Kaspersky Lab wykrył istotną lukę w zabezpieczeniach - CVE-2016-4785. Błąd ten umożliwia atakującemu zdalne przechwycenie części zawartości pamięci urządzenia ze sprzętu zabezpieczającego przekaźniki. Omawiana luka została zgłoszona firmie Siemens - producentowi sprzętu - i została już załatana.

2016-06-23 [Wiadomości prasowe]
Kaspersky Lab i Towarzystwo Archeologiczne w Atenach rozszerzają współpracę w Akrotiri
Wiedząc, jak ważne dla przyszłych pokoleń jest zachowanie dawnych kultur, Kaspersky Lab kontynuuje współpracę z Towarzystwem Archeologicznym w Atenach w celu dalszego rozwoju projektu Akrotiri i uratowania pozostałości historycznej osady cykladzkiej/minojskiej na wulkanicznej wyspie Santoryn. Kaspersky Lab sponsoruje wiele działań, aby pomóc naukowcom prowadzić dalsze prace, łącznie z odrestaurowaniem miejsca prowadzonych wykopalisk, konserwacją niesamowitych malowideł ściennych oraz pracami konserwacyjnymi dotyczącymi budowli objętych projektem.

2016-06-22 [Przeglądy]
Liczba ataków szkodliwych programów szyfrujących dane wzrosła pięciokrotnie, dotykając 718 tysięcy użytkowników w ciągu jednego roku
Eksperci z Kaspersky Lab przeanalizowali ewolucję szkodliwych programów szyfrujących dane i żądających zapłacenia okupu na przestrzeni dwóch ubiegłych lat. Liczba ataków z użyciem tego typu zagrożeń wyraźnie rośnie - od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r. ofiarą padło 718 536 użytkowników, co stanowi 5,5-krotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu w latach 2014-2015. Nieodwracalne skutki infekcji przy użyciu tego rodzaju szkodliwego oprogramowania, poza zaszyfrowaniem cennych danych, skłania ofiary do zapłacenia okupu za odszyfrowanie, co z kolei przyciąga kolejnych cyberprzestępców do tego "biznesu".

2016-06-22 [Nagrody]
Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski" przyznane przez Business Centre Club
Kaspersky Lab Polska, dostawca rozwiązań do ochrony danych, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Medal Europejski" przyznanego przez Business Centre Club za stworzenie i wprowadzenie na polski rynek usługi Kaspersky Subscription Services.

2016-06-21 [Informacje o produktach]
Przekształcenie wiedzy w ochronę: Kaspersky Lab uruchamia Security Intelligence Services
Kaspersky Lab rozszerza swoją ofertę dla przedsiębiorstw, wprowadzając na rynek Kaspersky Security Intelligence Services – zróżnicowany zestaw usług, którego celem jest przyspieszenie wymiany wiedzy dotyczącej cyberbezpieczeństwa i przekształcenie jej w ochronę dla klientów. Przeznaczone głównie dla centrów operacji bezpieczeństwa, personelu dużych firm i dostawców usług, rozwiązanie Kaspersky Security Intelligence Services obejmuje źródła danych o zagrożeniach, raportowanie z użyciem eksperckiej wiedzy, działania zwiększające świadomość dotyczącą bezpieczeństwa i szkolenia dla profesjonalistów, specjalistyczne usługi takie jak testy penetracyjne oraz ocenę bezpieczeństwa aplikacji.

2016-06-17 [Wiadomości prasowe]
Najlepszy tata w cyberświecie: badanie Kaspersky Lab pokazuje, w jaki sposób ojcowie chronią swoje dzieci w środowisku online
Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca Kaspersky Lab pokazuje, w jaki sposób ojcowie chronią swoje dzieci, przy czym działania i troska, jaką otaczają swoje pociechy, przejawia się nie tylko w realnym świecie, ale również tym wirtualnym. Okazuje się, że współcześni ojcowie zwracają dużą uwagę na to, co przytrafia się ich dzieciom w Sieci, i robią, co w ich mocy, aby znaleźć odpowiednią równowagę między ochroną a wzbudzaniem wśród dzieci zainteresowania internetem i nowoczesnymi gadżetami.

2016-06-15 [Wiadomości prasowe]
Kto jeszcze korzysta z Twoich serwerów? Kaspersky Lab wykrywa ogromny czarny rynek, oferujący dostęp do ponad 70 000 zhakowanych serwerów - także z Polski
Badacze z Kaspersky Lab wykryli globalne forum - xDedic, na którym cyberprzestępcy mogą kupować i sprzedawać dostęp do zhakowanych serwerów w cenie od 6 dolarów. Rynek xDedic, którym kieruje prawdopodobnie rosyjskojęzyczne ugrupowanie, oferuje obecnie dostęp do 70 624 zhakowanych serwerów z różnych części świata - także z Polski. Wiele spośród nich przechowuje lub zapewnia dostęp do popularnych internetowych portali i usług konsumenckich, a na niektórych zainstalowane jest oprogramowanie służące do obsługi poczty e-mail, księgowości oraz terminali sprzedaży (PoS). Serwery te mogą zostać wykorzystane do ataków na infrastrukturę oraz stanowić "bazę" dla szerszych działań, podczas gdy ich właściciele, łącznie z rządami, korporacjami i uniwersytetami, w nikłym stopniu zdają sobie sprawę z tego, co się dzieje, lub w ogóle nie są tego świadomi.

2016-06-13 [Wiadomości prasowe]
8% użytkowników ukrywa swoje komputery, by zachować poufność danych
Strzegąc swojej prywatności, wrażliwi na tym punkcie użytkownicy wykorzystują wiele metod, aby ochronić swoje dane osobiste przed wścibskimi osobami w świecie online, łącznie z ukrywaniem swoich komputerów. Jednak badania Kaspersky Lab wskazują, że wciąż niewielu użytkowników jest świadomych ryzyka płynącego z internetu. Z kolei osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę, stosują niewłaściwe metody, aby zachować bezpieczeństwo online.

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych