Tylko teraz Kaspersky Total Security w cenie Kaspersky Internet Security!  Sprawdź ofertę »

X

O firmie

„Jesteśmy przekonani, że wszyscy – od użytkowników komputerów domowych po duże korporacje i rządy – powinni móc chronić to, co dla nich najważniejsze. Niezależnie od tego, czy jest to prywatność, rodzina, finanse, klienci, sukces biznesowy czy infrastruktura krytyczna – naszą misją jest zabezpieczenie tego wszystkiego. Realizujemy ją poprzez oferowanie naszej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa, bliską współpracę z organizacjami międzynarodowymi oraz organami ścigania w celu zwalczania cyberprzestępców, jak również rozwój technologii, rozwiązań i usług, które zapewniają ochronę przed wszelkimi cyberzagrożeniami”.

Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab


Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się na świecie firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem oraz największą firmą prywatną w tej branży. Działamy w 200 państwach oraz terytoriach i posiadamy 37 biur w 32 krajach. W Kaspersky Lab pracuje niemal 3 300 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Polskie przedstawicielstwo firmy działa od 2000 r.

Jesteśmy firma globalną i koncentrujemy się na rynkach międzynarodowych. Nasz globalny, niepoddany audytowi, przychód wyniósł w 2015 r. 619 mln dolarów amerykańskich.

Dzięki niezależności możemy być bardziej elastyczni, myśleć inaczej i działać szybciej. Nieustannie wprowadzamy innowacje, oferując ochronę, która jest skuteczna, łatwa w użyciu i dostępna. Szczycimy się tworzeniem czołowych mechanizmów bezpieczeństwa IT, które pozwalają nam – jak również wszystkim spośród 400 milionów użytkowników chronionych przez nasze technologie oraz 270 000 klientów korporacyjnych – wyprzedzać o krok potencjalne cyberzagrożenia.

Nasze zaawansowane technologie pozwalają nam wyprzedzać również konkurencję. Kaspersky Lab otrzymał miano „Lidera” w zakresie ochrony punktów końcowych, przyznane przez agencje analityczne tzw. „wielkiej trójki” (Gartner, IDC oraz Forrester). Posiadamy ugruntowaną pozycję jednego z czterech czołowych producentów ochrony punktów końcowych i nieustannie pracujemy nad poprawą naszej pozycji rynkowej.

Bezpieczeństwo punktów końcowych zawsze leżało u podstaw naszej działalności, szczególnie w segmencie małych i średnich firm. Jednocześnie spodziewamy się, że w ciągu następnych kilku lat jeden z naszych głównych czynników wzrostu będzie znajdował się w obrębie rynku przedsiębiorstw, w szczególności w obszarze ochrony nieprzeznaczonej dla punktów końcowych. Potrzeby naszych klientów zmieniają się wraz z ewolucją krajobrazu zagrożeń. Dlatego też nieustannie rozszerzamy naszą ofertę dla przedsiębiorstw o rozwiązania i usługi bezpieczeństwa wspomagane globalną analizą dot. cyberbezpieczeństwa.

Nasze unikatowe doświadczenie i wiedza

Szybkie rozpowszechnianie się nowych technologii daje nam nowe możliwości. Niestety, coraz większa zależność od technologii informatycznych powoduje, że cyberzagrożenia stają się globalnym problemem. Branża IT stała się niezwykle istotna dla świata, w związku z czym jeszcze bardziej wzrosło znaczenie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. W Kaspersky Lab rozumiemy globalny krajobraz cyberzagrożeń, a nasi eksperci posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie wykrywania i neutralizowania wszelkich form szkodliwych programów. Bogate doświadczenie, jakie zdobyliśmy na przestrzeni wielu lat zwalczania głównych zagrożeń IT, stanowi nasz najcenniejszy atut.

Nasz Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) to elitarna grupa czołowych ekspertów ds. bezpieczeństwa IT, którzy działają na całym świecie i prowadzą zaawansowane badania, oferując niezrównaną analizę zagrożeń.

Zespół ten jest dobrze znany z wykrycia i zbadania najbardziej wyrafinowanych zagrożeń na świecie, wykorzystywanych m.in. do cyberszpiegostwa i cybersabotażu, takich jak, Flame i miniFlame, Gauss, RedOctober, NetTraveler, Icefog, Careto/The Mask, Darkhotel, Regin, Cloud Atlas, Epic Turla, Equation oraz Duqu 2.0. Kaspersky Lab prowadzi serwis Kronika cyberataków ukierunkowanych, który prezentuje wszystkie przełomowe cyberkampanie z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania, badane przez zespół GReAT.

Bezpieczeństwo bez granic

Wspólne działanie stanowi najefektywniejszy sposób zwalczania cyberprzestępców. Dlatego dzielimy się naszym doświadczeniem, naszą wiedzą oraz ustaleniami technicznymi z globalną społecznością bezpieczeństwa zgodnie z naszym poglądem, że jeśli chodzi o zapewnianie bezpieczeństwa, nie istnieją żadne granice.

Jesteśmy dumni, że możemy pracować z globalnymi dostawcami rozwiązań ochrony IT, organizacjami międzynarodowymi, jak również krajowymi i regionalnymi organami ścigania na całym świecie. Bierzemy udział we wspólnych dochodzeniach dotyczących cyberzagrożeń wraz z takimi firmami jak Adobe, AlienVault Labs, Dell Secureworks, Crowdstrike itd. Współpracujące z nami organy ścigania obejmują Interpol, Europol, Krajową Jednostkę ds. Zwalczania Przestępczości z Wykorzystaniem Zaawansowanej Technologii Holenderskiej Agencji Policyjnej, Policję Miasta Londynu, jak również zespoły reagowania na incydenty komputerowe (CERT) na całym świecie. Łącząc siły, możemy pomóc w walce z cyberprzestępczością (tak jak w przypadku kampanii Carbanak), rozbić botnety przestępcze (np. Simda) oraz uruchamiać nowe inicjatywy (takie jak np. No Ransom).

Rozwiązania i usługi Kaspersky Lab

Społeczna odpowiedzialność biznesu i globalne inicjatywy dotyczące marki


Referencje:

  • Gartner, Market Share Analysis: Security Software, Worldwide, 2013. Sid Deshpande, Ruggero Contu, Matthew Cheung, 22 maja 2014 r.
  • Gartner, Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms, Peter Firstbrook, Eric Ouellet,1 lutego 2016 r.
  • IDC MarketScape: Western European Enterprise Endpoint Security 2012 Vendor Analysis (doc #IS01V, marzec 2013).
  • The Forrester WaveTM: Endpoint Security, Q1 2013.
  • Firma uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu IDC „Worldwide Endpoint Security Market Shares, 2014: raport Success of Midsize Vendors” (IDC # US40546915, grudzień 2015 r.).

© 1997 - 2016 Kaspersky Lab

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Lider na rynku rozwišązań antywirusowych