Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

ZagrożeniaInternet i poczta elektroniczna coraz bardziej stają się częścią naszego życia w XXI wieku, jednocześnie wzrasta liczba zagrożeń związanych z tymi narzędziami. Dlatego sprawdź, czy wiesz, jak poradzić sobie z zagrożeniami, które możesz napotkać w Internecie.Od wirusów do oprogramowania cybercrime

W przeszłości komputerom PC zagrażały głównie wirusy i robaki. Głównym celem tych programów było rozprzestrzenianie się; jednak niektóre z nich były również tworzone z myślą o uszkodzeniu plików i komputerów PC. Takie szkodliwe oprogramowanie, ang. malware, można określić jako formę „cyberwandalizmu”. W większości przypadków celem wirusów i robaków było zainfekowanie jak największej liczby maszyn.

Jednak w ostatnich latach sytuacja zmieniła się diametralnie.

Obecnie największym zagrożeniem dla komputerów jest oprogramowanie crimeware. Są to szkodliwe programy tworzone przez cyberprzestępców po to, aby w nielegalny sposób zarobić pieniądze. Crimeware może przybierać postać wirusów, robaków, trojanów lub innych szkodliwych programów.Jak dużo wiesz na temat bezpieczeństwa?
Czy wiesz, czym różni się wirus od robaka? Dlaczego rootkit nazywa się rootkitem? Sprawdź swoją wiedzę w dziale Bezpieczeństwo komputerowe - Często zadawane pytania..

Wszystko o cyberprzestępczości:
Szkodliwego oprogramowania nie tworzy się już dla zabawy – obecnie tego rodzaju programy są wykorzystywane głównie do popełniania przestępstw. Dowiedz się, jak cyberprzestępcy zarabiają pieniądze i co robić, aby nie stać się ich ofiarą.

Włamania:
Tak jak włamywacze włamują się do mieszkań, hakerzy włamują się do komputerów. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób hakerzy przedostają się do twojego komputera?

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych