Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

Nowości

2016-10-20 [Informacje o zagrożeniach]
Kaspersky Lab ujawnia, że luka dnia zerowego w systemie Windows była wykorzystywana przez ugrupowanie cyberprzestępcze FruityArmor
Po opublikowaniu przez firmę Microsoft łaty dla luki w oprogramowaniu eksperci z Kaspersky Lab mogą wyjaśnić, w jaki sposób wykryta przez nich we wrześniu luka dnia zerowego w systemie Windows była wykorzystywana przez ugrupowanie cyberprzestępcze pod nazwą FruityArmor do przeprowadzania ataków ukierunkowanych. Członkowie FruityArmor wykorzystywali lukę CVE-2016-3393, aby uzyskać większe przywileje na maszynach ofiar i zdalnie wykonać swój szkodliwy kod. CVE-2016-3393 jest czwartą luką dnia zerowego, jaka została wykryta w tym roku przez nowe technologie Kaspersky Lab służące do identyfikacji i blokowania tego typu podatności w systemach i aplikacjach.

2016-10-19 [Wiadomości prasowe]
Kaspersky Lab ICS-CERT - nowy zespół reagowania na incydenty komputerowe dotyczące systemów przemysłowych
Współczesne cyberbezpieczeństwo wymaga nie tylko najlepszej technologii, ale również najnowszych danych analitycznych dotyczących zagrożeń, zwłaszcza że cyberprzestępcy atakują również obiekty infrastruktury krytycznej. Realizując swoją misję dzielenia się wiedzą dotyczącą cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab powołał zespół reagowania na incydenty komputerowe dotyczące systemów przemysłowych (pod nazwą Kaspersky Lab ICS-CERT), który zachęca do współpracy podmioty z sektora infrastruktury krytycznej, dostawców i instytucje rządowe. Poprzez ICS-CERT Kaspersky Lab chce podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony systemów przemysłowych oraz koordynować wymianę wiedzy dotyczącej zagrożeń i metod ochrony między wszystkimi zainteresowanymi stronami.

2016-10-17 [Wydarzenia]
Inicjatywa "No More Ransom" zyskuje globalny zasięg: kolejne 13 sił policyjnych przyłącza się do walki z oprogramowaniem ransomware
Zaledwie trzy miesiące po uruchomieniu projektu "No More Ransom" organy ścigania z kolejnych 13 państw przyłączyły się do walki z oprogramowaniem blokującym dostęp do danych i żądającym okupu (tzw. ransomware) wraz z sektorem prywatnym.

2016-10-10 [Informacje o zagrożeniach]
Ponad tysiąc użytkowników szukających oprogramowania do szyfrowania wpadło w sidła zastawione przez grupę StrongPity
Cyberprzestępcy z zaawansowanego technicznie ugrupowania StrongPity spędzili tegoroczne lato, wabiąc użytkowników oprogramowania szyfrującego do zainfekowanych stron WWW i instalatorów (tzw. metoda wodopoju). Wyniki badania poświęconego tym atakom przedstawił Kurt Baumgartner, badacz z Kaspersky Lab, podczas konferencji Virus Bulletin.

2016-10-06 [Wiadomości prasowe]
Ugrupowania cyberprzestępcze opanowują taktykę fałszywej bandery, aby zwieść ofiary i badaczy bezpieczeństwa
Ugrupowania cyberprzestępcze realizujące ataki ukierunkowane wykorzystują coraz szerszy wachlarz oszukańczych technik, aby pokrzyżować próby ustalenia autorów takich działań. Przestępcy pozostawiają fałszywe tropy m.in. w postaci sygnatur czasowych, tekstów, szkodliwego oprogramowania i działają pod przykrywką nieistniejących ugrupowań - tak wynika z analizy, którą podczas konferencji Virus Bulletin zaprezentowali badacze z Kaspersky Lab - Brian Bartholomew i Juan-Andres Guerrero-Sade.

2016-10-05 [Wiadomości prasowe]
Wyniki badania: smartfony rozpraszają nas i zmniejszają naszą wydajność w pracy
Smartfony z jednej strony pomagają nam pozostawać w kontakcie ze znajomymi, być na bieżąco z informacjami i wykonywać pilne zadania w drodze. Z drugiej strony urządzenia te sprawiają, że jesteśmy mniej produktywni, gdy pracujemy przy biurkach - tak wynika z nowego eksperymentu psychologicznego przeprowadzonego przez Uniwersytet w Würzburgu oraz Uniwersytet Nottingham Trent, który został zlecony przez Kaspersky Lab.

2016-10-04 [Wydarzenia]
Kaspersky Lab Polska świętuje 15-lecie działalności
Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. aktywnie działa na polskim rynku od 15 lat, dostarczając rozwiązania bezpieczeństwa IT. Z tej okazji 23 września 2016 r. firma zorganizowała galę urodzinową w Kopalni Soli "Wieliczka". W trakcie wydarzenia, które zgromadziło ponad 120 osób, 15 firm zostało uhonorowanych wyróżnieniami "Partner Piętnastolecia".

2016-10-03 [Informacje o produktach]
Kaspersky Lab udostępnia narzędzie deszyfrujące dane zablokowane przez oprogramowanie ransomware Polyglot
Użytkownicy, którzy padli ofiarą oprogramowania żądającego okupu (tzw. ransomware) o nazwie Polyglot, znanego również jako MarsJoke, mogą teraz przywrócić swoje pliki dzięki narzędziu opracowanemu przez ekspertów z Kaspersky Lab.

2016-09-30 [Wiadomości prasowe]
Utrata fortuny: jeden atak DDoS może kosztować firmę ponad 1,6 mln dolarów
Z przeprowadzonego przez Kaspersky Lab badania poświęconego zagrożeniom bezpieczeństwa IT w firmach (Corporate IT Security Risks 20161) wynika, że jeden atak DDoS może kosztować firmę nawet ponad 1,6 milionów dolarów, jednak kwota ta zależy w dużym stopniu od tego, jak szybko działania cyberprzestępców zostaną wykryte.

2016-09-28 [Wiadomości prasowe]
Czy z wiekiem stajemy się mądrzejsi? Raport Kaspersky Lab pokazuje zwyczaje online osób w wieku 55+
Najnowsze badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab i B2B International poruszyło kwestie dotyczące bezpieczeństwa w internecie osób powyżej 55 lat. Wyniki pokazują, że zachowania tej grupy wiekowej w Sieci przeczą bezpieczeństwu, a użytkownicy ci często padają ofiarą oszustw.

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych