Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

Nowości

2016-08-30 [Informacje o zagrożeniach]
Angler: dlaczego grupa cyberprzestępcza Lurk, która ukradła miliony dolarów, wypożyczała swoje najskuteczniejsze narzędzie
Na początku lata eksperci z Kaspersky Lab pomagali w dochodzeniu dotyczącym cyberprzestępczego gangu Lurk, które zakończyło się aresztowaniem 50 osób podejrzanych o kradzież ponad 45 mln dolarów z instytucji finansowych w Rosji. Okazuje się, że nie była to jedyna aktywność cyberprzestępcza tej grupy. Analiza infrastruktury ugrupowania wykazała, że operatorzy tworzyli na zamówienie i wypożyczali szkodliwe technologie innym atakującym. Było wśród nich najpotężniejsze narzędzie grupy - zestaw Angler składający się ze szkodliwych programów potrafiących infekować komputery poprzez luki w zabezpieczeniach i ukradkowo pobierać niebezpieczne aplikacje.

2016-08-29 [Wiadomości prasowe]
Badanie Kaspersky Lab: chłopcy wolą gry i szalone aktywności, a dziewczęta - mobilne rozmowy
Przygotowując się do rozpoczęcia roku szkolnego, rodzice powinni również pamiętać o tym, że ich dzieci będą chciały spędzać więcej czasu w internecie. Wiedza na temat tego, co dzieci robią w Sieci oraz jakie zagrożenia mogą je tam spotkać, może pomóc w ochronieniu ich. Badanie Growing Up Online - Connected Kids przeprowadzone przez Kaspersky Lab i iconKids&youth pokazało, że sposób korzystania z internetu znacznie różni się między dziewczętami a chłopcami w wieku 8-16 lat, zatem kroki podjęte na rzecz zapewnienia im bezpieczeństwa także muszą być inne.

2016-08-26 [Wiadomości prasowe]
Prawdziwy koszt niedoboru talentów w dziedzinie bezpieczeństwa IT znacznie przewyższa koszt usunięcia strat po cyberincydencie
Duże firmy, które mają problemy z przyciągnięciem wystarczająco wykwalifikowanych ekspertów ds. bezpieczeństwa IT, ostatecznie płacą trzykrotnie więcej, aby podnieść się po incydencie naruszenia cyberbezpieczeństwa. To jeden z kluczowych wyników raportu przygotowanego niedawno przez Kaspersky Lab w oparciu o doświadczenie ekspertów firmy oraz dane pochodzące z badania 2016 Corporate IT Security Risks1.

2016-08-25 [Wiadomości prasowe]
Wyniki badania: mężczyźni niemal nie mogą wytrzymać bez swoich telefonów
Ile czasu minie, zanim posiadacz smartfona sięgnie po niego, gdy musi na coś poczekać - czy to na jakieś spotkanie, czy na wizytę u lekarza: dwie minuty, trzy? Podczas badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Würzburgu i Uniwersytet Nottingham Trent na zlecenie Kaspersky Lab uczestnicy, którzy zostali sami w poczekalni, sięgali po swojego smartfona średnio już po 44 sekundach. Mężczyznom nie udało się wytrzymać nawet połowy tego czasu i przeciętnie czekali tylko 21 sekund, podczas gdy u kobiet czas ten wynosił 57 sekund.

2016-08-24 [Informacje o zagrożeniach]
WildFire - szkodliwy program ransomware z polskim akcentem
W ubiegłym miesiącu holenderska policja, Europol oraz firmy Intel Security i Kaspersky Lab zawiązały współpracę pod szyldem No More Ransom, zakładając serwis online, który umożliwia odzyskanie dostępu do plików ofiarom szkodliwych programów żądających zapłacenia okupu (tzw. ransomware). Najnowszym efektem współpracy jest zlokalizowanie i zamknięcie cyberprzestępczego serwera odpowiedzialnego za infekowanie komputerów szkodliwym programem WildFire. Co ciekawe, kod szkodliwego programu posiada fragmenty napisane w języku polskim.

2016-08-23 [Wiadomości prasowe]
Kaspersky Lab przystępuje do programu partnerskiego VMware NSX, aby zwiększyć poziom ochrony centrów danych
Kaspersky Lab rozszerza współpracę z firmą VMware w celu zwiększenia bezpieczeństwa współczesnych centrów danych. Kaspersky Lab, partner VMware TAP Elite, przystąpił do programu partnerskiego Vware NSX, aby jeszcze bardziej udoskonalić przeznaczoną dla przedsiębiorstw ochronę krytycznych danych.

2016-08-22 [Wiadomości prasowe]
Cyberprzestępcy rekrutują pracowników z branży telekomunikacyjnej w celu przeprowadzania ataków wewnątrz firm
Cyberprzestępcy wykorzystują wewnętrznych "szpiegów" w celu uzyskania dostępu do sieci telekomunikacyjnych oraz danych abonentów, rekrutując niezadowolonych lub nielojalnych pracowników takich firm lub szantażując personel przy użyciu kompromitujących informacji uzyskanych z otwartych źródeł. Takie są wyniki raportu analitycznego Kaspersky Lab dotyczącego zagrożeń bezpieczeństwa dla branży telekomunikacyjnej.

2016-08-19 [Nagrody]
Kaspersky Small Office Security po raz trzeci znalazł się na liście najlepszych według AV-TEST
Kaspersky Small Office Security, produkt zapewniający ochronę przed cyberzagrożeniami w małych firmach, uplasował się na pierwszym miejscu w tabeli wyników w testach przeprowadzonych przez niezależny instytut bezpieczeństwa IT, AV-TEST.

2016-08-18 [Przeglądy]
Wybory w Stanach Zjednoczonych oraz Donald Trump - gorące tematy wysyłek spamowych w II kwartale 2016 r.
W II kwartale 2016 r. średni poziom spamu w łącznym ruchu wiadomości e-mail wynosił 57,3% - tak wynika z raportu kwartalnego Kaspersky Lab dotyczącego ewolucji spamu i phishingu. Jest to wzrost o 4% w porównaniu z II kwartałem 2015 r. i o 1% w stosunku do poprzedniego kwartału. Nowy gorący temat spamu w badanym kwartale stanowiły wybory w Stanach Zjednoczonych, a zwłaszcza wiadomości na temat jednego z kandydatów - Donalda Trumpa.

2016-08-17 [Informacje o zagrożeniach]
Operacja Ghoul: cyberprzestępcy biorą na celownik organizacje przemysłowe, wykorzystując gotowe szkodliwe oprogramowanie
Badacze z Kaspersky Lab zidentyfikowali nową falę ataków ukierunkowanych wymierzonych w sektor przemysłowy i inżynieryjny w wielu krajach. Stosując odpowiednio spreparowane wiadomości e-mail oraz szkodliwe oprogramowanie oparte na komercyjnym zestawie do tworzenia narzędzi szpiegujących (tzw. spyware), przestępcy polują na cenne dane biznesowe przechowywane w sieciach swoich ofiar. Łącznie grupa Ghoul skutecznie zaatakowała ponad 130 organizacji z 30 krajów, w tym Hiszpanii, Pakistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Arabii Saudyjskiej oraz innych państw.

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych